Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

günaydın alpik.ilk soruda kdv ayırmadan yaptım.tabloyu ve gelir tablosunu o şekilde oluşturdum.
2.soruda herkesin yaptığı gibi yaptım.deha ise farklı çözmüş.geçerim diye düşünüyordum ama şimdikafam karıştı.

sağlamada 15450 ve 15446,25 bunuda yuvarlayarak 15450 yaptım.tamamlanan ı ise 13095 buldum.dsym ise 2351,85 olarak buldum.

1517 ' Alıntı:
sağlamada 15450 ve 15446,25 bunuda yuvarlayarak 15450 yaptım.tamamlanan ı ise 13095 buldum.dsym ise 2351,85 olarak buldum.

Kdv ayırmadıysan sorun olacağını sanmam,zaten g.t. bir etkisi yok.Bence de dehaya güvenme,bence geçiceksin emin ol.Benim ilk sınavda ilk soru doğruydu 40 punlıktı 2ci formulleri doğruydu,işlemler tamamem yanlıştı.60 aldım.Yani diyeceğim sen sorularda bildiğini gösterirsen zaten puan verirler.

meslek hukuku cevapları çok ilginç geldi ::)

inş.alpik.ama bu deha kafaları karıştırdı .murat a gitmiştim.bugun cevapları almaya çalışıcam.arkadaşlarla paylaşırım.tek dersim maliyet ve 4. hakkıma girmiştim.geçemezsem büyük sıkıntı.soruya bakıyorum.ortalama maliyete göre çözün diyor.fifo felen yok.
ama 2450 neden 200 e bölünüyor anlamış değilim.böyle soru daha önce hiç çözmemiştim.

Arkadaşlar günaydın.

Hiç korkmayın. DEHA saçmalamış.

Çünkü soruyu dikkatli okursanız eğer B şıkkında ayrı ayrı ortalama olarak istedi. Ama bu DEHA ne yapmış C şıkkını ayrı ayrı almış FİFO gibi bişey yapmış.

1517 ve maliyete giren diğer arkadaşlar içiniz rahat olsun

gülümse rakadaşım nerdesin yaa :)
ne fırtınalar koptu.dün gece kabus gibiydi.kafayı yedirecek bunlar.umarım doğru cevap bu değildir.yani deha ya göre.yoksa yandık .

1517 ' Alıntı:
gülümse rakadaşım nerdesin yaa :)
ne fırtınalar koptu.dün gece kabus gibiydi.kafayı yedirecek bunlar.umarım doğru cevap bu değildir.yani deha ya göre.yoksa yandık .

Ya güzelim ne yanacaksın ya boşver DEHAYI. Elimizde kitap var. Ya arkadaşlar bilgilendirme toplantısında da söylediler ya bu tür yayınlara güvenmeyin diye.

Ben şunu söyleyim size 2.soru ile ilgili hiç korkum yok. Gözüm kapalı yaptım o soruyu B şıkkı ile yanıltmak istediler ama başaramadılar:)
Ayrıca sorunun başında ortalama maliyet diye yazmışlar.

Aslında bu DEHAyı bi uyarmak lazım.

soruya bakıyorum ortalamaya göre çözün diyor.fifo ya göre felen demiyorki.
defalarca okudum.umarım deha yanılır.bu arada geçen dönem geçen arkadaşlar soruyu inceleyip bi görüş belirtirse iyi olur.

1517 ' Alıntı:
soruya bakıyorum ortalamaya göre çözün diyor.fifo ya göre felen demiyorki.
defalarca okudum.umarım deha yanılır.bu arada geçen dönem geçen arkadaşlar soruyu inceleyip bi görüş belirtirse iyi olur.

Efsane hocanın linkini bi atabilirmisin bana. Orası nasıl yapmış

1517 ilk soruda senin vaziyet nasıl? Ya b şıkkı kaç puandı bu arada

b şıkkı 25 puan .2.sorunun.
ben ilk soruda kdv yi düşmeden yapmışım .smm tablo ve gelir tablosunu kdv li tutarlarla oluşturdum. yevmiye maddeleride öyle olunca bilmiyorum kaç puan verirler.

1517 ' Alıntı:
b şıkkı 25 puan .2.sorunun.
ben ilk soruda kdv yi düşmeden yapmışım .smm tablo ve gelir tablosunu kdv li tutarlarla oluşturdum. yevmiye maddeleride öyle olunca bilmiyorum kaç puan verirler.

Hımm anladım. Benim ilk soruda b ve c şıkkı doğru. Ve ben daha ayrıntılı yaptım dehanınkinden. Adamlar özet gelir tablosu yapmış minicik bişey çıkarmışlar. Ya ben korkmuyorum geçiyorum çünkü. Sadece ilk sorudan 25 puan geliyor. Sende 2.soru ile korkma. Geçeceğiz emin ol. Sonuçlarımız felan hepsi doğru sonuçta. Efsane hoca kimdir bilmem ama onunkilerle tutuyosa seninki dert etme derim.

o hocadan ders aldım ben zaten ;D
ama kafam karışıştı işte.murat tan bugun cevapları almaya çalışıcam. bakalım.karşılaştırırız.

tesekkur ederim gülümse....merhaba hepinize arkadaslar...yeni üye oldum ama formlarınızı mart/2008 sınavından beri takip ediyorum.......mart sınavında ilk kez girdim bende....7 tanesinden 6 sı gittii.....sadece meslek hukuku kaldı bakalım ne oldu bu sınavda..kısmet artık...

el_nino ' Alıntı:
tesekkur ederim gülümse....merhaba hepinize arkadaslar...yeni üye oldum ama formlarınızı mart/2008 sınavından beri takip ediyorum.......mart sınavında ilk kez girdim bende....7 tanesinden 6 sı gittii.....sadece meslek hukuku kaldı bakalım ne oldu bu sınavda..kısmet artık...

Tebrikler. Meslek hukuku cevaplarına DEHAdan bakabilirsin. Belki onuda vermişsindir.