Temmuz 2008 Muhasebe Denetimi

Ynt: Denetimden Geçen Arkadaşlar

Felicity ' Alıntı:
Harby, sağolsun düşünmüş ömer dumanın kitabı diye bir link vermiş, bahsettiği gibi ben de başka bir forumdan indirdim ömer duman notlarını, bu iki not arasında fark var..benim indirdiğim sitede kitabın fotokopisinden scannerla tarandığı söyleniyor..

ömer duman kitabı adeta bi fenomen olmuş, forumlar yarışa mı girmiş ne? insan hangisine güvenip çalışacağını şaşırıyor..

istersen sana denetim ders notu gönderebilirim.. ben bu notlarla son sınavdan 75 aldım.. ama kesinlikle ezberlemen gerek bilesin.

Arkadaşlar, bu yeni baskıya eskisine göre herhangi bir ek yapılmış mı? Ben de eskisi var, ona göre hareket edyim.

Gökhan33 ' Alıntı:
Arkadaşlar, bu yeni baskıya eskisine göre herhangi bir ek yapılmış mı? Ben de eskisi var, ona göre hareket edyim.

arkadaşım ömer dumanın kitabı biraz ağır bi dille yazılmış (eskisi) yenisini bilmiyorum..

denetimde tek kaynak ömer duman konular düzenli ve sade anlatımlı
birde sınav öncesi toplantıda en az 2 soruyu da zaten söylüyorlar imkanı olanlar özellikel anklara toplantılarına katılsınlar katılamayanlar için ben toplantıdan sonra yazarım tüyoları ;)

mart sınavına 5 gün kala ömer dumanın yeni basılan kitabını almış ve sadece ondan çalışmış ve geçmiş biri olarak eski basımla yeni basım arasındaki farkların çok olmadığını ama imkanınız varsa son basım kitabını alıp çalışmanızı, son 5 senenin çıkmış sorularına bakıp sen 5-6 dönemde hangi konudan soru çıkmadığını bulup en çok o konuları çalışmanızı/ezberlemenizi tavsiye ederim..

Sınavda 2 soruyu ezbere yapıp 2 soruyu da biraz ezber biraz bilgi birikimiyle harmanlayarak 60 alıp geçtim..yani denetimde konuya hakim olduğunu gösterin, yazabildiğiniz kadar yazın, yorum da yazın, esnek bir ders, yeter ki denetimi kavradığınızı gösterin, ben bunu biliyorum diyin o kağıtla..

sadece ömer dumanın kitabından çalıştım.ama mutlaka ezber yapın.yada konuları iyice kavrayın.spk tebliğine bakmadım hiç.sınavdan da 68 almışım.tam beklediğim puandı. 65-70 bekliyordum.bu dersi ya ezber yada çok iyi kavramak.başka birde şansınıza kolay sorular gelmesi için çok çok dua edin.

denetim kesinlikle ezber
mart sınavındaki ercan hoca nın söylediği sorular aynen çıkmıştı
denetimin planlama aşamaları
tamamlanması
ve denetim standartları ayrıca alış ve satış hesaplarının denetimi dönüşümlü olarak çıkıyor

denetim benim başımın belasıydı
tam dört kez girdim
martta geçtim
ömer duman iyi fakat
her zaman oradan çıkmıyor
spkx22 den 2007 martta 3 soru çıkmıştı

spk çıkmış ama türmob ve tesmer arasında itialaf var sanırım kabul etmediği bir şeyi neden sorsun ki önceki dönemler sormuş ama ........gerçi temer bu ne yapacağı belli olmaz......

Denetimden geçmek isteyen arkadaşlar yazarak çalışırsanız ve çıkmış sınav sorularına bakarsanız geçersiniz. isteyene denetim ntlarımı gönderebilirim.

blackmoney ' Alıntı:
Denetimden geçmek isteyen arkadaşlar yazarak çalışırsanız ve çıkmış sınav sorularına bakarsanız geçersiniz. isteyene denetim ntlarımı gönderebilirim.

dostum bana yollarsan sevinirim [email protected] senin adresi de ekledim

Arkadaşlar martta ki sorular kolaydı ve daha önce çıkmış sorular
temmuz da denetimden zor sorular gelecek gibi çünkü kolayın ardından zor zorun ardından kolay gelir.
denetim gerçekten ağır bi ders ben marttaki sınavda 73 alarak geçtim ama
tam 3 ay ömer dumanın kitabını ezberledim onun için bu dersete ezber şart
tüm arkadaşlara başarılar.

Blackmoney'deki notlarla 70 alarak geçtim.Tüm arkadaşlara tavsiye ederim.Ayrıca Denetimle ilgili olan standartlarada bakmanızı tavsiye ederim.

Artık SPK Tebliğ 22'den sormaya başladılar, zira İslam Çankaya'nın meşhur sarı kapaklı kitabının eski baskısında bile bu tebliğ yoktu, yeni baskısında 200 sayfalık bu koca tebliğin bir özetini çıkarmış. Fakat şu da var ki, her ne kadar arkadaşlar Mart 2008 sınavında 4 sorudan 3'ü bu tebliğden geldi deseler de aslında Nejat Bozkurt'un kitabında da Ticarı Borçlar hesabının denetiminin nasıl yapılacağı anlatılıyor madde madde. Tebliğ'de bu açıklıkta yok. Denetimin Tamamlanması da herhangi bir denetim kitabından çalışılabilirdi. İslam Hoca'nın kitabı bence kafi.

denetıme sadece çıkmış sorulardan çalışsak
faydası olur mu
50 alsam yetıyor ortalamam iyi

Arkadaşlar,muhasebe denetimi dersinde sorulara verilecek cevaplar,VERGİ MEVZUATI dersindeki gibi kesin cevaplar mıdır? yoksa soruya cevap verirken yorum katabiliyormuyuz.Yorum katmak puan kesintisine neden olur mu?Sınava girmiş olanlar veya bu konuda bilgisi olanlar varsa cevaplarsanız sevinirim.TEŞEKKÜRLER.......

Ynt: Muhasebe denetimi dersi ile ilgili bilgi

yorum yazabilirsin, vergi kadar kesin birebir cevaplara gerek yok ama tabi yorum yapılacak soru var, yapılmayacak soru var. Mesela son sınavdan örnek vermek gerekirse, son soru Genel Kabul Görmüş Denetim Standartları nelerdir sorusuna yorum yapamazsın, ne ise onu yazacaksın, zaten topu topu 3 tane. Ama mesela 1. soru olan Tic.Borçlar hesabının denetiminde gerekli olan denetim prosedürlerinde kendi sözel kabiliyetini konuşturup her bir prosedürü detaylandırıp kağıdını okuyan kişiye konuyu gayet iyi ve detaylı bildiğini gösterebilirsin.

Çıkabilecek : Denetim sorusu
Kredi analizlerini amaclarına, içeriğine ve yapacak kişilere göre yazınız/açıklayınız.