Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

Ynt: Tek Dersi Olup Sınav Hakkı Bitenler Dikkat !

DOĞAN545 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben daha önce türmob sekreteri yücel akdemiri birkaç kes aramıştım hep dışardaydı asistanı telefonumu almıştı dün saat 19:20 de beni aradı sorunun nedir dedi bende durumu anlattım tek derste dosya yaktım yeni yönetmelik ne zaman çıkacak ve benim gibi dosya yakanlar durumu ne olacak diye sordum yücel beyin bana söylediği şu yönetmelik bu ay sonu kesin çıkacak ama dosya yakanlara tekrar dosya açmayanlara kaldıkları derslerde 2 sınav hakkı daha verilecekmiş ama şuan maliye bakanı buna sıcak bakmıyormuş bana söylediği tüm arkadaşlarınızla örgütlenin maliye bakanlığı sitesine mesaj gönderin mektup yazın dilekçe yazın baskı yaparsanız kesin kazanırsınız dedi şuan bu 2 sınav hakkı verilmesi %50 civarında olabilir ama baskı yaparsanız kesin yönetmeliği geçirmiş olursunuz dedi
arkadaşlar herşey elimizde dosya yakan ve yakmayanlar birgün sıra sizede gelecek hep birlikte maliye bakanlığı sitesine mesaj dilekçe mektup yazalım elimizi çabuk tutalım ay sonu kesin bu yönetmelik çıkacakmış
ben de tek ders yüzünden dosya yaktım. maliye bakanlığının sitesine yazdım şimdi.

Yönetim Kurulu
GÖREVİ İSİM E-POSTA
Genel Başkan Nail SANLI [email protected]
Genel Başkan Yardımcısı Ülkü Sönmez [email protected]
Genel Sekreter Yücel AKDEMİR [email protected]
Genel Sayman Burhan GEZGİN [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Sinan AYDIN [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Osman ARIOĞLU [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İÇYER @turmob.org.tr
Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza AKDORA [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Abdulaziz URAL [email protected]

Disiplin Kurulu
GÖREVİ İSİM E-POSTA
Başkan Alper KUŞ [email protected]
Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim DEĞİRMENCİ [email protected]
Disiplin Kurulu Sekreteri İlyas ANAÇ [email protected]
Disiplin Kurulu Üyesi Selahattin ŞENLİLER [email protected]
Disiplin Kurulu Üyesi Mustafa Bahadır ALTAŞ [email protected]

Denetleme Kurulu
GÖREVİ İSİM E-POSTA
Denetleme Kurulu Başkanı A.Masis YONTAN [email protected]
Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet EREN [email protected]
Denetleme Kurulu Üyesi Muzaffer KOYUNCU [email protected]

merhaba,
tek ders maliyetle 4.girişimin sonucu 13, türmob mail adreslerini aldım mesajınızdan, ancak tek bir formatta atsak daha etkili olmaz mı, sizin attığınız maili yollarsanız tüm arkadaşlar aynı maille itirazımızı yapalım veya tek dilekçeyle isim ve tc lerimizi bildirelim ki çoğunluğumuzun farkına varsınlar.
bende 2.soruyu cd ye göre cevaplandıranlardanım ve 1.sorudaki tek eksikliğim dönem sonu yansıtma kaydımın olmaması ve hafta tatil ücretinden kaynaklanıyor.
Ayrıca ismmo ya da itiraz etsek daha etkili olmaz mı?
Sürekli takip edemiyorum form sitesini.
TOPLU BİR GİRİŞİM OLURSA MUTLAKA HABERDAR EDİN BENİDE, KOLAY GELSİN.
TEŞEKKÜRLER:)))

DOĞAN545 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben daha önce türmob sekreteri yücel akdemiri birkaç kes aramıştım hep dışardaydı asistanı telefonumu almıştı dün saat 19:20 de beni aradı sorunun nedir dedi bende durumu anlattım tek derste dosya yaktım yeni yönetmelik ne zaman çıkacak ve benim gibi dosya yakanlar durumu ne olacak diye sordum yücel beyin bana söylediği şu yönetmelik bu ay sonu kesin çıkacak ama dosya yakanlara tekrar dosya açmayanlara kaldıkları derslerde 2 sınav hakkı daha verilecekmiş ama şuan maliye bakanı buna sıcak bakmıyormuş bana söylediği tüm arkadaşlarınızla örgütlenin maliye bakanlığı sitesine mesaj gönderin mektup yazın dilekçe yazın baskı yaparsanız kesin kazanırsınız dedi şuan bu 2 sınav hakkı verilmesi %50 civarında olabilir ama baskı yaparsanız kesin yönetmeliği geçirmiş olursunuz dedi
arkadaşlar herşey elimizde dosya yakan ve yakmayanlar birgün sıra sizede gelecek hep birlikte maliye bakanlığı sitesine mesaj dilekçe mektup yazalım elimizi çabuk tutalım ay sonu kesin bu yönetmelik çıkacakmış
2 ek sınav hakkının verileceğini yücel beyin kendisinden mi duydunuz gercekten.çünkü ben tesmerle görüştüm ve tüm derslere girileceğini söylediler. tesmerdekilerin söylediği yönetmelikte böyle bir şeyin olmadığı.

