Tek dersten kalanlar için önemli bilgi.!!!

tek derse kaç hak verilsin

• 2

Kullanılan: 0 0.0%
  • 3

• 4

• 5

• Kullanılan toplam oy
    1
Değerli arkadaşlar, ben maliyet muhasebesinden kalarak dosya yakmıştım tekrar dosya açma sürem olan 2 yıl 2010 başında dolmuştu.fakat tekrar dosya açma başvurusunda bulunmadım.Çünkü 2010 haziran ayında türmob genel sekreteri Yücel Akdemir'i arayarak durumumu bildirdim.Bana beklememi, dosya açanlara sınav hakkı verileceğini belirtti.En son yönetmelik söylentileri çıkınca 27/12/2010 tarihinde kendisini aradım.Daha önce bir kaç kez daha aradığım için sekreteri beni tanıdı ve bana şöyle bir bilgi verdi : Yönetmelik şu anda maliye bakanlığında bekliyor.Çıkarsa bana ek sınav hakkı doğacağını ve benim bundan faydalanacağımı söyledi.Eğer dosya açtırırsam yeni sınav yönetmeliğinden faydalanamayacağımı ve bütün derslerden sınavlara yeniden başlayacağımı söyledi.
Sonuç olarak: eğer doğruysa benim gibi bekleyen arkadaşlar beklemeye devam etmek zorundalar.Fakat söylenen kesin doğru mu acaba eğer doğru değilse yeni yönetmelik 8 ders olarak çıkacak ve biz 1 ders zarar edeceğiz.Yücel Akdemir'in beni araması için cep telefonumu bıraktım.henüz aramadı.Eğer ondan duyarsam bu kesin bilgi olacaktır.Aramasada bana daha önce söylemişti.Ben yinede yeni sınav yönetmeliğini bekleyeceğim.
Bu bilgileri paylaştığım tek veya daha fazla dersten dosya yakan arkadaşlar türbomun santralını arayarak Yücel Akdemir'i bağlatıp ona ulaşabilirseniz eğer, buraya yazmanızı rica ediyorum.Arama konusunda tereddüt etmeyin.Özel smmm sınavından sonra bu bizim en doğal hakkımızdır.En azından bekleyen birileri olduğunu anlasınlar.Türmob telefon no: 0 312 232 50 60

Ynt: tek dersten kalanlar için önemli bilgi!!!

Keşke Söylediklerin gerçek olsa...

SM lere yapılan ücretsiz geçiş hakkı acaba tek dersten kalanlara yapılacak mı?

Yoksa; yooo hayırrrr siz üniversite mezunu olmuşsunuz onlar lise mezunuydu onlara kolaylık sağladık siz tekrar çalışıp sınavlara girin falan mı diyecekler.

Merakla Yeni Yönetmeliğin çıkmasını bekliyorum.

Ynt: Tek dersten kalanlar için önemli bilgi.!!!

Mehmet Şimşek'in Twitter da hesabı var oradan ulaşıp sesimizi duyurursak dikkate alıp konuyu hızlandırabilir.

bende az önce yücel beyi aradım toplantıdaymış sekreteri adımı soyadımı telefonumu aldı bana dönecekmiş bakalım hayırlısı olsun

sınav için dava açmayı düşünen arkadaşlar ; öncelikle sınav kağıtlarının yeniden değerlendirilmesi için bunun yanısıra buradan da olumsuz bir sonuç çıkması halinde aynı esnada sınav yönetmeliğinin bazı hükümlerinin iptali ve geçmiş olduğumuz derslerden tekrar sınava girmemek için dava ve talepte bulunacağız.Olası en kötü sonuç ise geçmiş yıllarda da geçerli olan yönetmelikte bulunan "ek sınav hakkı " kazanımı için mücadele edeceğiz.
Bir kanaat olması adına 2000 Yılındaki sınav yönetmeliği aşağıdadır.

