Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

Ynt: Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

sınav hakkı bitenler için demiş heralde dosya yakan herkes için olur .arkadaşlar umudumuzu yitirmeyelim ve maliye bakanlığına tekrar maller atıp durumumuzu ve mağduriyetimizi izah edelim.ayın 24.de toplantı olacakmış.maillerimiz göz önünde bulundurulur.

ben daha önce maliye bakanlıgının sitesinden bilgi edinme bölümüne mesaj attım ama mesajınız g.i.b e yönlendirildi diye geri dönüş yapmışlar. sizde siteden mi mesaj attınız yoksa direkt bi mail adresine falan mı yazdınız. eğer maile attıysanız burda paylaşabilirmisiniz o mail adresini.

ben maliye bakanlığına mail attım gib.e yönlendirildi ve oradanda cevap geldi.görüşmelerin sürdüğünü ve önerileriniz ve istekleriniz gözöünde bulundurulacak dedi.ayrıca bununla direkt ilgilenen ilyas geldi bey var.3568 sayılı yasanın müdürü onada mail attım.sizde atın durumunuzu yazın.adresi [email protected] burası.her iki tarafada atın hepimiz tekrara yazalım.inşallah bu ek sınav hakkını elde ederiz.

adres için teşekkürler..şimdi mail attım sesimizi duyarlar umarım.

bende attım ilgili yerlere hepsine gerekeni yaptım eğer olmazsa nasip değilmiş derim ama hiç birşey yapmadan olumlu sonuç bekleyenler sonuçlar açıklanınca pişmanlıkların hesabını nasıl verecekler arkadaşlar son hakkı olan olmayan dosya yakanlar lütfen meyil adresi yukarda girin 2 dakikanızı almaz ek sınav konusunda mesaj yazın sonra yazmadım diye pişman olmayın.

lüten herkes mail atsın..sesimizi duyurmamız lazım çok az bir zamanımız kaldı çünkü.

evet bencede herkes atsın.... üşenmeyin 5-10 dakikanızı almaz arkadşlar yarın sizinde başınız yanabilir allah korusun meslekte birlik olmak budur bence... ama nerdee ateş düştüğü yeri yakıyor maalesef

ayın 24 üne kadar bu konuyu güncel tutalım.. lütfen herkes mail atsın ve atanlar buraya yazsın

Arkadaşlar TÜRMOB'a mail atmıştım şimdi cevap geldi. DİYORKİ Staj ve sınav yönetmeliği çalışmaları tamamlanmış olup Maliye Bakanlığı'nın Onayına sunulmuştur.
onayladıktan sonra resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecektir.

Çıkacak yönetmelikteki ek sınav hakkıyla ilgili maddeyi sabırsızlıkla bekliyorum.Umarım herşey istediğimiz gibi olur...

Gelir İdaresi Başkanlığından,çıkacak yönetmelikle ilgili gelen mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum.

4892 sayılı Bilgi Edinme Kanunu gereğince Bakanlığımız Bilgi Edinme Birimine e-posta yoluyla iletilen ve anılan Birim tarafından Başkanlığımıza intikal ettirilen ilgide kayıtlı başvuru formunuzun incelenmesinden; sürdürülmekte olan 3568 sayılı Kanun Uygulamalarına ilişkin Yönetmeliklerde değişiklik çalışmaları ile ilgili olarak aday meslek mensupları için ek sınav hakkı tanınması hususunda bilgi talep edilmektedir

3568 sayılı Kanunun 50 nci maddesi gereğince; aday meslek mensuplarının girebilecekleri sınavlara ilişkin hususlar, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından hazırlanıp Bakanlığımız uygun görüşü alındıktan sonra Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmelikle düzenlenmektedir.

3568 sayılı Kanun uygulamalarına ilişkin yönetmelikler üzerinde, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ile Bakanlığımızca müştereken sürdürülmekte olan çalışmalarımız devam etmektedir.

Söz konusu çalışmaların yakın zamanda sonuçlandırılması ve anılan Yönetmeliklerin TÜRMOB tarafından Resmi Gazetede yayımlanmasını müteakip uygulamaya konulmaları hedeflenmektedir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Bora TOPALOĞLU
Başkan a.
Gelir İdaresi Grup Başkanı

?/?/2011 A.BEZCİ G.Uzm.
?/?/2011 İ. GELDİ Müdür

Bugün ayın 24 ü. Yücel bey'in Maliye bakanlığı yetkilileri ile görüşmesi olacaktı. Umarım bir sonuç çıkar. Burada Yücel beyle konuşan arkadaş bugün yine Yücel bey'i arar toplantının sonucunu öğrenir bizimlede paylaşırsa iyi olur...

Bekle bekle bekle umutlar tükeniyor artık

betul77 ' Alıntı:
Bekle bekle bekle umutlar tükeniyor artık

aynen öyle. şu saat oldu daha bi açıklama yapan yok..yücel beyle sürekli görüştülerini ifade eden forum üyelerinden de bir ses seda çıkmadı ....

Ben az önce türmobu aradım ne hikmetse ben sorunca aynı cevap;kimsenin bu konuda bilgisi yok,Yücel beyle konuşan arkadaşdan da bi yorum gelmiyooo,artık inanmıyorum kimseye...

daısy08 ' Alıntı:
Ben az önce türmobu aradım ne hikmetse ben sorunca aynı cevap;kimsenin bu konuda bilgisi yok,Yücel beyle konuşan arkadaşdan da bi yorum gelmiyooo,artık inanmıyorum kimseye...
arkadaşım inanmıyorsan kendin ara şahsen ben aramıştım bana söyleneni yazdım zahmet olacak ama birde sen ara tel veriyorum 03122325060 merakla aramanı bekliyorum

zaten aradığımı yazdımm!!bu 15 günde 2. arayışım ve bana söledikleri ;bu konuda bizim bilgimiz yok,şu an kimsenin bilgisi yok,siz sınavınıza çalışın...konuştuğum kişi bir beydi ama bana çok kesin ve net bir şekilde dosya yakanlarla ilgili bir durumdan haberimiz yok,böle birşeyi nerden duydunuz falan deyince çok bozuldum ismini bile soramadım...zaten artık süreyi 6 aya indirseler de ben neredeyse 2 yılı bitiricem,tek ders yüzünden 9 derse gir derlerse de artık hiç moral ve hevesim kalmadı,4 aylık bebeğim var,tek ders için tüm derslere sil baştan çalışmak,üstelik tüm sm ler smmm olurken haksızlık,emeğime acıyorum artık,bu emeği kpss ye versem şimdiye memurdum...o yüzden artık kime neye kızacağımı şaşırdım,kırıcı olduysam kusura bakmayın ama bu ek sınav hakkına resmen şartlanmışım ve bugün büyük hayal kırıklığı yaşadım,kendi odamızı da aradım ordakiler de 9 derse başla diyor,bu gerçekten haksızlık...

bende senin gibi ek sınav verilmesini bekliyorum inşallah çıkar bu ızdırabımız dinmiş olur