şahsen ben yücel beyle görüştüm 2 sınav hakkı daha verilecekmiş dedi

Arkadaşlar geçen gün Turmob başkanı Nail Sanlı ya mail gönderdim. Yazının örneğini sizinle paylaşmak istiyorum:

Sayın Başkan,

Maliyet Muhasebesi sınavına son hakkım olarak girdim. Sınav gerçekten güzel geçti. Derse calışarak girdim. Hiç beklemediğim bir sonuç geldi.Sınav sonuçları acıklandı; 70-80 beklerken 16 puan geldi. İtirazımı yaptım.Benim gibi diğer arkadaşlarda hüsran ile karşı karşıya kaldılar.Birinci soruya hiç puan verilmemiş. Ufak yanlışlıklarımız olabilir ama sorunun puan değeri 55 ise, 40-45 puan verilmesi gerekirdi.

Ortada bir yanlışlık var. Sınav sonuçları ilk yayınlandığında cevap anahtarı yanlış yayınlanmıştı.Benim tahminim bizim kağıtları buna göre okudular. Veyahut sonradan yayınlanan cevap anahtarı doğru, bendeki ufak yanlışlıktan dolayı sıfır verildi. Birinci cevabımdaki gidişat doğru olmaklan beraber ufak yanlışlıktan dolayı sıfır verildi ise cevap anahtarındaki damga vergisi hesaplaması da yanlış..
İkinci bir husus; ikinci sorunun cevabının c şıkkı değişken maliyet yöntemi ile ilgiliydi.Bu güne kadar bize öğretilen DİMM.+DİG.+GÜG.'nin
Değişken kısmını alırız. Sadece GÜG 'nin değişkenini alabiliriz. Cevap anahtarında Direkt İşcilik Giderininde Değişken oranını almış. Direkt İşcilik giderinin değişkeni veya sabiti olmazki.Buna da puan verilmemiş.

Sizlerden ricamız konuyla ilgilenmeniz ve benim gibi mağdur olanlara yardımcı olmanızdır.Ümit ediyorum ki bu yanlışlıktan hemen dönülür ve gerekli düzeltmeler yapılır.

Saygılarımla;

arkadaşlar! benim tek dersim ve son hakkım kaldı aralıktaki sınavda Allah korusun başarısız olursam dosya yakacağım.Sormak istediğim yeni yönetmeik çıkarsa ben ve benim durumumda olanlar ek sınav hakkından yararlanabilecekler mi?Aydınlatırsanız sevinirim

father ' Alıntı:
arkadaşlar! benim tek dersim ve son hakkım kaldı aralıktaki sınavda Allah korusun başarısız olursam dosya yakacağım.Sormak istediğim yeni yönetmeik çıkarsa ben ve benim durumumda olanlar ek sınav hakkından yararlanabilecekler mi?Aydınlatırsanız sevinirim
yönetmelik çıkarsa ve ek sınav hakkıyla ilgili madde maliye bakanlığından gecerse bu forumdan anladığıma göre ek sınav hakkından yararlanabilecegiz.çünkü forumda yücel beyin bizzat kendisiyle görüştüklerini ve ek sınav olayının doğru oldugunu söyleyenler var. tabi bir de ek sınav hakkı olayına maliye bakanlığının sıcak bakmadıgı söyleniyor. yani anlayacagın atkadaşım ben 1 yıldır burayı takip ediyorum daha bi sonuç yok.

son hakkına girecekmişsin inşallah gecersin bu arada. başarılar sana.

