Teşvikler İçin Tanımlama Sırası

01.07.2017 de işe giren 1 işçi hem 1687 hem de 6111 den faydalanabilecek.31.12.2017 ye kadar 1687 den faydalandırmak istiyorum.Daha sonrası için diğer kanundan yararlanacak ama sistemden tanımlamayı yaparken her iki kanunu da şimdi mi tanımlamalıyım.(Aynı zamanda 2 tanımlamayı da yaptım bu arada izin verdi)Yoksa 1687 bittikten sonra mı??Bittikten sonra yaparsam yani 2018 de 6111 için sistem uyarı verir mi acaba bu kişi daha önce çalışıyordu vs.diye..Belgesi var 42 ay yararlanacak çünkü,bir de aynı zamanda tanımlarsan 31.12. ye kadar olan süre kadar eksik yararlanacak...bu durum için bir yaptırım söz konusu olur mu??? Teşekkür ederim...

Sırası önemli değil şu an 2 teşvik içinde tanımlama yapabilirsiniz. Yıl sonuna kadar 1687 den yıl başından itibaren 6111 den yararlanırsınız. Tabi bu arada geçen 6 ay 6111 den yararlanma süresinden düşecek. Yani yıl başından itibaren 36 ay yararlanacaksınız 6111 den. Herhangi bir yaptırım yok.

Sene başında da 6111 den yararlanmak için onay verebilirsiniz herhangi bir sıkıntı çıkmaz daha önce çalışmış falan demez yani.

2.Tanımlamayı sene başında yapmak daha avantajlı olacak ama sistemin izin vermemesinden endişe ettim SSK ile de görüştüm 2 tesvigi de aynı zamanda yapın zaten 6111icin teşvik başlama süresi ocaktan itibaren olacaktır dedi ama işe başladığı aydan başlattı 😊çok teşekkür ederim Emrah bey riske atmayın ben yine de o zaman

Başlama işe başladığı ay olacak mecburen. Ama yararlanıp yararlanmamak size kalmış. Şimdiden onaylayıp ocakta yararlanmaya başlayabilirsiniz sorun yaratmaz.