Ticaret Sicilden İstenen Belgeler

Ertann

Tanınmış Üye
Mrb arkadaşlar
Bir makama verilmek üzere bizden
Ticaret sicil Kayıt Belgesi ve Sicil Tasdiknamesi İstendi
Bu belgeler için ticaret sicilden heralde alınacak
Dilekçe gereklimidir ve kaç günde alınır yoksa gazete ve faaliyet belgesi gibi hemen verilir mi?
Daha önce hiç almadım yardım için teşekkürler

Ynt: Ticaret Sicilden İstenen Belgeler

Nereye verilmek üzere ve kaç adet istediğinizi belirten dilekçe yazabilirsiniz. Bu arada ücretleri baya artmış

Antalya daki uygulama Oda Kayıt Sureti ve Faaliyet Belgesi dilekçesiz sözlü olarak teslim ediliyor. Sicil Tasdiknamesi ve Yetki Belgesi Dilekçe ile teslim ediliyor. Muhtemelen alacağınız Odanın sitesinde dilekçe formatı vardır.

bugün İzmir ticaret sicile uğramıştım. Sicil tasdiknamesinin karşısında sözlü diye bir ibare gördüm.
dilekçe istemiyorlarmış.

Sicil memurluklarının yoğunluğuna göre hareket ediyorlar sanırım.
İstanbul' daki sicil memurlukları dilekçe istiyorlar.Eskiden ertesi gün gel diyorlardı, şimdi iki üç saat sonra veriyorlar.

İzmirdeki ticaret sicilin bilgilendirme panosunda;
her çeşit işlemi yazmışlar, işte karşısındada gerekli evraklar, belgenin yada hizmetin temin süresi diye..

onları inceledim, şaşırdım biran.. sicil tasdiknamesinin karşısında ( kimi belge temininde dilekçe yazılırken) gerekli evrak yerinde sözlü yazıyor, temin süresi ise 10 dakika..

bunun gibi birçok verilen hizmeti dökmüş panoya, sicil.. her işlemin bitişi için; ertesi gün yada aynı gün gibi ibareler var..
buda bayağı güzel olmuş..
Ama tabi bu İzmirdeki sicil, İstanbuldaki daha farklı; bilgi,evrak akışı ve firma sayısı hat safhada.

ZİNDAN ' Alıntı:
Sicil memurluklarının yoğunluğuna göre hareket ediyorlar sanırım.
İstanbul' daki sicil memurlukları dilekçe istiyorlar.Eskiden ertesi gün gel diyorlardı, şimdi iki üç saat sonra veriyorlar.

+1

Teşekkürler
ikisi içinde dilekçe istediler 2-3 saat sonra verdiler
fakat uzun zamandır ticaret sicile gitmiyorduk artık para tahsilatını bankaya ödettiriyorlar sonra makbuzla evrak alınıyor

bankaya harcını yatırdıktan sonra hemen veriyorlar sicil tasdiknamesini, ücreti burada 50 TL

50,00-TL biraz fazla değilmi.?
İl il değişirmi ki bu ücret.?
İstanbul' da 22,60-TL.

Bu sicil harç tarifesi tutarları, il il farklı olmamalı.

İzmirde de tasdikname ücreti 22,60.-TL, zaten 2011 yılı sicil harçları yayınlandı. Bu tutarlar bütün illerin ticaret odalarında geçerli olmalı. Bağlı olunan odanın internet sitelerinde bu harçların bilgisi mevcuttur.

para bir yana tasdikname bir yana ;D ;D ;D

bence harç miktarları çok yüksek azaltılabilir hem küçük işletmelere yarattığı olumsuz finansman yükü kalkmış olur ::)