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAV YÖNETMELİĞİNİN BİR MADDESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI VE BİR GEÇİCİ MADDE EKLENMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK

RESMİ GAZETE TARİHİ: 05.05.2000 RESMİ GAZETE SAYISI: 24040

MADDE 1- 4/10/1997 tarihli ve 23130 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yeminli Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınav Yönetmeliğinin 21 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Madde 21- Yeminli mali müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar, sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 3 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 65 puandan az not alınan konuları kapsar.

Serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 4 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 60 puandan az not alınan konuları kapsar.

Bu sınav haklarını süresi içinde kullanmayanlar veya başarılı olamayanlar 2 yıl süreyle meslek sınavlarına alınmazlar.

İki yıllık süreyi dolduranlardan dileyenler yeniden tüm konuları kapsamak üzere bu Yönetmelik hükümlerine göre sınavlara katılabilirler."

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin Geçici 1 inci maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"Geçici Madde 2- Yönetmeliğin değişik 21 inci maddesinde öngörülen sınav haklarını bu Yönetmeliğin yayımlandığı tarih itibarıyla tümüyle kullandığı halde başarısız olanlara, başarısız oldukları konularla ilgili olarak bir sınav hakkı daha tanınır. Sınav tarihleri ve uygulamayla ilgili esaslar Birlik Yönetim Kurulu tarafından belirlenir."
Yürürlük

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Birlik Yönetim Kurulu Başkanı yürütür.

şimdi 4 sınav hakkımızdan sonra geçemediğimiz derden yeniden bize ek sınav hakkımı veriliyo. yoksa ben mi yanlış anladım. (o zaman sınav sonucunu dava etmektense o hakkımızıda kullanabilirmiyiz. )

Tamamen yanlış anlamışsınız ! bu eski yönetmelik yani daha önceki yönetmelikte verilmiş olan bir hak daha sonra yeni yönetmelik ile bu hak ortadan kaldırılmıştır.

ali0322 ' Alıntı:
Değerli arkadaşlar, ben maliyet muhasebesinden kalarak dosya yakmıştım tekrar dosya açma sürem olan 2 yıl 2010 başında dolmuştu.fakat tekrar dosya açma başvurusunda bulunmadım.Çünkü 2010 haziran ayında türmob genel sekreteri Yücel Akdemir'i arayarak durumumu bildirdim.Bana beklememi, dosya açanlara sınav hakkı verileceğini belirtti.En son yönetmelik söylentileri çıkınca 27/12/2010 tarihinde kendisini aradım.Daha önce bir kaç kez daha aradığım için sekreteri beni tanıdı ve bana şöyle bir bilgi verdi : Yönetmelik şu anda maliye bakanlığında bekliyor.Çıkarsa bana ek sınav hakkı doğacağını ve benim bundan faydalanacağımı söyledi.Eğer dosya açtırırsam yeni sınav yönetmeliğinden faydalanamayacağımı ve bütün derslerden sınavlara yeniden başlayacağımı söyledi.
Sonuç olarak: eğer doğruysa benim gibi bekleyen arkadaşlar beklemeye devam etmek zorundalar.Fakat söylenen kesin doğru mu acaba eğer doğru değilse yeni yönetmelik 8 ders olarak çıkacak ve biz 1 ders zarar edeceğiz.Yücel Akdemir'in beni araması için cep telefonumu bıraktım.henüz aramadı.Eğer ondan duyarsam bu kesin bilgi olacaktır.Aramasada bana daha önce söylemişti.Ben yinede yeni sınav yönetmeliğini bekleyeceğim.
Bu bilgileri paylaştığım tek veya daha fazla dersten dosya yakan arkadaşlar türbomun santralını arayarak Yücel Akdemir'i bağlatıp ona ulaşabilirseniz eğer, buraya yazmanızı rica ediyorum.Arama konusunda tereddüt etmeyin.Özel smmm sınavından sonra bu bizim en doğal hakkımızdır.En azından bekleyen birileri olduğunu anlasınlar.Türmob telefon no: 0 312 232 50 60
http://forum.alomaliye.com/index.php/topic,45979.msg287828.html#msg287828 doğan545 rumuzlu üye de yücel beyle görştüğünü söylüyor umarım bu ek sınav olayı doğru çıkar

