Temmuz 2008 Muhasebe Denetimi

ben temuz ayında bitirme sınavlarına gireceğim denetimden geçen arkadaşlardan öğrenmek istediğim hangi kaynaklardan çalıştınız.spk x22 nolu tebliğine çalıştınızmı yoksa yorum yapmanın da geçmek için faydası oluyormu son sınav da denetimden 4 sorunun 3'ü spk x 22 nolu tebliğinden çıktı şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Ynt: Denetimden Geçen Arkadaşlar

merhaba 55 olsada geçme notu almışım ve dersten geçmişim.çıkmış sorulara çalıştım.spk ya hiç bakmadım.çıkmış sorualr dışında çalıştıgım tek kaynak üniversitedeki kitabımdı o da nejat bozkurt hocanındı.bu seferki en zor sınav denetimdi bence.ama ben ondan geçip vergiden kalmışım.

Sn. Çağlayan

Rica etsem bahsettiğiniz tebliğin linkini gonderebilirmisiniz

Teşekkürler

Not: SPK nın sitesinde bi bunu bulabildim ... Doğrumu ?

8.5. TÜRKİYE MUHASEBE STANDARTLARI KURULUNUN ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

(Bakanlar Kurulu Kararının tarihi : 24.02.2004; Sayısı : 2004/6924)

(Resmi Gazete?de yayım tarihi: 16/03/2004, Sayı: 25404)

sevgili arkadaşlar

bu teblig 191 sayfa.. ne diyim denetimden nefret ediyorum : (

Tesmer den çıkmış Ömer Duman ın yazmış olduğu bir kitap var.Onun dışında başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmaz.Ama basım devam ediyormu bilmiyorum.Bir ara kitabın yeni basımları yoktu.

Tüm arkadaslara katkıları iin teşekkürü borç bilirim...

teşekkürler notları aldım

ama çıkmış soruların yanıtları olsa idi daha iyi olurdu : ) kanımcaa :))

kolay gelsinn

zaten o sorulardaki cevaplar çıkmış soruların cevaplarıdır kiğ tesmerin kitabından yazmıştım.

amarat ' Alıntı:
zaten o sorulardaki cevaplar çıkmış soruların cevaplarıdır kiğ tesmerin kitabından yazmıştım.

Tamam , eline sağlık, tekrar teşekkür ederim : ))))))))))))

angel1 ' Alıntı:
Tesmer den çıkmış Ömer Duman ın yazmış olduğu bir kitap var.Onun dışında başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmaz.Ama basım devam ediyormu bilmiyorum.Bir ara kitabın yeni basımları yoktu.
Bu kitap bende var ama yeni basımı yok tabii ki,
Denetime hazırlanan arkadaşlarım varsa ki mutlaka çoktur, sadece Ömer Duman'ın kitabı bu dersten geçmek için yeter. İrtibata geçen olursa kargo ile gönderebilirim. :)

benim kitapta 2000 yılı basımıydı ve mart ta bi kerede geçtim kursa bile gitmedim bu dersten :)
kesinlikle tavsiye ederim.. kurslarda verdikleri notlar bu kitabın yerini tutamaz ..
mesela denetim planlanması her yerde farklı alt başlıklar halinde veriliyor.
tabii birbirine yakın ama sadece yakın işte tam puan da alınmaz yakın puan alınır :)

çok iğrenç bi ders bu ya nerden çalıştım sa olmadı özellikle mi yapıyolar

Temmuzda yaklaşık 5-6 satlik bi çalışmayla geçtim gece uykulu uykulu :)
umudum yoktu ama geçirmişler..bi kitap vardı eflatun kapaklı ondan yarım yamalak çalıştım,birde arkadaşın kurs notlarından..

Hatta google da biraz daha araştırdım. Yine başka bir forumda Ömer Duman'ın kitabının tamamını bulabilirsiniz. Direkt linki olmadığ için veremiyorum. Ogün Bey umarım başka biryere yükleyerek forumda paylaşır. ;)

Ben Vergi ve Denetimi bırakmıştım. Ama denetime yinede biraz bakayım dedim ve 5-6 safya özet çıkarmıştım sadece onlara çalıştım. O kadarı yetti. 50 aldım geçtim

Ömer Dumanın denetim ile ilgili kitabının tam adı nedir bilmiyorum ama Tesmer yayınlarından çıkan 2003 yılı basımı Muhasebe Denetimi ve Raporlama.. Dediğiniz eski kitap buysa son basım 2003 olmalı..Çoğu sınav kitabı yazarı ki buna İslam Çankaya, Ahmet Tokaç gibi üstadlarda dahil denetim ile ilgili yazılarını bu bahsettiğim kitaptan alıntılar almışlar..Kaynakça bölümünde bu kitap yazıyor Bu kitap şuan için piyasada mı onu araştırıyorum her kitapçıya haber verdim. Tesmer yayınlarından çıkmış bir kitap...ama bizim tesmer şubesinde bulunmuyor..

Harby, sağolsun düşünmüş ömer dumanın kitabı diye bir link vermiş, bahsettiği gibi ben de başka bir forumdan indirdim ömer duman notlarını, bu iki not arasında fark var..benim indirdiğim sitede kitabın fotokopisinden scannerla tarandığı söyleniyor..

ömer duman kitabı adeta bi fenomen olmuş, forumlar yarışa mı girmiş ne? insan hangisine güvenip çalışacağını şaşırıyor..