SEVGİLİ KARDEŞLERİM
BENDE SİZİN GİBİ DOSYA YAKANLARDANIM MALİ ANALİZ DERSİNDEN TEK DERSTEN 45 ALARAK DOSYA YAKTIM VE ŞU ANDA SINAV KAĞIDIM MAHKEMEDE 7 AYDIR DAVA DEVAN EDİYOR
VE BİR 6 AY DAHA SÜRER BENİM DEMEK İSTEDİĞİM TEK TEK DAVA AÇMAK YETERLİ DEĞİL TOPLU HALDE DAVA AÇMAK LAZIM BU İNANIYORUM VE ÇÖZÜMÜN BUNDA OLDUĞUNU ZANNEDİYORUM DİĞER TARAFTAN TÜM YETKİLİLER İLE GÖRÜŞÜYORUM AMA YÖNETMELİK İÇİ HİÇ BİRİ NE ZAMAN YAYINLANACAĞINA DAİR BİR TARİH VEREMEDİ AMA ŞU GÜNLERDE YAYINLANIR 1 AY İÇİNDE YAYINLANIR GİBİ ŞEYLER SÖYLÜYORLAR. UMUT EDİYORUM AMA GÜVENMİYORUM .
ARKADAŞLAR DAVA AÇARSANIZ DAVA DİLEÇENİZDE BİLİR KİŞİ İSTEYİN VE KENDİ SINAV KAĞIDINIZLA BERABER DERSTEN GEÇEN VE 50 ALAN EMSAL SINAV KAĞITLARIYLA KARŞILAŞTIRILARAK İNCELENMESİNİ İSYEYİN.

İNŞALLH BU YÖNETMELİK ÇIKAR DA KURTULURUZ SAYGILARIMLA

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

KORKMAZ5 ' Alıntı:
SEVGİLİ KARDEŞLERİM
BENDE SİZİN GİBİ DOSYA YAKANLARDANIM MALİ ANALİZ DERSİNDEN TEK DERSTEN 45 ALARAK DOSYA YAKTIM VE ŞU ANDA SINAV KAĞIDIM MAHKEMEDE 7 AYDIR DAVA DEVAN EDİYOR
VE BİR 6 AY DAHA SÜRER BENİM DEMEK İSTEDİĞİM TEK TEK DAVA AÇMAK YETERLİ DEĞİL TOPLU HALDE DAVA AÇMAK LAZIM BU İNANIYORUM VE ÇÖZÜMÜN BUNDA OLDUĞUNU ZANNEDİYORUM DİĞER TARAFTAN TÜM YETKİLİLER İLE GÖRÜŞÜYORUM AMA YÖNETMELİK İÇİ HİÇ BİRİ NE ZAMAN YAYINLANACAĞINA DAİR BİR TARİH VEREMEDİ AMA ŞU GÜNLERDE YAYINLANIR 1 AY İÇİNDE YAYINLANIR GİBİ ŞEYLER SÖYLÜYORLAR. UMUT EDİYORUM AMA GÜVENMİYORUM .
ARKADAŞLAR DAVA AÇARSANIZ DAVA DİLEÇENİZDE BİLİR KİŞİ İSTEYİN VE KENDİ SINAV KAĞIDINIZLA BERABER DERSTEN GEÇEN VE 50 ALAN EMSAL SINAV KAĞITLARIYLA KARŞILAŞTIRILARAK İNCELENMESİNİ İSYEYİN.

İNŞALLH BU YÖNETMELİK ÇIKAR DA KURTULURUZ SAYGILARIMLA

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

Verdiğin bilgi için teşekkürler. Umarım mahkeme istediğin yönde sonuçlanır.

bir çok hatası olduğunu söylediği halde 50 puana alarak geçen kişiler olduğunu forumda okuyoruz. Nasıl neye göre puan veriyorlar çözebilmiş değilim. Arkadaşın biri maliyetten bu dönem kesin sınava girin diye birşeyler yazmış. Oysa burada sınava itiraz edenler bilmedikleri için kalmadılar ki. Bilakis iinci soruyu öğretilere göre çözdükleri için kaldılar.

Ben mahkeme sürecinde seninde dediğin gibi eğer geçer not alanlarında cevap kağıtlarının inncelenirse geçer not vereceklerdir.

eşitlik ilkesine aykırı bir durum olduğu açık. ve umarım bunu mahkeme düzeltir.

Arkadaşım sınav kağıdının tekrar okunması için açılan davaların büyük çoğunluğu kaybedilmektedir.İtiraz süreci kesinleştiğinde yönetmeliğin 21.Madde üç ve dördüncü paragraf hükümlerinin iptali ve yürütmenin durdurulması talepli olarak açacağımız davaya iştirak edersen sanırım daha faydalı olacaktır.

tekderssonhak ' Alıntı:
Arkadaşım sınav kağıdının tekrar okunması için açılan davaların büyük çoğunluğu kaybedilmektedir.İtiraz süreci kesinleştiğinde yönetmeliğin 21.Madde üç ve dördüncü paragraf hükümlerinin iptali ve yürütmenin durdurulması talepli olarak açacağımız davaya iştirak edersen sanırım daha faydalı olacaktır.

