Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

tesekkur ederim ..bakmazmıyım bakıorum tabiki..şimcik şöle yaptım meslek hukukunu 1 ci soru yorum idi : işte dedim bu ilkeler meslek mensuplarının mesleki yasamları boyunca uymak zorunda oldugu , meslekte standartlaşmayı temin etmek için gerekli olan vs ilkelerdir....meslek mensupları bu ilkelere uymak zorundadırlar ..bu ilkelere aykırılık gerek devlet gerekse meslek mensupları ve bagımsız denetçilerin yapmış oldukları denetimlerle giderilmeye çalışılır..işte meslek mensupları müşteri işletmelerinde yapmış oldukları deentimler sonucunda hatalı ve mevzuata aykırı durumları önce müşteri işletme yönetiminden düzeltmelerini isterler..düzeltilmeyen hatalı hususlar yetkili mercilere bildirilir gibi salladım işte...bu soruya 5 paun verir diyorum kendimce

el_nino ' Alıntı:
tesekkur ederim ..bakmazmıyım bakıorum tabiki..şimcik şöle yaptım meslek hukukunu 1 ci soru yorum idi : işte dedim bu ilkeler meslek mensuplarının mesleki yasamları boyunca uymak zorunda oldugu , meslekte standartlaşmayı temin etmek için gerekli olan vs ilkelerdir....meslek mensupları bu ilkelere uymak zorundadırlar ..bu ilkelere aykırılık gerek devlet gerekse meslek mensupları ve bagımsız denetçilerin yapmış oldukları denetimlerle giderilmeye çalışılır..işte meslek mensupları müşteri işletmelerinde yapmış oldukları deentimler sonucunda hatalı ve mevzuata aykırı durumları önce müşteri işletme yönetiminden düzeltmelerini isterler..düzeltilmeyen hatalı hususlar yetkili mercilere bildirilir gibi salladım işte...bu soruya 5 paun verir diyorum kendimce

Hemen hemen aynı şeyleri yazmışız. Ve benim 5 puana ihtiyacım var 50 olması için. Umarım verirler..

2 ci sorum tam yasaklar 20 puan....3 cü sorum etik ilkelerinin amacı bişiler yazdım ama buna sıfır diyorum.....4 cü soru ya çalışanlar listesine kayıt olup vergi dairesinde mükelelfiyet kaydı açtırması lazım dedim...b) şıkkınada bişiler yazdım ama hadi bunada 10 puan diyelim...5 ci soruda bir şıkkm yanlış 16 puan garanti...toplamda 51 puan yapıyorki eger böle olursa en genç ve en yüksek not ortalamalı SMMM olucam işallah : )

el_nino ' Alıntı:
2 ci sorum tam yasaklar 20 puan....3 cü sorum etik ilkelerinin amacı bişiler yazdım ama buna sıfır diyorum.....4 cü soru ya çalışanlar listesine kayıt olup vergi dairesinde mükelelfiyet kaydı açtırması lazım dedim...b) şıkkınada bişiler yazdım ama hadi bunada 10 puan diyelim...5 ci soruda bir şıkkm yanlış 16 puan garanti...toplamda 51 puan yapıyorki eger böle olursa en genç ve en yüksek not ortalamalı SMMM olucam işallah : )

Meslek hukuku 1.sorunun doğruluğundan eminmisiniz peki? 51 kritik bi puan. Umarım geçersiniz.

el_nino ' Alıntı:

tebrikler hocam. 2. sorudaki yasakları kanundan mı yazdın ÇAUEHY'ten mi? ben yönetmeliktekileri yazdım da biraz fazla olmuş galiba :) ters etki yapar mı diye korkuyorum şimdi de..

YETER-lilik ' Alıntı:
el_nino ' Alıntı:

tebrikler hocam. 2. sorudaki yasakları kanundan mı yazdın ÇAUEHY'ten mi? ben yönetmeliktekileri yazdım da biraz fazla olmuş galiba :) ters etki yapar mı diye korkuyorum şimdi de..

