Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

adnanguclu ' Alıntı:
alsanız ne olacak. sizi süper gelecek bekliyor sanki. şimdi güzel hayal kuruyorsunuz. hepsi sonunda berbat kabuslara dönüşecek. sizi ruhsat alınca süper bir geleceğin beklediği yok. piyasalar berbat her sektör kan ağlıyor. ve gerçekten bu meslek yapılacak hal kalmadı. boşa uğraş gibi geliyor.

Siz sanırım belgeyi aldınız ve şu anki durumunuz berbat anlaşılan. Umarım herşey yoluna girer.

Arkadaşlar merhaba. Ben kasım-2007 sınavında başarılı olup ruhsat aldım. Bazı SMMM arkadaşlar artık bu forumu bile takip etmiyorlar. Aynı sıkıntıları bizde çektik. ancak ben sizin yaşadığım sıkıntıların aynısını yaşadım. Ancak asla sırtımı dönmedim. Çünkü gerçekten çok yıpratıcı bir iş. sonu karanlık ışık yok. ancak gözlemim şu. Herşey bütün acılar sınavlara başarılı olana kadar. Sonuca ulaştıktan sonra tüm acılar ve stresler unutuluyor. Ben unutmadım sizi sonuna kadar destekliyorum

Bu sizin Nisan/2008 de attığınız msj. O zamandan bu zamana ne değişti.
Bir meslektaşınız olarak sizin adınıza üzüldüm.

Arkadaşlar,

Tesmeri arayayım dedim ama onlar bizden daha habersiz. Sınav nezaman yapıldıki diye soruyorlar. 60 günün dolmak üzere olduğundan bile haberleri yok. Bence bu sınav bayramdan sonraya kalır :(

cuneytglp75 ' Alıntı:
Arkadaşlar,

Tesmeri arayayım dedim ama onlar bizden daha habersiz. Sınav nezaman yapıldıki diye soruyorlar. 60 günün dolmak üzere olduğundan bile haberleri yok. Bence bu sınav bayramdan sonraya kalır :(

:))))) çok güldüm yaa. Sınav ne zaman yapıldı ki demek:) Oruç sanırım telefona bakan arkadaş:)

arkadaşlar ben de geçen dönem ruhsatımı aldım ve hemen ardından büromu açtım.Sonuçları beklerken yaşadığım sıkıntıları asla unutmuyorum.Çok stresli günler geçti. Ama gerçekten bu işte eğer sizi bekleyen hazır bir ortam yoksa zamana çok ihtiyacınız olucak. Arkadaşımın demek istediği belge aldığınızda sıkıntılarınız bir anda bitmiyecek.Tabiki sınav stresinizden ders çalışmaktan kurtulacaksınız ve artık şık bir kimliğiniz olucak. Ama beklentileriniz bitmeyecek. Bence belgeyi aldığınızda sakinleşin ve ne yapmak istediğinizi ve verebileceğiniz maddi ve manevi tavizleri iyi değerlendirin ve girişimde bulunurken ona göre karar verin.Aksi takdirde umutsuzluğu düşübilir ve yeni bir bunalımın içine sürüklenebilirsiniz.umarım sonuçlar beklentilerinize pararlel gelir.. İyi haberler almanızı temenni ediyorum...

adnanguclu ' Alıntı:
alsanız ne olacak. sizi süper gelecek bekliyor sanki. şimdi güzel hayal kuruyorsunuz. hepsi sonunda berbat kabuslara dönüşecek. sizi ruhsat alınca süper bir geleceğin beklediği yok. piyasalar berbat her sektör kan ağlıyor. ve gerçekten bu meslek yapılacak hal kalmadı. boşa uğraş gibi geliyor.
Adnan bey şunuda unutmamanızda fayda var.sınava giren ve sınav sonuçlarını bekleyen arkadaşların % 90 ı zaten sektörün ve piyasanın içinde.bugün burda sınav sonuçlarını bekleyen arkadaşlar dün transfer fiyatlandırması konusunda üstadlara fikir beyan etti üstadlardan fikir aldı.sgk yönetmeliği çıktı burdaki arkadaşlar dün ilgili başlıkta onu tartıştı.ba bs formlarının nasıl gereksiz vaktimizi aldığını konuştuk.bürocu değilim ama onlar adına söyliyim üstadları müşteri ziyareti para tahsilatı yaparken asıl işi içerde şuan sonuç bekleyen arkadaşlar yapıyor üstadından çok işin zorluğunu burdaki arkadaşlar yaşıyor.bunlarıda lütfen gözardı etmeyin..

