Temmuz 2008 Maliyet Muhasebesi

• Konbuyu başlatan beyazzafer
  • Başlangıç tarihi
B

beyazzafer

Ziyaretçi
arkaşlar mart sınavı acı veya tatlı geride kaldı.artık önümüze bakalım temmuz maliyet sınavında ne yapabiliriz görüşlerimizi paylaşalım

Ynt: temmuz 2008 maliyetciler buraya

Bu kadar çok ümitsizliğe kapılma hemen

Ynt: temmuz 2008 maliyetciler buraya

Maliyetten kasımdada döktüler daha ne kadar dökecekler.bence maliyetten birinci soruyu yapan :sordada iki veya üç bilinmeyenli denklemi kuran herkes geçecek:

çok polyanna gördüm kendimi

Ynt: Temmuz 2008 Maliyetciler Buraya

maliyetten martta dökmezler kasımda döktüler dedik... çaktırmadan döktüler.........
vergi belliydi dökecekleri ama bilmeyene göre sorulara yakın şeyler yazan puan alacak...........çünkü vergiyi temmuzda temizlediler........martta yığılacağı belliydi.........

haklısınız maliyeten birinci soruyu yapan ve 2. soruda 3 lü olmasa bile denklemi kurana not vercekler gibi...........ama illede 3 lü denkelemi bileceksiniz derlerse...........temmuzda ankaraya bekleriz:):)

ŞEKER ' Alıntı:
haklısınız maliyeten birinci soruyu yapan ve 2. soruda 3 lü olmasa bile denklemi kurana not vercekler gibi...........ama illede 3 lü denkelemi bileceksiniz derlerse...........temmuzda ankaraya bekleriz:):)

Belki biz kalabalıktan hoşlanmıyoruz sadelikten yanayız ikili hatta tekli denklem kuranlardanız.

valla sen nelerden hoşlanırsın bilemem ama adam benim istediğim şeylerden hoşlanacaksınız diyor yoksa bende tek ten yanayım..............

evet arkadaşlar temmuzda ne yapacağız ki yine 2 dönem olduğu gibi kıl bitane soru bulurlar hiç çıkmamış.artık maliyetten kusucam nerde ne soru gözüm kapalı yapıyorum ama bunların sağı solu belli olmaz.bu sefer bakarsınız hem fireli hem 7/b sorarlar veya 3lüyü 4.lü yaparlar.siparişte abuk bir soru hazırlarlar.artık benim ümidim yok gibi

1 soru yurdakul hocadan geldiğine göre ki kitap artık yeterli değil diğer maliyet kitaplarını araştırcaz farklı örnekler bulacaz 3 ten yukarı safhalar siparişler evreler ne bulursak ..............

yaa arkadaşlar beni maliyet temmuzda son hakkım not ortalamam 65. 50 alsam yeter ya kalırsam..... :eek: :eek: lütfen bana kaynak bildirin selamlar

yurdakul çağlar ve kamil büyükmirza... ve bol bol soru çzözümü ve çıkmış sorular kitabı

bende martta girdim 7/4 yaptım gerçektende sorular iyice zorlaştı maliyet-meslek huk.ve denetimden kalmışım inşalah temmuzda veririm bu dersleri

maliyetle başı dertte olanlardan biride benim.kasımda teorik kapasite yapınca olmadı işte.
bakalım temmuzda neler olacak çook merak ediyorum..:))

benimde son derse konsantrem kayboldu beynim çok yorulmuştu bide yoldan gidiyorsunuz sınava maliyetten bu yüzden kaldım inş.bu sınavda geçerim ya geçilebilir bi sınavdı 1.soru zaten kolaydı 2.soruda 2 bilinmeyenlinin düz bir mantıkla 3 bilinmeyenli olarak sadece formulu yazsak 50 alırdık ama işte.....maliyetten su gerçek göze çarpıyor 2 sorudada bişeyler karalamak gerekiyor arkadaşlar tüm konulara yoğunlaşmalı kesinlikle konu ayırmamalı diye düşünüyorum

sami ' Alıntı:
benimde son derse konsantrem kayboldu beynim çok yorulmuştu bide yoldan gidiyorsunuz sınava maliyetten bu yüzden kaldım inş.bu sınavda geçerim ya geçilebilir bi sınavdı 1.soru zaten kolaydı 2.soruda 2 bilinmeyenlinin düz bir mantıkla 3 bilinmeyenli olarak sadece formulu yazsak 50 alırdık ama işte.....maliyetten su gerçek göze çarpıyor 2 sorudada bişeyler karalamak gerekiyor arkadaşlar tüm konulara yoğunlaşmalı kesinlikle konu ayırmamalı diye düşünüyorum

aynı durumdayız sami

arkadaşlar şöle bir istatistik var mart sınavlarında genelde satışların maliyeti tablosu ve matmatiksel dağıtım sormuşlar tabi 3lü denklem hariç geçen marta kadar:):)
gerçi bende maliyetten kaldım hemde boşu boşuna ama neyse:):)( ilk soruyu yapıp kalanlardanım:)
temmuz sınavlarında da ağırlık evre ve kademeli dağııtm birkaçtane de sapma ve orta-yan ürün soruları gelmiş ne dersiniz:)

Arkadaşlar maliyetten zaten 7-8 konu var.Bu dönem uzun süreden beri soru gelmeyen sipariş maliyetten soru gelebilir.Bildiğim kadarıyla sınavdan önce komisyon hocaları toplanıp her hocanın hazırladığı sorular içinden soru seçiyorlar.3 dönemdir geçmiş sınav sorularından çıkmadı.Bu tehlike sinyalidir.Maliyetten başarı ortalaması diger derslerden daha düşük.O yüzden en çok bu derse hazırlanmanızı öneririm.Sorular ilk anda kolay gibi gözüküyor.Ama hep ince bir nüans oluyor.Bu ayrıntıya soruyu okurken mutlaka dikkat edin.Soruların bir tanesi
kolay diğeri zor.Kolayı yaparsanız mutlaka diger soru içinde kalem oynatın.5-10 puanlık bile yapsanız geçmeniz daha kolay oluyor.Mart sınavında ilk soruyu yapıp 40 alan çok kişi oldugunu biliyorum.İnşallah başaracaksınız.

bende burdayım maalesef.temmuz için çalışmalara başladım hayırlısı artık.umarım bu sefer biter.

arkadaşlar bu defa evre veya sipariş den soru gelecek ammaaa
o bildiğimiz soru tarzında değil daha farklı aynı marttaki matemetiksel dağılım sorusunda olduğu gibi onun için Allah yardımcımız olsun

İstanbul ve Ankara da bulunan arkadaşlar bilgilendirme toplantısına mutlaka gitsinler ve
maliyet konularını en ince ayrıntısına kadar bizimle paylaşsınlar.

sanırım maliyetten kalan çok gibi