Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Daha kargocuyu gördüm söylentileri forumda gezmedikçe kimse aranmaz:))))

arkadaşlar meraba.sanırım sınav sonucu bayramdan sonra açıklanır.Ramazanda kimse çalışmak istemez.bunun sonucundada tarih uzayacaktır.sanırım..

arkadaşlar eskiden bu zamanlar olduğunda yani 60.gün ve civarı herkes biryerlerden haber alıp aktarıyordu bazıları yalan bazıları doğru ama bu sefer nedense hiç heyecan yok sanki yaklaşık üç haftadır forumu gözlemliyorum kimsede tık yok
tabi hepimiz sabırsızca bekliyoruz herkese bol sabır ve başarılar

İki dersim var ikiside tam ortada... Analizden çalıştığım kitabın kurbanı oldum bu sınava hazırlanan arkadaşlara tavsiyem tek kaynaktan çalışmayın Diğer kaynaklarla karşılaştırın ve çoğunluğun yorumuna bakın bide çıkmış soruların cevapları çok önemli dehanın cevapları diil de tesmerin cevapları olsun daha emin olur... Allahım ne stres ya 20 sene okul okudum bu stresi yaşamadım sonrasında ne olucak diye düşünmüyorum onu belgeyi alınca düşünücem ::)

bayramdan sonra açıklanır hem bazıları cuma günü diyor ama geçen sınav perşembe açıklanmıştı illa cuma günü olacak diye bişey yok ki 7-8 ekim olabilir

yaaaaaaaaaaaaaaaaaa açıklansın yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
açıklansında bayramda çifte bayram yapalım.....

çifte bayram yapacak sevinçler kalmadı
hayat çok zor düşünüyorumda herşey bomboş
ne olacak sanki ki smmm olsam
hiç bi şey yok büro dersen çevre gerek
bilmiyorum ben bi fark döremiyorum yine aynı işe devam
monoton bi hayat
sabah kalk işe gel akşam git eve yat işte hayat
önceden aklıma geldikçe smmm olacam diye sevinirdim içim içme sığmazdı
şimdi sevinç falan kalmadı bi kaygı bürüdü içimi
artık benim için farketmiyor ha bayramdan önce ha bayramdan sonra
içinde umut, sevgi, heyecan olan bütün arkadaşlar için bayramdan önce açıklanmasını diliyorum kendim için değil

kapot ' Alıntı:
çifte bayram yapacak sevinçler kalmadı
hayat çok zor düşünüyorumda herşey bomboş
ne olacak sanki ki smmm olsam
hiç bi şey yok büro dersen çevre gerek
bilmiyorum ben bi fark döremiyorum yine aynı işe devam
monoton bi hayat
sabah kalk işe gel akşam git eve yat işte hayat
önceden aklıma geldikçe smmm olacam diye sevinirdim içim içme sığmazdı
şimdi sevinç falan kalmadı bi kaygı bürüdü içimi
artık benim için farketmiyor ha bayramdan önce ha bayramdan sonra
içinde umut, sevgi, heyecan olan bütün arkadaşlar için bayramdan önce açıklanmasını diliyorum kendim için değil

Bi kaç tane haber düşsün foruma görürüm o zaman ben seni heycanlanıyonmu heycanlanmıyon mu:)

gülümse1907 söylediğim gibi hiç heyecan falan kalmadı yaşım genç ama demek ki gönlüm geçmiş artık bilmiyorum neden böyle inan sonuçları merak ettiğim için bu foruma takılmıyorum alışkanlık olmuş artık
bakıyorumda siz bayadır bu forumdasınız inşallah verirsiniz
benim için önce almışım sonra almışım farketmiyor çünkü ileriye dönük bi planım yok tabi
ileride ne olacağını kestiremeyiz ve bilemeyiz ancak onu rabbim bilir.
Benim için hiç bişey değişmez ha ne olur bi ünvan olur BAŞKA HİÇ BİŞEY DEĞİL gülümse1907

kapot ' Alıntı:
gülümse1907 söylediğim gibi hiç heyecan falan kalmadı yaşım genç ama demek ki gönlüm geçmiş artık bilmiyorum neden böyle inan sonuçları merak ettiğim için bu foruma takılmıyorum alışkanlık olmuş artık
bakıyorumda siz bayadır bu forumdasınız inşallah verirsiniz
benim için önce almışım sonra almışım farketmiyor çünkü ileriye dönük bi planım yok tabi
ileride ne olacağını kestiremeyiz ve bilemeyiz ancak onu rabbim bilir.
Benim için hiç bişey değişmez ha ne olur bi ünvan olur BAŞKA HİÇ BİŞEY DEĞİL gülümse1907