Bahsettiğin iki davanın konusu bir birinden farklı biri yönetmeliğin ilgili maddesinin iptal edilmesi ve yerine eski uygulamanın getirilmesi.

Diğer tamamen bireysel. Kişi bu hakkınnı niçin kullanmasın ki.

iki dava da açılabilir.

Diğerlerini sonuçları müspet çıkmadı diye hakkımızı ayamayacakmıyız. Kişi hakkını tüm yasal yollardan aramak zorundadır. daha öncedenenmiş ve baiarısız olunması hiç birşey ifade etmez kişi için. Çünkü sınav kağıdı kişininin kendisine aitir.

Bu davada kısas olamaz. Daha önce kim dava ettiyse onun kağıdı değerledirildi.

Bu konuda milyonlarca davanın olumsuz sonuçlanmış olması Adayın açacağı davannda olumsuz sonuçlanacağı bilgisini kesinlikle veermez veremez.

Bireysel dava dır ve okunması gereken müspet bir kanıt olarak kişinin sınav cevap kağıdı vardır.

AÇAÇAĞINIZ TÜM DAVALARA VARIM

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız

ARKADAŞLAR

SİZLERE GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINDA GÖREVLİ 3568 SAYILI UYGULAMA MÜDÜRÜ İLYAS GELDİ BEYİN TELEFONUNU VEREYİM YENİ SMMM YÖNETMELİĞİNİN NE ZAMAN ÇIKACAĞINI ONA SORUN

DİREKT TELEFONU 0 312 4153457
SERVİS 0 312 415 34 83 -84-85

KONU BURDA HAZIRLANIYOR

umut ediyorlarmış yayınlamaya çalışıyorlarmış

asln ' Alıntı:
tekderssonhak ' Alıntı:

Bahsettiğin iki davanın konusu bir birinden farklı biri yönetmeliğin ilgili maddesinin iptal edilmesi ve yerine eski uygulamanın getirilmesi.

Diğer tamamen bireysel. Kişi bu hakkınnı niçin kullanmasın ki.

iki dava da açılabilir.

Diğerlerini sonuçları müspet çıkmadı diye hakkımızı ayamayacakmıyız. Kişi hakkını tüm yasal yollardan aramak zorundadır. daha öncedenenmiş ve baiarısız olunması hiç birşey ifade etmez kişi için. Çünkü sınav kağıdı kişininin kendisine aitir.

Bu davada kısas olamaz. Daha önce kim dava ettiyse onun kağıdı değerledirildi.

Bu konuda milyonlarca davanın olumsuz sonuçlanmış olması Adayın açacağı davannda olumsuz sonuçlanacağı bilgisini kesinlikle veermez veremez.

Bireysel dava dır ve okunması gereken müspet bir kanıt olarak kişinin sınav cevap kağıdı vardır.

Değerli arkadaşım idari yargılama usulünde elbette her türlü kanıt ve iddia öne sürülür ancak somut olay ile ilgili kanun hükümlerinin uygulanması sırasında idari yargı yerlerince kıyas ve istidlal yollarına başvurulamaz.Dolayısı ile diğer 50 alan kağıtlara göre değerlendirin talebi hukuk tesis etmeyeceği gibi hükme esas teşkil etmez.

Elbette herkes kanun önünde hakkını aramakta özgürdür ve her derecedeki yargı mercii önüne gelen her nevi uyuşmazlığa bakmak mecburiyetindedir ve uyuşmazlıklara bakmaktan imtina edemez.

Yakın bir tarihte derdest olan bir dosyada somut olaya ilişkin 25 alınan bir kağıdın bilirkişi incelemesi neticesinde 40 olarak düzeltilmesi sonucu değiştirmedi ve boşa harcanan zaman,emek oldu.

Asıl olan bireysel davalardan ziyade sorunun kaynağı olan ve hukuka aykırı olduğu Maliye Bakanlığı ve TÜRMOB yönetimi tarafından da bilinen yönetmelik hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali yönünde olması kanaatindeyim ki yeni yönetmeliğin hazırlanışının altında yatan neden bu yönetmelik hükümlerinde bulunan sakatlıklardır.

kardeşimsen acacağın davayı sadece kendi kağıdının okunması yönünde acarsn dediğin doğru ama yanına sınav kağıtlarının okunuşunun adaletsis olduğuve puanlamaların adaletsiz dağıldığı yönünde bir iddayla girersen o kağıtları mukayase etmek zorundalar.

ortada şöyle bir durumda var 2009 senesinde 2 sorunun cevabı işcilik ayırmadan doğru kabul edildiyse bu da doğru kabul edilmelidir bilimsel olarak kabul görüyorsa bir yöntem ben kabul etmiyorum diyemezsin