Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Selamlar
analiz dersinde hesap makinası kullanılıyobiliyor mu? ???

BARBOROS ' Alıntı:
soru1: Ticari borçlar hesabının denetiminde şu denetim prosedürleri uygulanır.

soru 3) Mal satışındaki hasılatın finansal tablolara yansıtılması için şu şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

bunların cevaplarını bulamıyorum. bu konunun notları olan varmı?

1.sorunun cevabı e-use cd lerinde var sanırım 3.sorununda var

elfin ' Alıntı:
BARBOROS ' Alıntı:

soru 3) Mal satışındaki hasılatın finansal tablolara yansıtılması için şu şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

bu soruların cvpları deha da ayrıntılı şekilde var.ordan bulabilirsiniz.

selam arkadaşlar,
bi sorum olacaktı,prof,Y.ÇALDAĞ hocanın kitabında işçilik kısmında ücret tahakkukunda gelir verisi matrahını hesaplarken sayfa 60 da(6,baskı)
249,000,000 b.ücret-34,860,00 ssk işçi payı ve (18,750,000) düşmüş
bu oran ssk issizlik oranı değil ne olabilir anlayamadım
bilen varsa yard olabilir mi tsk ederim

bozkurt o yıllarda özel indirim diye birşey vardı şu an Asgari geçim indirimi gibi ama o rakam sabitti ve her yıl yenileniyordu o nedenle soruda eski tarihli olduğu için o indirim tutarını almış
ok

elfin ' Alıntı:
BARBOROS ' Alıntı:

hadi diyelim e-use'da var, peki kitap olarak hangisinde var?

slm,, arkadaşlar ben maliyetten 3 bilinmeyenli matematiksel dağıtımı çalışmıyorum arka arkaya aynı soru gelme ihtimali var mı hata mı yapıyorum acaba??

ozgezer35 ' Alıntı:
slm,, arkadaşlar ben maliyetten 3 bilinmeyenli matematiksel dağıtımı çalışmıyorum arka arkaya aynı soru gelme ihtimali var mı hata mı yapıyorum acaba??

bi bakın bence dün toplantıda buda konu edildi...çıkmaz diye çalışmamazlık yapmayın daha öceki dönemlerde örneği görülmüş safha 3 kez üst üste...

bilgilendirme toplantısı yapıldımı arkadaşlar
girenler varsa bizide bilgilendirsinler.tşk

Sayın Hazan , ya da dünkü toplantıya giden arkadaşlar! Toplantıda matemetikselden başka nelerden bahsedildi, diğer derslerle ilgili bir şeyler söylendi mi? Bizimle paylaşır mısınız?..

arkadaşlar kimse girmedimi bilgilendirme toplantısına giren varsa bizede söylesinler. bu arada ankara odasının da bilgilendirme toplantısı bugün saat 6 da.

bilgilendirme toplantısında vergiyi dinleyecek olan arkadaslar bızımlede paylasırlarsa sevınırım

Hulya_35 ' Alıntı:
Sayın Hazan , ya da dünkü toplantıya giden arkadaşlar! Toplantıda matemetikselden başka nelerden bahsedildi, diğer derslerle ilgili bir şeyler söylendi mi? Bizimle paylaşır mısınız?..

ben aldığım notları bilgilendirme toplantısı başlığı altında yazdım arkadaşlar...

Arkadaşlar yeni geldim ve hemen pc başına oturdum.

Öncelikle şunu söyleyim. Denetim, meslek hukuğu ve hukukdan bahsedilmedi. Hukukdan sadece yine Arif hocanın adı geçti.

Tam 1 saat Levent hoca finansal muhasebeyi anlattı.

Maliyete gelince bahsetmediği konu kalmadı. Ama işçilikler ve sapma üzerinde çok durdu bu iki konudan gelebilir diye düşünüyorum.

Vergi hukuku ile ilgili olarak

- Yıllara sari
- K.K.E.G.
-K.V.K.'na göre mükellef çeşitleri,
-iş ortaklıklarında mükellef olma şartları (1 Seri nolu kurumlar vergisi tebliği)
- Ticari kazancın tespitinde indirilemeyecek giderler
-Emsal (3 kez tekrarladı tekrar bu konu gelebillir)
-Vergiyi doğuran olay
-Verginin konusuna giren işlemlr (1.madde)
-Kanuni temsilcilerin sorumluluğu

gülümse, finansal muhasebeden ne bahsettiler öle 1 saat ona göre son kalan bi kaç günü iyi değerlendireyim :(

ozgezer35 ' Alıntı:
gülümse, finansal muhasebeden ne bahsettiler öle 1 saat ona göre son kalan bi kaç günü iyi değerlendireyim :(

Arkadaşım finansal muhasebede hep aynı şeylerden bahsediyorlar. Bir arkadaşımız 1 sayfa boyunca yazmış, açılış bilançosundan sonraki kayıtlara dikkat et, yani dönem kar/zarar verildiyse geçmiş yıl zarar/karına at, reeskontları kapat, yani dönem içi işlemlere geçmeden önce bunlara bak, dönem içi işlemlerinde 180 hesaplara dikkat et yani kira peşin ödenmişse felan geçici vergi olarak düşünme takvim yılını baz al, çekli bişey sorulmuşsa vade verilmişse 121-321 kullanın diyorlar, en önemlisi hesap kodları kullanırken isimlerinide yazın diyorlar mesela sen gidip Genel Yönetim giderleri yazarsın okuyan adam nerden bilsin bunun 770 mi 632 mi olduğunu diyor. Buna benzer şeylerden bahsettiler.