Arkadaşım bu kadar karamsar olma. Ruhsatı alınca herkes büro açacak diye bir kural yok. Bu ruhsatını kurumsallaşmış firmalarda çok güzel kullanabilirsin. Düşünsene artık bir SIFATIN var. Önemli olan geleceğe umutla bakman, planların olmalı, hedeflerin olmalı, en önemliside HIRSIN ve AZMİN olmalı. Sana tavsiyem eğer ki şu anki işyerinde memnun değilsen ki memnul değil gibisin şimdiden piyasadaki büyük firmalarda bi araştırma yap, dil sınavlarına gir yani ruhsatın üzerine artı neler koyabilirsin onlara bak. Ve ruhsatı alınca da bütün araştırdığın o firmalara iş görüşmesine git. Unutma sen MALİ MÜŞAVİRSİN. Önce buna sen inan ki karşıdaki de inanabilsin.

Eveeeet geldik 59. güne, yanlışım varsa düzeltin lütfen, bugün 59. gün değil mi?

Bu da demektirki yarın tesmerin kapısını aşınıdırmaya, telefonlarını eskitmeye başlıyoruz 8)

gülümse1907 ilkönce insanın kendine güveni olmalı ben baştan kaybediyorum ve asıl suç benim ben ders çalışmayı çok seviyorum okul bitince bi de smmm sınavlarına gireyim dedim
bu aşamaya geldik ama bilgi çok önemli insanın kendisini geliştirmesi çok önemli ünv. yıllarındaki heyecanım güvenim azmim olsa şimdi çok daha farklı durumda olurdum ama insan rahatlığa alıştıkça bi monoton hayata alışınca köreliyor. ben staja başlamadan bu zamana kadar kendime hiç güvenim yoktu hala da yok ben bi şirkette smmm olarak imkansız çalışamam ÇÜNKÜ KENDİME GÜVENİM YOK SUÇ BENİM HATA BENİM

kapot ' Alıntı:
gülümse1907 ilkönce insanın kendine güveni olmalı ben baştan kaybediyorum ve asıl suç benim ben ders çalışmayı çok seviyorum okul bitince bi de smmm sınavlarına gireyim dedim
bu aşamaya geldik ama bilgi çok önemli insanın kendisini geliştirmesi çok önemli ünv. yıllarındaki heyecanım güvenim azmim olsa şimdi çok daha farklı durumda olurdum ama insan rahatlığa alıştıkça bi monoton hayata alışınca köreliyor. ben staja başlamadan bu zamana kadar kendime hiç güvenim yoktu hala da yok ben bi şirkette smmm olarak imkansız çalışamam ÇÜNKÜ KENDİME GÜVENİM YOK SUÇ BENİM HATA BENİM

Bide smmm sınavına gireyim dedin demek. Aman kimse duymasın bunu forumda:) Şaka bi yana kendine gelmen lazım. Toparla kendini. Hangi işi seviyorsan ona yönel. Kararını ver. Tek bir dalda oyna derim. Çok dağılma. Hayatta başarılar dilerim.

kapot ' Alıntı:

bak kapot önemli olanda bu sen sorunun nerden kaynaklandığını bulmuşsun zaten.bir şirketin smmm liğini yapmam imkansız demişsin.imkansız diye bişey yoktur.bak ben daha ruhsat almadan 2 a.ş nin muhasebe mdlüğünü yapıyorum.ama bu işe girerken yaparım dedim.ruhsat sadece etiket önemli olan insanın kendini bilmesi.bu işi yapabilenlerin senden fazla ne kolu var ne gözü.senden fazlam sadece şuydu kendime güvenim..insan yeterki yapıcam desin yapılmıyacak hiçbişey yok.ayrıca şuvarki senin bu noktaya gelmiş olman bile bu işi yapabilecek kapasitede olduğunu gösteriyor.sen kapasitenin farkında değilsin demekki.....insan elindekinin değerini bilmeli.bak üniv.sınavavlarını kazanamayan kaç kişi var kazanmış okumuşsun.staj başlatmaya 8 kere girip başaramayan var başarmışsın.yeterlilikte dosya yakan birsürü.inşallah başaracaksın.temeli zaten oturtmuşsun.artık mesleği icra ederek işin eğlenceli kısmı kalmış.tadını çıkar daha ne .......başarılar dilerim.

