Temmuz 2008 Maliyet Muhasebesi

• Konbuyu başlatan beyazzafer
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Temmuz 2008 Maliyetciler Buraya

Ben de Kamil Büyükmirza'nın kitabını aldım. Ama genellikle çıkmış soruları çözmeye çalışıyorum K.Büyükmırza'nın kitabından da konu açıklamalarına oradan bakıyorum. Roman gibi kitap çok uzun.

katsayı konusunda görüşü olan,

arka taraf, uyuma lütfen:)

arkadaşlar maliyetten herkes birşeyler diyor ben yurdakul çaldağ kitabı ve çıkmış sorulara çalıştım kaldım ama şimdi ne yapacağımı bilmiyom tam anlamıyla bu dersi geçeceğim kitap öneriniz varmı verirseniz çok sevinirim bu ders bayağa yordu beni anlatamam

Arkadaşım Yurdakul Çaldağ ve Kamil Büyükmirza sınavın komisyon üyeleri.Son 3 dönemdir Yurdakul hocanın soruları çıkmıyor.Büyük ihtimalle kamil hoca hazırlıyor.Ama sınavdan önce diger hocalarda soru hakkında görüş birliğine varıyorlar.Ayrıca 3 dönemdir geçmiş yıl soruları da çıkmıyor.Kamil hocanın kitabına şimdiden başla desem maliyet 3-5 günde çalışılıp geçilecek bir ders değil.Ama bilgi birikimin varsa kitabındaki sorulara göz gezdir derim.Mart sınavında dehşet bir dağılım sorusu geldi.İçimden bu soruyu hazırlayan çok mu aradı acaba diye geçirip kızdım.Ama sonu mutlu bitti.İnşallah sizlerde bu sınavdan alnınızın akıyla ayrılacaksınız.

:eek: Arkadaşlar nalan akdoğanın maliyetine çalışan varmı acaba nasıl tavsiye edermisiniz yoksa kamil büyükmirzadan çalışalım yardımcı olursanız çok sevinirim

tşk ederim paradoks önerilerin için 2 soruyudamı yaptım mart sınavında darısı bizim başımıza :)

Arda kardeşim sınavdaki 2 sorudan biri kolay diğeri zor gelecektir.İnşallah puanlamaları 50-50 yaparlar.Bazen 40-60 olarak puanlama veriyorlar.Bu da işi sıkıntıya sokuyor.Ben mart sınavında
1.soruyu yaptım 2.soruda ise verilen rakamları yüzdelere çevirip matematiksel dagıtım yaptım.Sonuçta 65 alıp geçtik.Sorularda hep ince bir nüans oluyor.Çok dikkat etmek lazım.Bir de maliyet sınavı son sınav olduğu için dikkatler dağılıyor.Kalanların çoğu aslında soruyu bildiklerini ama ince detayı kaçırdıkları için cevabı bulamadıklarını söylüyorlar.Sınavda soruyu ne olursa olsun çok iyi okuyup düşünerek cevaplamakta fayda var.İnşallah bu dönem geçmiş yıl sorularından bir tane gelir.Allah herkesin emeğinin karşılığını versin.Dualarım bu işe emeğini ve yüreğini veren bütün kardeşlerime.Başarılar.

arkadaşlar selamlar,
martta girdim ilk kez sınava maliyetten kaldım bende :( sizlerle birşey paylaşmak istiyorum.
geçen hafta doktora mülakatına girdim.jüride büyükmirza hoca vardı. konu smmm yeterlilik sınavlarına geldi ve bende ne kadar insafsız bi soruydu o hocam diyince ben komisyonda diilim gerçekten bana mailler geliyor ama inan ben hazırlamadım soruları dedi. bende sizin kitabınızdaki soruların aynıları geliyor neredeyse deyince. kaynak olarak kullanılabilir dedi. ancak sonraki dakikalarda peki nereden tahmin ediyorsunuz ben bazen forumları okuyorum sipraiş ve sapmalar üzerine yoğunlaşılmış genelde dedi. tamamen paranoya olabilir benimki ancak ne bileyim bence sipariş ve sapmaları bi kere daha gözden geçirmekte yarar var derim. paylaşmak istedim sizlerle. herkese bol şans sınavda.umarım emeklerimizin karşılığını alırız.