arkadaşlar şimdiden aramaya başlamış. en büyük sıkıntı burdaki kulaktan dolma söylentiler. arkadaşlar ben mali müşavirim. kasım sınavında başarılı oldum. şunu söyliyim size aranızda daha çömezler var olayı bilmiyor. sazan balığı gibi hemen 60 gün gelmeden atlıyorlar. sonrada kendilerini ruh ve sinir hastanesinde buluyorlar. hatta tesmeri bombalamak isteyenler bile oluyor. arkadaşlar tesmer sınavı 75 günden aşağı açıklarsa öpüp başınıza koyun. kendinizi 60 güne değil 75 güne hazırlayın. size deneyimli bir arkadaş tavsiyesi. yoksa uyku hapı ve intahar haplarını kullanabilirsiniz. sakinleşin ve çalışmaya devam yapın. yoksa dediklerimi bir bir yaşarsanız. burda tecrübe konuşuyor.

adnanguclu ' Alıntı:
arkadaşlar şimdiden aramaya başlamış. en büyük sıkıntı burdaki kulaktan dolma söylentiler. arkadaşlar ben mali müşavirim. kasım sınavında başarılı oldum. şunu söyliyim size aranızda daha çömezler var olayı bilmiyor. sazan balığı gibi hemen 60 gün gelmeden atlıyorlar. sonrada kendilerini ruh ve sinir hastanesinde buluyorlar. hatta tesmeri bombalamak isteyenler bile oluyor. arkadaşlar tesmer sınavı 75 günden aşağı açıklarsa öpüp başınıza koyun. kendinizi 60 güne değil 75 güne hazırlayın. size deneyimli bir arkadaş tavsiyesi. yoksa uyku hapı ve intahar haplarını kullanabilirsiniz. sakinleşin ve çalışmaya devam yapın. yoksa dediklerimi bir bir yaşarsanız. burda tecrübe konuşuyor.
adnan bey sanırım size tecrübe demek için sınavı kazandığınız dönemi değil bu işte geçen sürenizi bilmemiz gerek...haklı sebeplerele,sınavı kazanma süresi uzamış ama iş yönünden çok tecrübeli insanlar var armızda onlara saygı lütfen....

imren hanım siz beni yanlış anladınız. bence bu kadar sıkıntının getirisi yok. bence biz kobayız. ben mali müşavir olduktan sonra ailede hiç kimseden talep gelmedi. şu an kendimi keriz olarak görmeye başladım. keşke bu yola hiç girmeseydim keşke daha önce araştırsam diye. ben sigorta işine girmeyi düşünüyorum. bu işi yapmıyacam. ben sadece fazla hayal kurmasınlar diye yazdım. yazdıklarımı kayde alırlar veya almazlar kendileri bilir. mali müşavir olmak can atıyorlar bizde atardık. ama şu an düşünüyomda şu türkiyede bir şey olmak çok zor. bazen keşke hırsız olsaydım diyorum. risk alıyon ama en azından karşılığını alıyon. mali müşavirlik tam bir fiyasko..
büyük bir fiyasko bundan sonra da hiç kimseye mali müşavirliği tavsiye etmiyorum. girerken kazıklandık çıkarkende kazıklandık. bu mesleği seçenler hayatın her alanında darbe yiyor. çok çileli bir meslek. bence sonumuz ruh ve sinir hastenesi olacak.

adnanguclu ' Alıntı:

:))) Baya bi abarttınız sanırım. Arşivi karıştırsanız iyi olacak. Komisyon bu sene 75 güne çıkmaya başladı. Daha önceki sınav sonuçlarına baktım 60 günden erken açıklanan da var genelde 60+5 gün içinde açıklanan da var. Tecrübe konuşuyor demişsiniz ama sınav sonuçlarının açıklanma tarihleride gün gibi ortada. İntihar olayına girerekde abartmada tavan yapmışsınız:)

Sizin kadar bende tecrübeliyim. Sınav dönemlerini ve açıklanma tarihlerini takip ediyorum en azından.

adnanguclu ' Alıntı:
adnan hoca illa 75 die bir durum yok 63 gündede açıklandığı oldu bu sınavın hep karamsarlık hep karamsarlık olmaz ki bu kadarda ayrıca kimse bizi zorla smmm olacaksın demedi kendi tercihimiz işimiz iyi olur kötü olur o ayrı bi konu ama no panik önce belge

Sn. Levent forum kurallarına uyarak küçük harfle düzeltin yazınızı. NG

Teşekkürler

arkadaşlar temmuz dönemlerinde ymm sınavı olmadığından ve giren sayısının diğer dönemlere göre nispeten az olmasından (staj başlatma dönemleri nedeniyle ) sınav sonuçlarının daha erken açıklanacağını düşünüyorum. Biraz önce tesmer lede görüştüm onlarda aynı fikirdeler geçen yıl temmuz dönemi 59 günde açıklanmış bilginize ...

adaymusavir ' Alıntı:
arkadaşlar temmuz dönemlerinde ymm sınavı olmadığından ve giren sayısının diğer dönemlere göre nispeten az olmasından (staj başlatma dönemleri nedeniyle ) sınav sonuçlarının daha erken açıklanacağını düşünüyorum. Biraz önce tesmer lede görüştüm onlarda aynı fikirdeler geçen yıl temmuz dönemi 59 günde açıklanmış bilginize ...