Ya bende yönetmelikden yazdım:) Orada daha fazla dimi yasaklar. Bak bende korktum şimdi:)

yasakları dehadaki gibi SM, SMMM ler bu unvanlarıyla , YMM ler bu unvan ve tasdik yetkileriyle die başlayan cevabı yazdım + hızımı alamayıp yasaklara girmeyen şeyleride ayzmısım biraz : ) bide sonunda maddeler halinde yazdım yasakları 1) ticari faa yasagı 2) reklam yasagı vs die.....verirler tam puan ..marttaki ilk meslek hukuku sınavında 5 sorudan 1 net dogrum vardı gerisi yanlış 35 almıstım...bundan 51 hesaplıyorum ama 60 - 70 arası bir not verirler diyorum

gülümse1907 ' Alıntı:
YETER-lilik ' Alıntı:
el_nino ' Alıntı:

Ya bende yönetmelikden yazdım:) Orada daha fazla dimi yasaklar. Bak bende korktum şimdi:)

;D

arkadaşlar ben sadece analizden girdim tek dersim o kalmıştı elinde analiz sınavının cevabı olan varsa yazabilirmi

dehanın maliyet soru çözümüne baktım şimdi arkadaşlar da. ortalamaya göre çözmüş fifo falan yok ama çözümü bi garip ve dönem başı stok br.maliyetini hesaplamamış. Ama yaptığı hesaplamalardaki sonuçlar doğru.

gülümse bende büyükmirzanın kitabı var akşam bakarım. atg nin dediği gibiyse süper ;D
bence dbym tamamlanma derecelerini kafa karıştırmak için vermişler.umarım geçeriz arkadaşlar.59 almam gerekiyor ama 50 alsam yeter diyorum.finansaldan yükseltmeye girmiştim 9 puan ordan gelirse (ilkinden 51 almıştım) :)yada tekrar girerim yeterki 50 alayım.fazlasında gözüm yok.

1517 ' Alıntı:
gülümse bende büyükmirzanın kitabı var akşam bakarım. atg nin dediği gibiyse süper ;D
bence dbym tamamlanma derecelerini kafa karıştırmak için vermişler.umarım geçeriz arkadaşlar.59 almam gerekiyor ama 50 alsam yeter diyorum.finansaldan yükseltmeye girmiştim 9 puan ordan gelirse (ilkinden 51 almıştım) :)yada tekrar girerim yeterki 50 alayım.fazlasında gözüm yok.

Hadi bakalım umarım geçeriz:) Akşam bakınca mutlaka haber ver:)

bakmama gerek kalmadı sanırım gülümse 2008 maliyet sayfasında bi arkadaş bakmış.çözümünü yazmış.incele istersen.durum kötü anlaşılan.

1517 ' Alıntı:
bakmama gerek kalmadı sanırım gülümse 2008 maliyet sayfasında bi arkadaş bakmış.çözümünü yazmış.incele istersen.durum kötü anlaşılan.

:) Ya birsürü cvp var hangisi doğru belli değil. Ama ben derim ki üzülme. Adamlar boşa şık koymadılar. Geçersin.

Yaa arkadaşlar ben anlamıyorum maliyet sınavını. Tamam hadi geçtik diyoruz ama hemen arkasından unuttuğumuz şeyler geliyor aklımıza ve acaba 50 puan alırmıyız oluyoruz. Bence sınav kolay bir sınav değildi ama olayın mantığını anlamış olanlar her ne kadar ufak tefek rakam hayaları da yapsalar geçeceklerdir.

Bir de bizi geçirmeyeceklerse bu adamlar kime

gülümse geçersem bi tatlıda sana :) liste yapıyorum.
umarım geçeriz .ben yarın murat tan yani kurstan cevapları almaya gidicem.alınca sizlerle paylaşırım.

