Ücretsiz İzin ve çıkış

İşe Giriş Tarihi : 20.03.2012
Ücretsiz İzin : 02.04.2012-16.04.2012 (15 gün)

İşten Çıkış : 19.04.2012

Daha çıkışı vermedim birazdan vereceğim.

- 15 gün ücretsiz izin göstermenin sakıncası olur mu?

- Bugün çıkışını veriyorum 8 gün sonra

Saygılar,

Ynt: Ücretsiz İzin ve çıkış

Redgreen ' Alıntı:
İşe Giriş Tarihi : 20.03.2012
Ücretsiz İzin : 02.04.2012-16.04.2012 (15 gün)

İşten Çıkış : 19.04.2012
Daha çıkışı vermedim birazdan vereceğim.
- 15 gün ücretsiz izin göstermenin sakıncası olur mu?
- Bugün çıkışını veriyorum 8 gün sonra

-İK.M.10 kapsamında bir iş ise sorun yok
-ücretsiz izin olayında işcinin açık rızası var ise yine sorun yok
-bu tür işlerde(ilgili mddeleri hk) ihtilaf halinde borçlar kanunu hükümleri uygulanır
-ama iş belirsiz süreli yada belirli süreli ise fesih nedenine bağlı olarak,bu durum hüküm ve sonuçlarını doğurur,işci de hem ücretsiz izne çıkarıldım hemde haksız olarak işten çıkarıldım diyebilir,demiyeceğinden eminseniz yine sorun yok,ama emin değilseniz işcide haklı olduğunu düşünürse sorun var ve olacaktır.

Ayrıca, başka bir iş ve sözleşme de "deneme süresi"kaydı var ise,deneme süresi içinde tazminatsız fesih mümkün.

Eşimi sigortalmıştım onun çıkışını vereceğim. Verdim şu anda çıkışını.

Yerine isteğe bağlı olarak sigortalı olan birini başlatacağım 01.05.2012 itibariyle. İsteğe bağlı sigortalılıkta olan birinin girişini yaparsam ne olur. Sigortasını yapacağım kişinin isteğe bağlı sigortalılığını sonlandırması için bişey yapması gerekiyormu?

Redgreen ' Alıntı:
Eşimi sigortalmıştım onun çıkışını vereceğim. Verdim şu anda çıkışını.

Yerine isteğe bağlı olarak sigortalı olan birini başlatacağım 01.05.2012 itibariyle. İsteğe bağlı sigortalılıkta olan birinin girişini yaparsam ne olur. Sigortasını yapacağım kişinin isteğe bağlı sigortalılığını sonlandırması için bişey yapması gerekiyormu?

Emin değilim ama zorunlu sgortalı olarak çalışmaya başlayınca,isteğe bağlı sgortalılık süresi bir gün önceden kesilir.