Tşkler arkadaşım. Bende arşivde ufak bi araştırma yaptım. Temmuz dönemi hep erken açıklanmış. Hadi hayırlısı diyelim.

Tşkler arkadaşım. Bende arşivde ufak bi araştırma yaptım. Temmuz dönemi hep erken açıklanmış. Hadi hayırlısı diyelim.
[/quote]
ben hala aynı düsüncedeyim 26 eylül 2008 saat 12:45 herkeze hayırlı olacak hemdeee

Ankaralı bak istanbulluyla atışma. siz memur kentisiniz. biz ise kapitalist bir kentiz. siz salla başını al maaşına alışmışınız. bir istanbulluyla konuşurken bence 3 kez düşün tamammı. beni istanbullular iyi anlar. biz insana bakınca hayatını sana tavsir yaparız. istanbullular uyanıktır. ankaralının gelecek endişesi yoktur. çünkü memurdur parayı artırma derdi yoktur. en çok vergi alınan yer neden istanbul bu bile ankara-istanbul farkı yeter.

adnanguclu ' Alıntı:
Ankaralı bak istanbulluyla atışma. siz memur kentisiniz. biz ise kapitalist bir kentiz. siz salla başını al maaşına alışmışınız. bir istanbulluyla konuşurken bence 3 kez düşün tamammı. beni istanbullular iyi anlar. biz insana bakınca hayatını sana tavsir yaparız. istanbullular uyanıktır. ankaralının gelecek endişesi yoktur. çünkü memurdur parayı artırma derdi yoktur. en çok vergi alınan yer neden istanbul bu bile ankara-istanbul farkı yeter.
hadi ankara bastır altta kalmak yakısmaz başkentimize

adnanguclu ' Alıntı:

:))))) Ya bu nasıl bir genellemedir:))))

İstanbullu arkadaş:))) Tam filmlerdeki gibi oldu.:))

Bak istanbullu sanırım senin komplekslerin var. Seninle uzun uzun tartışmıcam, Ne Ankara ve Ankaralıları savunacağım nede senin yaptığın gibi İstanbul ve İstanbuldakileri kötüleyeceğim.
Sana hayatta başarılar diliyorum ki eğer hayata bu şekilde bakarsan bu biraz zor olcak sanırım ama yine de herşey gönlünce olur umarım. Ve İSTANBUL gibi bir şehirde de inşallah zorluklar içinde aldığın o belgeyi kullanabilme fırsatını yakalarsın.İyi günler.

Not: Doğacak cevap haklarımı kullanmayacağım.

levent çak kardeş harika yazmışın. kardeş belgeyi al senle ramazandan sonra sabaha kadar takılacağız. kutluyacağız. bak gazozlar benden...nuri alço gibi bizi yapma bak bozuşuruz. gazoz diyince o aklıma geliyor... levent iyi mekan biliyom kardeş. orda ne neşeli kutlama olacak. hayaller hayaller. ne varsa sende var be levent. yürü be kim tutar seni. kral mali müşavir seni..namık kemalin sözü var. hayal kurarında kurmayınında... demiş hayal kurmaktan kim ölmüş. be levent...

gülümse boşver be arkadaşım takılıyom size. takılmasam hayat mı geçer. arada hayatla dalga geçecenki o senle geçmesin. şaka be şurda bir atmosfer yakalamaya çalışıyoz. anla be... anladın sen anladın... ben içi dışı bir biriyim. resmi konuşmayı sevmem. beni herkes böyle sever. beceremem sayın mayın resmi takılmaya. ama işimde iyiyimdir onu söyliyim. nedir be sınav sınav sınav. başlatmayın su sınavınıza. ben bile strese girdim. boşverin hayat sadece smmm sınavı değil. mutlu olabilmek önemli olan.

adnanguclu ' Alıntı:
levent çak kardeş harika yazmışın. kardeş belgeyi al senle ramazandan sonra sabaha kadar takılacağız. kutluyacağız. bak gazozlar benden...nuri alço gibi bizi yapma bak bozuşuruz. gazoz diyince o aklıma geliyor... levent iyi mekan biliyom kardeş. orda ne neşeli kutlama olacak. hayaller hayaller. ne varsa sende var be levent. yürü be kim tutar seni. kral mali müşavir seni..namık kemalin sözü var. hayal kurarında kurmayınında... demiş hayal kurmaktan kim ölmüş. be levent...
bizim ramazanımız şabanımız olmaz biz iyi niyetliyiz mekana gelince hiç fark etmez yeterki sen gazozdan bahset