Hocam, doktara mülakatına giriyorsun, mülakatı yapana "ne kadar insafsızsınız" diyorsun.

Valla pes, helal olsun :)

Bu arada Büyükmirza hocamı siteyi takip ediyormuş, orayı tam anlayamadım?

heerdeem ' Alıntı:
Hocam, doktara mülakatına giriyorsun, mülakatı yapana "ne kadar insafsızsınız" diyorsun.

Valla pes, helal olsun :)

Bu arada Büyükmirza hocamı siteyi takip ediyormuş, orayı tam anlayamadım?

:))) Bu senaryo bana bi yerden tanıdık geliyor:)) Yine döndük eski günlere

Ya arkadaşlar maliyetten tesmerin çıkmış sorularına ve yurdakul hocanın kitabına çalıştım konu ile ilgili soruları yapabiliyorum.

Ama kafama takılan Büyükmirzanın kitabı. Ben bu kitabı almadım.

Sadece şunu soracağım içinde çok çetrefilli, değişik bi soru tarzı var mı?

o kitabı bende almadım ........çetrefili sınavda görcez.......artık kitaptaki ve çıkmış soruları sürekli çözmekten bazan yanlış bile çözer olduk......

mevlüt karakaya aldım .....o da genelde sorulara evreyi ekleyerek sormuş.........

Takip ettiği sitenin burası olup olmadığını bilmiyorum ama forumlar var yeterlilik sınavına gireceklerin tartıştığı ve bilgi paylaştığı oraları okuyorum dedi. yani buradan başka forumlarda var internette belki onlardan biridir. ama herhalde her bi forum aynı minval üzerine konuşuyor.yani en azından herkesin tahminleri aynı yönde:)
insafsızsınız dememin sakıncası yoktu bana göre :) yani sordukları soruları cevapladım sonra konu gelince de söledim. zaten sölemesem çatlardım. zaten ters bi tepkide vermediler :)ama verselerde yapcek bişi yok bu saatten sonra benim için önemli olan maliyet valla. umarım hepimiz bu sefer kurtuluruz. :):):)

Değerli arkadaşlar

Maliyetde kaç konu var. Yıllardır çıkan sorular ortada her soruyu ezberlenerek girilse bu iş biter. Bana göre en kolay sınav maliyet sınavıdır.

buyur burdan yak,

gülümsenin ahını mı aldık, ne!!!

e inş. geçersin kardeş ezberleyerek...........bizde çok ezberledik ama iş ezber değil anlayarak yapmak ..........sonra teorikmi kapasitemi olayına düşersiniz............

heerdeem ' Alıntı:
buyur burdan yak,

gülümsenin ahını mı aldık, ne!!!

:)) Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Yaw bi gidiyorum geliyorum bi bakıyorumki yine ahkam kesenler var:) Neyse ya uzatmıcam, konuya döncem. Arkadaşlar maliyetten şu kalan 3 gün için yapacağımız tek şey standart ve işçilik üzerindeki soru çeşitlerine bakmak, diğer konulara çalıştıysak zaten problem yok en azından gelebileceğini düşündüğümüz şu iki konudaki pratiğimizi geliştirelim bakın EZBERLEYİN:) demiyorum pratik yapalım:)

sayın gülümse

standart dediğiniz standart maliyet farkları(sapmalar) mı?
işçilik dediğiniz nedir ?

açarmısınız biraz

standart maliyet sapmalar fakat güg sapmaları-bütçe -verim -kapasite sorarlarsa sorunun ağırlaşacağı

işçilik soruları da normal ve fazla çalışma yada zamlarının hesaplanarak ssk ların bulunması.........