gülümse1907 çok teşekkür ederim ama ymm ye kadar gidecem ve de bunda kararlıyım. Bende bilgi eksik değil ama güven eksik olabilir ve onuda bi şekilde yenecem ve YMM olacam inşallah büyük konuşmayayım baştan bi de smmm olamasam diye düşünüyorum ilkinde 5 verdim 2 kaldı genel hukuk ve meslek bi de birisine takılıp kalıyommu allahım korusun inşallah. Sanada hayatında başarılar belki ymm ye birlikte başvururuz ha ne dersin

kapot ' Alıntı:
gülümse1907 çok teşekkür ederim ama ymm ye kadar gidecem ve de bunda kararlıyım. Bende bilgi eksik değil ama güven eksik olabilir ve onuda bi şekilde yenecem ve YMM olacam inşallah büyük konuşmayayım baştan bi de smmm olamasam diye düşünüyorum ilkinde 5 verdim 2 kaldı genel hukuk ve meslek bi de birisine takılıp kalıyommu allahım korusun inşallah. Sanada hayatında başarılar belki ymm ye birlikte başvururuz ha ne dersin

Bak ne güzel yazmış İMREN arkadaşımız. Kendine güvenin olcak. Ama şu yazından da anlıyorum ki sen başaracaksın güvenin yerine gelmiş. Başvururuz tabi arkadaşım YMM'yede başvururuz. Bu arada 2 dersin teki kalır diye üzülme bi daha girersin. 8 senedir bu sektörde çalışıyorum benim bu sınava 3.girişim. Yani 4 kez giren üstadlarımızda var.

çokimren arkadaşım yazına çok sevindim çok teşekkür ederim beni çok umutlandırdın ben hayatta kendimi neden se çok alçak görüyorum yani beni çok ezdiler hiç ses çıkarmadım ben kendimi şirketteki çay görevlisiyle bir tutuyorum yüksek tutturmuyorlar izin vermiyorlar eziyorlar bide bu yapı meselesi çok heyecanlanıyorum kendimi doğru bildiğim bişeyde bile ifade edmiyorum bu eziklik ve yetiştirilme meselesi heralde ama ben herşeyi azmim ve iyiniyetliliğim ile kazandım RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN bana hayatım boyunce hep yardımcı oldu aslında hayatta biraz alçak gönüllü olmayacaksın haddini bilmeyenlere haddini bildireceksin ama kimseyi kırmak istemiyorum birisine küçük bişey söylesem üzülüyorum pişman oluyorum hayt işte çok ağır ve çok zor
imren arkadaşım beni bu yazınla muttu ettin rabbimde seni mutlu etsin inşallah

kapot ' Alıntı:
çokimren arkadaşım yazına çok sevindim çok teşekkür ederim beni çok umutlandırdın ben hayatta kendimi neden se çok alçak görüyorum yani beni çok ezdiler hiç ses çıkarmadım ben kendimi şirketteki çay görevlisiyle bir tutuyorum yüksek tutturmuyorlar izin vermiyorlar eziyorlar bide bu yapı meselesi çok heyecanlanıyorum kendimi doğru bildiğim bişeyde bile ifade edmiyorum bu eziklik ve yetiştirilme meselesi heralde ama ben herşeyi azmim ve iyiniyetliliğim ile kazandım RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN bana hayatım boyunce hep yardımcı oldu aslında hayatta biraz alçak gönüllü olmayacaksın haddini bilmeyenlere haddini bildireceksin ama kimseyi kırmak istemiyorum birisine küçük bişey söylesem üzülüyorum pişman oluyorum hayt işte çok ağır ve çok zor
imren arkadaşım beni bu yazınla muttu ettin rabbimde seni mutlu etsin inşallah

Çok duygulandım. İMREN bende sana yürekten tşk ediyorum arkadaşım.