Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

Ynt: Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

Sınav sonucunun açıklandığı tarih, sınav sonucuna itiraz tarihiniz, itiraza cevap tarihi.
Dilekçe ile başvurmuşsanız onun tarihi, evrak numarası vb bunların hepsi idari davalarda çok önem arzeden konulardır.

Tabiiki son hakkı olup, bekleme süresine giren arkadaşlar bu durumu türmoba yazı ile sorup, cevap alamadıktan veya aldıktan sonra da veya odalarından durumlarını gösterir belge ile... ilgili yönetmeliğin bekleme sürelerinin kanuna, kamu yararına aykırı olduğu savı ile danıştayda durdurma ve iptal de ayrıca isteyebilirler.

Son hakkımdı Tek ders Maliyet vardı. Cok çalışdım. 60-70 beklerken 16 puan geldi. Neresine verdi bu 16 puanı anlayamadım. İtiraz edeceğim. Oradan da sonuç alamassam dava açacağım. Hakkımızı arayalım arkadaşlar. Kimsenin hakkımızı yemesine izin vermeyelim.

FruitJuice ' Alıntı:
Dava açma süresi sınav sonucundan sonra mı?
Sınav itirazının açıklanmasından sonra mı?

başlar. Bu mesele konusunda çok görüş ayrılığı vardır. Bu konuda daha önce dava açmış bir hukukçu ile görüşmek faydanızadır.

Dava açma süresi idarenin (Kamu kurumu niteliğinde olan TÜRMOB) eylem ve işleminin kesinleştiği tarihten itibaren yani sınav itiraz neticelerinin belli olması ile resmi olarak ilan edilmesi yada ilgiliye tebliğ edildiği tarihte başlar.2577 İYUK üçüncü bölüm ilgili maddeler ...

benimde tek dersim ve son hakkımdı
60 civarı not beklerken 10 aldım
hiç çalışmadan girdiğim dönemde de 8 almıştım deli gibi çalışıp 2 sayfayı dolu dolu verdiğim halde de 10 aldım
neye göre veriyorlar bu notları anlayamadım
arkadaşlar birlikte hareket edelim sesimizi duyuralım
onca emeklerimize yazık!

son hakkımdı
efsane hocaya güvendim..
istanbulda olmadığım halde her hafta il dışından katıldım kursuna ama sonuç koskocaman bir FİYASKO
efsane hocanın çözümleri ile komisyonun doğruları ne yazıkki örtüşmedi ve ben 10 aldım
deli gibi çalıştığım halde
şimdi keşke diyorum keşke başka bir kursa gitseydim

Arkadaşlar benimde tek dersim ve son hakkımdı,en azından geçer bir not beklerken 16 puan geldi.Bende bu davada sizlerle beraberim...Nereye,nasıl başvuru yapılmsı gerekiyosa burada paylaşalım.

Temmuz/2 dönemi Soru ve cevaplar Tesmerin sitesinde yayınlanmış.

Ancak Maliyet Muhasebesi soru ve cevaplarında sorun var.

Sorular 3 Temmuz 2011 'in

Cevaplar 13 Mart 2011'in

yorumsuz...

işte sınavların değerlendirilmesi ile ilgili gösterilen dikkat ve özen en az bu kadar ayrıca lütfen herkes erişim saatini gösterecek şekilde sitede şu anda yayınlanmış olan cevap anahtarını bilgisayarına kaydetip saklasın daha sonrasında dava aşamasına gelindiğinde delil başlangıcı olarak kullanılabilir.

şaka gibi ya sorular 2011/2 cevaplar 2011/1 işte sınav kağıtlarını da böyle özensizce okuyolar bu ne ciddiyetsizlik bu kadar insanın emeğine yazık değil mi vicdan denilen bişey yok mu bu insanlarda bukadar mı kolay yakılır dosya 16 verilir mi 2 soruyuda yapana tek hak maliyet muhasebesi almam gereken not 70 bende dosya yaktım şimdiden geçmiş olsun

ümitsizliğe kapılmak yok arkadaşlar.. bayram sonrası dilekçelerimizi veriyoruz. dilekçe örneğini yakın bir zamanda burda yayınlıcaz ve dosyası yanan arkadaşlarımıza iletelim.. tepkisiz kalmayalım lütfen! dava konusunda bilgisi olan, duşuncelerini burda paylaşsın. ne kadar çok kişi duyarlı olursa o kadar hakettigimiz notları geri alma şansımız olur.

hepimiziin ramazan bayramı kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

ramazan bayramında sonra lütfen birlik şekilde haraket edelim bu işi biterelim hakkımız alalım ama birlikte güç doğar felsefesi ile oda ya yada tesmere dilekçe vermeden önce burda yayımlayalım bilgilerimiz paylaşalım dilekçemiz güçlü tutalım ve hakkımız alalım.

gerekirse hep birlikte bir araya gelip ismmmo yada tesmer e gidip sıkıntımız anlatalım.

