Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

Ynt: Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

DOĞAN545 ' Alıntı:
bende senin gibi ek sınav verilmesini bekliyorum inşallah çıkar bu ızdırabımız dinmiş olur

ek sınav hakkından bir sonuç çıkmazsa eğer bence tek dersten bekleyenler için af sınavı çıkarılması için türmoba mesaj atalım sürekli olarak. bu yönde bari sesimizi duyuralım.

En son 17-18 Temmuz 2010 Tarihinde Mazeret sınavları yapımıştı.

asln ' Alıntı:
En son 17-18 Temmuz 2010 Tarihinde Mazeret sınavları yapımıştı.

ben mazeret sınavından bahsetmiyorum. mazeret sınavı sağlık ya da herhangi bir sebebten sınava katılamayacagını önceden bildirenler için sonradan yapılan bir sınav benim bildiğim. ben tek dersten bekleyenler için af niteliğinde bir sınavdan bahsediyorum..yani dosya yakanlar için yapılabilecek bir sınav..

ben türmoba mail attım.tek dersten dosya yaknlar için en azından ek bir sınav hakkı verilsin diye.ek sınav hakkı yönetmelikle çıkabilir.eğer samimi iseler bu sınavı çıkarırlar.arkadaşlar sizde tek dersten doya yakanlar özellikle mailler atın.türmob maliyeye topu atıyor .önce kendi yapabileceğini yapsın bir görelim samimiyetlerini değil mi.

çok haklısın..topu maliye bakanlığına atmasını biliyolar eger dediğin gibi gercekten samimi iseler kendileri bir yönetmelik çıkarabilirler.

türmob maliye bakanlığının sadece kalınan derslerden sınava girilmesini kabul etmediğini söylüyor. madem kendileri bu konuda ısrarlı o halde af sınavı çıkarsınlar da görelim bizde iyi niyetlerini.

30 Aralık 2011 tarihinde dava açılacaktır.Vekaletnamelerini göndermeyen arkadaşların bu tarihe kadar vekaletnamelerini ulaştırmalarını önemle hatırlatırız.

yeni stajerim...yeterlilik sınavında kaç hakkımızın olduğunu bilmiyorum.aydınlatırmısıznız?

REKLAM YASAKTIR! UYARI 3 .. bu dilekçeyi imzalayıp paylaşalım lütfen. ayrıca facebook ve twitter dan da paylaşabilirsiniz..

rapunzell arkadaş güzel bir çalışma olmuş. Herkes ile paylaşacağım. Sesimizi duyaralım heryere..

facebook ve twitter dan paylaşma imkanı da var..şu an stajı devam edenler,yeterlilik sınavına katılanlar, dosyası yananlar kısacası herkes destek olsun bu imza kampanyasına lütfen..

tıpkı başlıkta yazılan durumu yaşamaktayım itiraz etmeyi düşünüyorum.bu açılmış konuyu sanki başıma gelecekmişcesine sürekli takip ediyordum ve başıma da geldi yönetmelik çıktı çıkacak derken hala çıkmadı.benim itirazdanda umudum yok aslında sadece içimde birşey kalmasın edeceğim kendime saygımdan dolayı buda büyük ihtimalle son çabam olacak bu zamana kadar bu şekilde emek verip şu aşamada bunlarla uğraşmak çok kötü bir durum. ne yapacaklarını ciddi anlamda şaşırdılar dilerim bizden sonra gelenler bizim durumumuza düşmezler...

Belki çok eski bir konuyu tekrar ortaya çıkartıyor gibi olabilirim. Ancak görüyorum ki yıllar geçmiş olsada bu sorunumuza hala bir çözüm getirilmedi.

Bende bu dönem itibariyle bu sorunu yaşamaya başladım. Bunun için sesimizi duyurmak amacıyla bir site kurdum. Lütfen bunu bir reklam amacıyla yapılmış sanmayın. Sorunumuzu dile getirmek için bir imza kampanyası sitesi oluşturdum. Sizlerinde katılımlarınızı bekliyorum. Küçük bir yağmur damlası belki bir okyanus oluşturur.

http://www.tekdershakki.com Hadi arkadaşlar desteklerinizi esirgemeyin...

