Tek Kişilik Ltd Kuruluşu Ve Ssk Dosyası

eneral

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar 24/01/2013 tarihinde tek kişilik ltd kurduk ve kuruluş bildirim formuna da dışarıdan atanan müdürü ssk lı olarak yazdık.28/01/2013 çalışmaya başlama tarihi.Ticaret odası kuruluş bildirim formunu ve anaşözleşme örneğini 30/01/2013 te ssk ya postayla göndermiş.ve İnanmayacaksınız belki ama evrak 15 mart olmasına rağmen hala postada gözüküyor.ticaret odasından aldıgımız barkod no dan takip ediyoruz.ssk ya gidiyoruz bize gelen bişey yok diyorlar,e 2 ay geçti neredeyse müdürün ssk sı yok biz işyeri bildirgesi verelim yeni tarihli diyoruz yok ceza yersiniz evrak postadan gelince diyorlar.ne yapacagımızı şaşırdık sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

bu aralar posta'da bazı aksaklıklar oluyor, postaneden takip edin bence. bizim de postada evrakımız kayboldu, hiç gelmeyedebilir. postadan sorun, gerekirse ticaret odasıyla görüşüp yeniden postalanmasını sağlayın, 2 ayda gelmediyse gelmeyecektir.

Siz nasıl yaptınız peki postadan bulup verdiniz mi.aslında bizimkinin hiç gelmeyeceğini bilsem yeni tarihli işyeri bildirgesi verip olayı çözeceğiz ama belki ileride gelirse o zaman kesilen cezayı iptal de ettiremeyiz

Gerçekten sinir bozucu bir durum olmuş sizin ki... En iyisi ilk tescillerde ticaret odasının evrak göndermesini falan beklemeden SGK ya işyeri bildirgesini vermek. Hiç değilse böyle durumlar oluşmaz.

Selamlar
Kusura bakmayın konu dışı olacak ama.
Tek ortaklı şirketlerde müdür nasıl dışardan olabiliyor.Yeni TTK buna izin vermiyor diye biliyorum.ortaklardan birinin temsile yetkili olması gerekmez mi?
Saygılar

Selamlar tek ortaklı gümrük şirketi kurdum.dısarıdan müdüre izin veriliyor fakat dediğiniz gibi 2 kişiyede müdürlük yetkisi tek başlarına veya beraber yetki veriliyor.ortak zaten müdür olmak zorunda

Gerçekten sinir bozucu bir durum olmuş sizin ki... En iyisi ilk tescillerde ticaret odasının evrak göndermesini falan beklemeden SGK ya işyeri bildirgesini vermek. Hiç değilse böyle durumlar oluşmaz.

aslında bunu ilk kez yaptım önceki şirket kuruluşlarımın hiç birinde vermemiştim.Fakat noterdeki arkadaşım dısarıdan müdür atadıgın için ssk bildirimini ito ya ver deyince bende yazdım..