Temmuz 2008 Muhasebe Denetimi

Ynt: Temmuz 2008 Muhasebe Denetimi

BağımsızDenetçi ' Alıntı:
Benim 2004'yılında belge almış bir arkadaşım anlattığı bir olay var ; Bunun son dersi ve son hakkı Denetim sular seller gibi çalışıyor derse neredeyse kitap ezberlemiş. Sınavdan önceden kendisinden daha yaşlı bir adayla tanışıyor adamında son hakkı ve son dersi imiş. Sorular dağıtılıyor Allaaa sorular keko bizim arkadaşımız sular seller gibi cevap yazıyor üstüne üstlük sınavdan önce tanıştığı kişiyede sınavda yardım ediyor. Kendi kağıdı bitince kağıtları değiştirmişler diğerinin kağıdınıda bilerek biraz eksikle yazıyor. Sınavdan çıktıklarında kutlamışlar bunu veeee sonuçlar açıklanıyo Bizimki 45 , diğer aday 84 almış ??? Hemen itiraz ediyo ortalamayı tutturmak için 52 alması gerekiyo , itiraz sonucunda kağıdı 55 yapılıyor... Adam artık zorunlu değilse Şişli ilçesi sınırlarına bile girmiyor kolay kolay :D
Atıyosun :)

denetçi dediklerine inanırım.
çünkü adamların neye hangi kritere göre puan verdikleri net değil.sorunun yanıtı yok.yanıtı olmayan sorunun cevabının puanlama tarzıda şeffaf değil.hiç bi şey şeffaf değil.o yüzden gelse bu sınavı ösym gibi bir kurum test usulü yapsa kimsenin hakkı yenmez arkadaşlar.geçen sınavda 70 lik kağıdıma 37 veren adam kendini eğitmen sanıyo eminim.benim durumumda olan niceleri var para uğruna hakkı yenen.ama umut etmekten başka yapacak bi şey de yok.inş olumlu yanıtlanır sonuçlar.

Ösym,test vb..olmaz,hakkaniyet açısında evet katılırım doğru puanlama yapılabilirdi.Hocam bu işin özü bilgisayar başında sınavdır.Verirsin soruları başlarız yapmaya alırız mizanıda oluştururuz hepsinide,teoriyle pratik bir değil..Ama bazı sözel derslerde evet test yapılabilir..
Eğitmenler konusundada sanırım komplekssiz tipler bunlar..yani yukardan uyarıyorlar kırın notları arkanızdayız size bişey olmaz en fazla küfür yersiniz diye:)

arkadaşlar ne yaparsanız o puanı alıyorsunuz ya ben martta ilk defa girdim beklediğim tüm puanlar geldi denetimden korkuyodum 50 gelir belki diyordum 63 vermişler sadece 1 sorum tamdı emeğinizin karsılığını alırsınız benimde maliyet var sınırda ne olacak bilmiyorum

sami ' Alıntı:
arkadaşlar ne yaparsanız o puanı alıyorsunuz ya ben martta ilk defa girdim beklediğim tüm puanlar geldi denetimden korkuyodum 50 gelir belki diyordum 63 vermişler sadece 1 sorum tamdı emeğinizin karsılığını alırsınız benimde maliyet var sınırda ne olacak bilmiyorum

herkesin amacına ulaşması dileğiyle...inşallah puanlama sizin dediğiniz gibidir 2 soru tam gibi 2 soruyada yazdım bişeyler ama cvp biliyosunuz kesinlik yok!!!gözümde büyüttüğüm vede korktuğum bir ders, çok zamam harcadım bu derse çalışayım diye amacım 50...vergi ve denetim diğer dersler korkutmuyor beni...

herkese başarılar....