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı aleyhine konu ile ilgili açılmış olan davada Ankara 8. İdare Mahkemesi 2013/699 E., 2014/319 K., 11.03.2014 gün sayılı kararı ile AÇIKÇA HUKUKA AYKIRI OLAN dava konusu işlemin iptaline karar vermiştir.

Bunun üzerine ANILAN davalı idare Danıştay 8.Dairesi 2014/5538 E., ve 13/06/2014 gün sayılı dosya ile özetle ilk derece mahkemesinin kararının aksine ek sınav hakkı verilmesin anlamında temyiz başvurusu yapmıştır.

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı aleyhine konu ile ilgili açılmış olan davada Ankara 8. İdare Mahkemesi 2013/699 E., 2014/319 K., 11.03.2014 gün sayılı kararı ile AÇIKÇA HUKUKA AYKIRI OLAN dava konusu işlemin iptaline karar vermiştir.

Bunun üzerine ANILAN davalı idare Danıştay 8.Dairesi 2014/5538 E., ve 13/06/2014 gün sayılı dosya ile özetle ilk derece mahkemesinin kararının aksine ek sınav hakkı verilmesin anlamında temyiz başvurusu yapmıştır.

Hocam bu Danıştay 8.Dairesi bu temyizi acaba ne kadar zamanda sonuçlandırır. Göreceğiz.

Bugün TÜRMOB Genel Sekreteri Sayın Yücel Akdemir'den aldığım mail... Mücadelemizin sonuna yaklaşıyoruz.

"Sayın ŞENALP,

Öncelikle TÜRMOB 2000 yılında geçici bir madde değil, yönetmelik çıkararak ve Maliye Bakanlığı'nın onayından geçirip, resmi gazetede yayınlamak suretiyle ek sınav hakkı getirmiştir.

Maliye Bakanlığı onay vermeden ve Resmi Gazete'de yayınlanmadan ek sınav hakkı verilmesi söz konusu değildir.

Diğer taraftan 2010 TÜRMOB Genel Kurulu'ndan geçen ve Maliye Bakanlığı'nın uygun görüş verip yayınlamadığı ek sınav hakkı konusunda TÜRMOB tarafından dava açılmış olup, geçtiğimiz günlerde dava sonuçlanmış ve dava kazanılmıştır.

Dava sonucuna istinaden Maliye Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde yönetmeliği yayınlaması beklenmektedir. Yönetmelik yayınlandıktan sonra Birliğimiz tarafından ek sınav hakkı ile ilgili olarak tüm stajyerlere bilgi verilecektir.

Saygılarımla,

Yücel AKDEMİR
Genel Sekreter

Yinede imza kampanyamıza desteklerinizi bekliyorum. http://www.tekdershakki.com

Bugün TÜRMOB Genel Sekreteri Sayın Yücel Akdemir'den aldığım mail... Mücadelemizin sonuna yaklaşıyoruz.

"Sayın ŞENALP,

Öncelikle TÜRMOB 2000 yılında geçici bir madde değil, yönetmelik çıkararak ve Maliye Bakanlığı'nın onayından geçirip, resmi gazetede yayınlamak suretiyle ek sınav hakkı getirmiştir.

Maliye Bakanlığı onay vermeden ve Resmi Gazete'de yayınlanmadan ek sınav hakkı verilmesi söz konusu değildir.

Diğer taraftan 2010 TÜRMOB Genel Kurulu'ndan geçen ve Maliye Bakanlığı'nın uygun görüş verip yayınlamadığı ek sınav hakkı konusunda TÜRMOB tarafından dava açılmış olup, geçtiğimiz günlerde dava sonuçlanmış ve dava kazanılmıştır.

Dava sonucuna istinaden Maliye Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde yönetmeliği yayınlaması beklenmektedir. Yönetmelik yayınlandıktan sonra Birliğimiz tarafından ek sınav hakkı ile ilgili olarak tüm stajyerlere bilgi verilecektir.

Saygılarımla,

Yücel AKDEMİR
Genel Sekreter

Yinede imza kampanyamıza desteklerinizi bekliyorum. http://www.tekdershakki.com

bizde desteğimizi verelim.son günlerin modern tabiriyle inşallah güneşli günler yakın arkadaşlar :)