Müşavirlik Ağrısı :'(

kanatları parça parça bu ağustos geceleri
yıldızlar kaynarken
şangır şungur ayaklarımın dibine dökülen
sen
eğer yine İstanbul'san
yine kan köpüklü cehennem sarmaşıkları büyüteceğim

pancak pancak şiirler tüküreceğim
demek yine ben
limandaki direkler ormanında bütün bandıralar ayaklanıyor
kapı önlerinde boyunlarını bükmüş tek tek kafiyeler
yahudi sokaklarını aydınlatan telaviv şarkıları
mavi asfaltlara çökmüş
diz bağlıyor
eğer sen yine İstanbul'san
kirli dudaklarını bulut bulut dudaklarıma uzatan
sirkeci garı'nda tren çığlıklarıyla bıçaklanıp
intihar dumanlari içindeki haydarpaşa'dan
anadolu üstlerine bakıp bakıp
ağlayan
sen eğer yine İstanbul'san
aldanmıyorsam
yakaları karanfilli ibneler eğer beni aldatmıyorsa
kulaklarımdan kan fışkırıncaya kadar
yine senin emrindeyim
utanmasam
gozlerimi damla damla kadehime damlatarak
kendimi yani şu bildigim attila ilhan'i
zehirleyebilirim

sonbahar karanlıkları tuttu tutacak
tarlabaşı pansiyonlarında bekarlar buğulanıyor
imtihan çığlıkları yükseliyor üniversite'den
tophane iskelesi'nde diesel kamyonları sarhoş
direksiyonlarının koynuna girmiş bıçkın şoförler
uykusuz dalgalanıyor

ulan İstanbul sen misin
senin ellerin mi bu eller
ulan bu gemiler senin gemilerin mi
minarelerini kürdan gibi dişlerinin arasında
liman liman götüren
ulan bu mazot tüküren bu dövmeli gemiler senin mi
akşamlar yassıldıkça neden böyle devleşiyorlar
neden durmaksızın imdat kıvılcımları fışkırıyor
antenlerinden
neden
peki İstanbul ya ben
ya mısralarını dört renkli duvar afişleri gibi boy boy
gümrük duvarlarına yapıştıran yolcu abbas
ya benim kahrım
ya senin ağrın
ağır kabaralarınla uykularımı ezerek deliksiz yaşattığın
çaresiz zehirle kusan çılgın bir yılan gibi
burgu burgu içime boşalttığın
o senin ağrın
o senin

eğer sen yine İstanbul'san
yanılmıyorsam
koltuğumun altında eski bir kitap diye götürmek istediğim
sicilyalı balıkçılara marsilyalı dok işçilerine
satır satır okumak istediğim
sen
eğer yine İstanbul'san
eğer senin ağrınsa iğneli beşik gibi her tarafımda hissettiğim

ulan yine sen kazandın İstanbul
sen kazandın ben yenildim
kulaklarımdan kan fışkırıncaya kadar
yine emrindeyim
ölsem yalnız kalsam cüzdanım kaybolsa
parasız kalsam tenhalarda kalsam çarpılsam
hiç bir gün hiçbir postacı kapımı çalmasa
yanılmıyorsam
sen eğer yine İstanbul'san
senin ıslıklarınsa kulaklarıma saplanan bu ıslıklar
gözbebeklerimde gezegenler gibi dönen yalnızlığımdan
bir tekmede kapılarını kırıp çıktım demektir

ulan bunu sen de bilirsin İstanbul
kaç kere yazdım kimbilir
kaç kere kirpiklerimiz kasaturalara dönmüş diken diken
1949 eylül'ünde birader mırc ve ben
sokaklarında mohikanlar gibi ateş yaktık
sana taptık ulan
unuttun mu
sana taptık

çok güzel....eline sağlık..

gülümse1907 ' Alıntı:
Heeeerrdemmmm abii ellerine sağlık:)

Böyle yazdık diye havaya girme aman:) Biliyoz Atilla İlhan'ın şiiri:) Gerçi içinde adamında ismi geçiyo:)