Arkadaslar 2.soruyu bende aynen arkadasımızın anllattıgı sekılde cozdumve butun kıtaplardan göedugum cozum teknıgı buydu.Şimdi 5.hakkıma gırıcem ve inanın ne yapmam gerektıgını bılmıyorum ızmırde bır tek tesmer var kursu veren ve bence yetersız.
itiraz konusundda sızlerle beraber olmak ıstıyorum
Saygılar

sınav için dava açmayı düşünen arkadaşlar ; öncelikle sınav kağıtlarının yeniden değerlendirilmesi için bunun yanısıra buradan da olumsuz bir sonuç çıkması halinde aynı esnada sınav yönetmeliğinin bazı hükümlerinin iptali ve geçmiş olduğumuz derslerden tekrar sınava girmemek için dava ve talepte bulunacağız.Olası en kötü sonuç ise geçmiş yıllarda da geçerli olan yönetmelikte bulunan "ek sınav hakkı " kazanımı için mücadele edeceğiz.
Bir kanaat olması adına 2000 Yılındaki sınav yönetmeliği aşağıdadır.

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAV YÖNETMELİĞİNİN BİR MADDESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI VE BİR GEÇİCİ MADDE EKLENMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK

RESMİ GAZETE TARİHİ: 05.05.2000 RESMİ GAZETE SAYISI: 24040

MADDE 1- 4/10/1997 tarihli ve 23130 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yeminli Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınav Yönetmeliğinin 21 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Madde 21- Yeminli mali müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar, sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 3 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 65 puandan az not alınan konuları kapsar.

Serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 4 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 60 puandan az not alınan konuları kapsar.

Bu sınav haklarını süresi içinde kullanmayanlar veya başarılı olamayanlar 2 yıl süreyle meslek sınavlarına alınmazlar.

İki yıllık süreyi dolduranlardan dileyenler yeniden tüm konuları kapsamak üzere bu Yönetmelik hükümlerine göre sınavlara katılabilirler."

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin Geçici 1 inci maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"Geçici Madde 2- Yönetmeliğin değişik 21 inci maddesinde öngörülen sınav haklarını bu Yönetmeliğin yayımlandığı tarih itibarıyla tümüyle kullandığı halde başarısız olanlara, başarısız oldukları konularla ilgili olarak bir sınav hakkı daha tanınır. Sınav tarihleri ve uygulamayla ilgili esaslar Birlik Yönetim Kurulu tarafından belirlenir."
Yürürlük

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Birlik Yönetim Kurulu Başkanı yürütür.

the_levent ' Alıntı:
ümitsizliğe kapılmak yok arkadaşlar.. bayram sonrası dilekçelerimizi veriyoruz. dilekçe örneğini yakın bir zamanda burda yayınlıcaz ve dosyası yanan arkadaşlarımıza iletelim.. tepkisiz kalmayalım lütfen! dava konusunda bilgisi olan, duşuncelerini burda paylaşsın. ne kadar çok kişi duyarlı olursa o kadar hakettigimiz notları geri alma şansımız olur.

arkadaşlar sınava itiraz dilekçe örneğinde son durum nedir, buradan paylaşırsanız çok sayıda kişi itiraz edecektir. Bunun da tepkimizi göstermemiz açısından faydalı olacaği inancındayım.

bu adamlar soruları soruyor sonra,kendi sorularına dogru bir cevap bile veremiyorlar.

finansal/ damga vergisini bile hesaplayamamışlar ( öyle söylüyorlar . )

bu yıllardır böyle ..

stajer yerse işte ..

sınavın iptali/ yada degerlendirmesinin tekrar yapılması için hakkınızı arayın derim ..

merhaba arkadaşlar ben daha önce türmob sekreteri yücel akdemiri birkaç kes aramıştım hep dışardaydı asistanı telefonumu almıştı dün saat 19:20 de beni aradı sorunun nedir dedi bende durumu anlattım tek derste dosya yaktım yeni yönetmelik ne zaman çıkacak ve benim gibi dosya yakanlar durumu ne olacak diye sordum yücel beyin bana söylediği şu yönetmelik bu ay sonu kesin çıkacak ama dosya yakanlara tekrar dosya açmayanlara kaldıkları derslerde 2 sınav hakkı daha verilecekmiş ama şuan maliye bakanı buna sıcak bakmıyormuş bana söylediği tüm arkadaşlarınızla örgütlenin maliye bakanlığı sitesine mesaj gönderin mektup yazın dilekçe yazın baskı yaparsanız kesin kazanırsınız dedi şuan bu 2 sınav hakkı verilmesi %50 civarında olabilir ama baskı yaparsanız kesin yönetmeliği geçirmiş olursunuz dedi
arkadaşlar herşey elimizde dosya yakan ve yakmayanlar birgün sıra sizede gelecek hep birlikte maliye bakanlığı sitesine mesaj dilekçe mektup yazalım elimizi çabuk tutalım ay sonu kesin bu yönetmelik çıkacakmış

maliye bakanı sıcak bakmıyomuş kuyruklu yalan

itiraz dilekçesi veya tepkimizi bildirecek bir dilekçe formatı hazırlayan arkadaş varsa bizimle paylaşmasını rica ediyorum

yadigarim ' Alıntı:
itiraz dilekçesi veya tepkimizi bildirecek bir dilekçe formatı hazırlayan arkadaş varsa bizimle paylaşmasını rica ediyorum

Arkadaşlar aynen katılıyorum hazır format varsa bende gönderiyim.Maliye baknına twiter den yazdm.Daha neresi varsa sabah akşam mesaj bonbardımına tutmaya hazırım lütfen birlik olalım