Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

stajyer32 ' Alıntı:
Arkadaşlar

Herkes istediği dersten çıkabileceğini tahmin ettiği soruları cevapları ile birlikte yazarsa bence faydalı olur.

benimde şöyle bir düşüncem var : geçmiş yıl sorularına baktığımız zaman temmuz döneminde genelde 1 önceki sınavla mutlaka ortak sorular var hatta bazı derslerde 1 önceki sınavla hemen hemen aynı.benim düşünceme göre maliyetten 3 bilinmeyenli çözemeyenler öğrensin mutlaka ve sadece maliyette değil her ders için marttaki sınav sorularının cevaplarını bilierek girmek lazım.

temmuz sınavlarında dağıtımlar ve evre ağırlıklı çıkmış :o :o :o bir soruyu da zor sorarlarsa evreyle karıştırıp standart maliyet sorabilirler......

Arkadaşlar Denetim'den soru tahmini olan var mı?

julıet ' Alıntı:
sapma ve evre birlikte soracaklar diyorum ama ben daha sorduğum soruya cevap alamadım :'( :'( :'(

bir standart birde fiili veriler var satın alınan derken neyi kastediyorsunuz??? her ikisi de formüllerde yerleştirilince çözülüyor zaten soru...

İMREN ' Alıntı:
stajyer32 ' Alıntı:
Arkadaşlar

Herkes istediği dersten çıkabileceğini tahmin ettiği soruları cevapları ile birlikte yazarsa bence faydalı olur.

benimde şöyle bir düşüncem var : geçmiş yıl sorularına baktığımız zaman temmuz döneminde genelde 1 önceki sınavla mutlaka ortak sorular var hatta bazı derslerde 1 önceki sınavla hemen hemen aynı.benim düşünceme göre maliyetten 3 bilinmeyenli çözemeyenler öğrensin mutlaka ve sadece maliyette değil her ders için marttaki sınav sorularının cevaplarını bilierek girmek lazım.
Bende sizin düşüncenize katılıyorum.Geçmiş yıllarda matematiksel dağıtıma ait bir soru aynı yıl içinde sorulmuş.Sadece bir sınavda oranı vermiş,diğer sınavda sayı olarak vermiş diğer bilgiler aynı 2006 yılı.Vergi de durum aynı. Analiz dersi için TMS 1,7,14,27,29,34 bakmanızı tavsiye ederim.Son sınavda da geldi TMS 1.

Arkadaşlar bu 3.bilinmeyenli denklem hangi kitapda vardı?

Bu şekil devam edelim arkadaşlar. Ben çıkacak soruları pek tahmin edemiyorum çalışmaya çalışıyorum fakat bu maliyet bizi öldürecek.

SMMM-ÖZKAN ' Alıntı:
Bu şekil devam edelim arkadaşlar. Ben çıkacak soruları pek tahmin edemiyorum çalışmaya çalışıyorum fakat bu maliyet bizi öldürecek.

Arkadaşım haklısında sonuçta maliyette bütün konuları bilmemiz lazım. Yani konu elemesi yapamayız, matematikselede çalışcaz evreyede sapmayada. Hemde sular seller gibi soruları çözmemiz lazım.

Evet ama çalışıp yapmaktan başka çaremiz yok. Ben artık sıkıldım. Ben enson evre maliyet sistemine çalıştım(ortalama, fifo) Bunun haricinde asıl baş belası olan denetim var. İşin en acı yanı bende ezberleme yeteneği yok.

SMMM-ÖZKAN ' Alıntı:
Evet ama çalışıp yapmaktan başka çaremiz yok. Ben artık sıkıldım. Ben enson evre maliyet sistemine çalıştım(ortalama, fifo) Bunun haricinde asıl baş belası olan denetim var. İşin en acı yanı bende ezberleme yeteneği yok.

Denetimde ezberleme zaten o konu hakkında ne biliyosan yaz ama atma kafadan, konuyla ilişkilendir.

Bana Bir kaç Mali Müşavir, "hepsini birden geçmen zor, dersleri böl" demişlerdi. Ben de onların tavsiylerine uyup MAliyet ve denetimi sona bırakmıştım. denetim ve maliyetten sadece cd'ler harici bakmamıştım.

Bu arada denetim notlarını bir kaç kere okudum. Çıkmış soruları çözdüm. Fakat başka kaynaklardan da baktığım zaman çalıştığım bir konuyu ilk defa görmüş gibi oluyorum.

denetim gerçekten zor bi ders martta kolay geldi
temmuz da ne gelir bilemiyorum.

konuyla alakasız ama bişey sorucam ;tesmer sitesinden yönlendirilen anadolu üniv.yayınladığı staja başlama sınavı cevap anahtarının mantığı nedir,doğru şık hangisi??

SMMM-ÖZKAN ' Alıntı:
siz geçtiniz o zaman

evet ben 73 le geçtim denetimden
en korktuğum dersti ama bu derse 3 ay falan çalışıp
ezber yaptım
ve korktuğum ders en yüksek notum oldu

şuan benim tek ders maliyet
inşallah onuda 20 temmuzda verirsem bitecek bu serüven

aokten ' Alıntı:
konuyla alakasız ama bişey sorucam ;tesmer sitesinden yönlendirilen anadolu üniv.yayınladığı staja başlama sınavı cevap anahtarının mantığı nedir,doğru şık hangisi??

a,b,c,d kitapçığına göre cevaplar gibi görünüyor :)

tura ' Alıntı:
SMMM-ÖZKAN ' Alıntı:
siz geçtiniz o zaman

evet ben 73 le geçtim denetimden
en korktuğum dersti ama bu derse 3 ay falan çalışıp
ezber yaptım
ve korktuğum ders en yüksek notum oldu

şuan benim tek ders maliyet
inşallah onuda 20 temmuzda verirsem bitecek bu serüven

korkmak yerine sevmek en iyisi diyorum.. maliyette yapıması gereken sadece 4 işlem yaptığımız unutmamak, ve 4-6 arası maliyet formülleri var onalrı ezberlemek. ayrıca soruyu anlayıp önce verileri sıralarsanız işiniz sadece dört işlem yapmaktan öte geçmiyor. ayrıca şunuda bilin sonuç yanlış da olsa gidiş yolunuz tam olarak doğru ise geçer not alabiliyorsunuz. saygılar