Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

bu sınav listeleri nezamn açıklanır acaba bilgisi olan var mı?

zeynepyaroglu ' Alıntı:
bu sınav listeleri nezamn açıklanır acaba bilgisi olan var mı?

tesmerin sitesinde itiraz edenlerden sınava başvurmak isteyenlere 10 Temmuz a kadar başvuru yapabilecekleri yazılmış. bu demek oluyor ki, listeler sınava 1-2 gün kala açıklanacak.

herkese iyi çalışmalar sınav listeleri pazartesi veya salı açıklanır.

arkadaşlar

meslek hukukunda yeni düzenlemeden sorumlu muyuz?

Yardımcı olabilir misiniz?

bu konuda en ufak fikri olan yardımcı olabilirse..

çok ii olur..

sevengül ' Alıntı:
bu konuda en ufak fikri olan yardımcı olabilirse..

çok ii olur..

şimdilik değiliz arkadaşlar. hala cumhurbaşkanına gönderilmek üzere meclis gündeminde, yani daha yasalaşmadı ve resmi gazetede yayınlanmadı. bence sınava kadar da yayınlanmaz ve sorumlu olmayız. yine de vakti olan taslağı bi gözden geçirsin bence..

Selamlar
Sınavda tekdüzen hesap planı veriyorlarmı acaba bize.? birde hesap makinası kullanabiliyoruz değilmi?
Kolay gelsin

19-20 Temmuz 2008 tarihlerinde yapılacak SMMM Hukuk sınavında; Sosyal Güvenlik Hukuku sınav konusunda çıkacak sorular, yeni düzenlemeleri kapsamayacaktır.
Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Meslek Hukuku sınavında; Sınavdan önce 3568 sayılı Yasa taslağı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girerse, çıkacak sorular, yeni düzenlemeleri kapsayacaktır.

Arkadaşlar
temmuz yeterlilik sınavı ilk sınavım olacak. sınavın yeri ist.için marmara ünv/göztepe. peki hangi kat hangi sınıf hangi sıra. elimde evrak yok. bunları nerden öğreneceğiz. tesmerin sitesine baktım yok.

arkadaşım sınav listeleri pazartesi ya da salı açıklanır..

sınava gireceğiniz salon,

sınavdan 15 dakika önce soyadı sırasına göre panolara asılıyor..

evet..siteden takip edebilirsiniz.sınav listeleri kısmında.

Belki arkdaşların ilgisini çeker diye buraya ekleme ihtiyacı duydum.

TBMM GENEL KURULU... 11 Temmuz 2008

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir kez daha görüşülmek üzere geri gönderdiği, Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununda değişiklik yapılması hakkındaki kanun, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

görüşülmek üzere geri gönderdiği, Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununda değişiklik yapılması hakkındaki kanun, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Genel Kurulda, TBMM'ye iade edilen ve bir kez daha görüşülmesi istenilen yasanın Geçici 10. maddesi ele alındı ve komisyonda yapılan değişiklikle benimsendi.

Buna göre, seçim esasları, görev ve seçim süreleri ile yönetim kurulu ve Birlik genel kurulu temsilcisi üye sayılarına ilişkin yasanın yeni hükümleri, 1 Ocak 2009 tarihinden sonra yapılan seçimlerde uygulanacak.
CHP grubu adına söz alan İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, yasanın belli şahısları hedef aldığını ileri sürerek, düzenlemenin, ''hukuka ve Anayasaya aykırı'' olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesine
başvuracaklarını bildirdi.

arkadaşlar ders çalışmalarınız nasıl gidiyor.son 1 hafta..bizi bu güzel havalar mahvetmeden bitirmek lazım :)birileri çıkıpta -şöyle hevesle ders çalışanlardan biri- bize biraz gaz verse çok iyi olacak.herkese iyi çalışmalar diliyorum..

evet son hafta artık. son tekrarları yapıyoruz hepimize kolay gelsin.
arkadaşlar bu arada mevcut olan beyanname verme ve ödeme sürelerini paylaşabilirmisiniz.bu konuda tereddüte düştüm. şimdiden teşekkürler..

arkadaşlar bir de pazartesi istanbul bilgilendirme toplantısına katılacak arkadaşlar bize toplantı ile ilgii detayları verebilirler mi. ben toplantıya gidemeyecek olanlardanım..tekrar teşekkürler