merhaba arkadaşlar gecen hafta yücelbeyi aramıştım ama ulaşamadım asistanı telefonumu almıştı 2 gün önce yücel bey beni aradı ne sıkıntın var dedi bende maliyette dosya yaktım yeni yönetmelik çıkacakmış diye duyduk doğrumu dedim oda evet doğru hatta bu aysonu kesin çıkacak dedi sakın dosya açmayın ek 2 sınav hakkı sizlere tanınacak dedi ama maliye bakanını faxla mesajla meyille sürekli rahatsız edin kesin çıkar ama şuan %50 çıkma ihtimali var ama sizler örgütlenirseniz kesin çıkar iş sizden biter dedi. dosya maliye bakanının masasında bekliyormuş dedi.

ay sonuna çıkacaksa 1 haftalık bir zaman kaldı. kaç kişi mail ya da mesaj attı acaba ben maliye bakanlığının sitesinden yazmıştım ama tek tek bir sonuç elde edilirmi acaba. belirli bir formatta hazırlanan dilekçe falan varsa burdan paylaşılsın ki toplu olarak sesimizi duyurabilelim.

Arkadaşlar ben 4982 sayılı bilgi edinme hakkı kanunu cercevesinde maliye ye başvuru yaptım. Cevapı geldi. Özetle şöyle deniyor: Tekemmül etmemiş bir işlem olduğu için değerlendirmeye alamıyorlarmış..
T.C.
MALİYE BAKANLIĞI
Gelir İdaresi Başkanlığı

SAYI : B.07.1.GİB.0.63.22-622.03.25.11-4577
KONU : Bilgi Edinme Başvurusu

Sayın Hüsamettin YÜKSEL
[email protected]

İLGİ: 14.09.2011 tarihli e-mail dilekçeniz.

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun uygulanmasına ilişkin Yönetmeliğin 12 nci maddesinin ikinci paragrafında, ?Kurum ve kuruluşlar; ayrı veya özel bir çalışma, araştırma, inceleme ya da analız neticesinde oluşturulabilecek türden bir bilgi veya belge için yapılacak başvurular ile tekemmül etmemiş bir işleme ilişkin bilgi veya belge için yapılacak başvurulara olumsuz cevap verebilirler.? denilmektedir.

İstenilen bilgiler tekemmül etmemiş bir işleme ilişkin olduğundan dilekçenizin Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında değerlendirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Mustafa AKPINAR
Başkan a.
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavir V.
Gelir İdaresi Grup Başkanı

Arkadaşlar maliye ye bilgi edinme hakkı kapsamında ilk başvurduğumda ilgisiz bir yazı geldi. Şimdi tekderssonhak arkadaşın ki gibi tekrar başvuru yapıp gönderdim. Sizde bu şekilde gönderin lütfen..

3568 sayılı Kanunun 50 nci maddesi hükümleri çerçevesinde hazırlanmakta olup henüz Resmi Gazetede yayımlanmamış yönetmelik düzenlemesi bulunup bulunmadığı ile hangi tarihte yayınlanacağı hususu...

DOĞAN545 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar gecen hafta yücelbeyi aramıştım ama ulaşamadım asistanı telefonumu almıştı 2 gün önce yücel bey beni aradı ne sıkıntın var dedi bende maliyette dosya yaktım yeni yönetmelik çıkacakmış diye duyduk doğrumu dedim oda evet doğru hatta bu aysonu kesin çıkacak dedi sakın dosya açmayın ek 2 sınav hakkı sizlere tanınacak dedi ama maliye bakanını faxla mesajla meyille sürekli rahatsız edin kesin çıkar ama şuan %50 çıkma ihtimali var ama sizler örgütlenirseniz kesin çıkar iş sizden biter dedi. dosya maliye bakanının masasında bekliyormuş dedi.

son 4 gün....tabi eğer bu aysonu çıkarsa..yönetmelik çıkmasına çıkacak da ek sınav olayı olacak mı sorun orda..