Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

Ynt: Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

FATİH PESEN ' Alıntı:
Şube işyerlerinin vergi levhası nasıl olacak sistemde merkez sube ayrımı yok.. merkezinki mi subeye asacagız ?

Merkez ve şubelerde aynı levha geçerli olacak. Şube işyerleri için ayrı bir levha yok. Levha asılması da şart değil.

Evren Arslan ' Alıntı:
FATİH PESEN ' Alıntı:
Şube işyerlerinin vergi levhası nasıl olacak sistemde merkez sube ayrımı yok.. merkezinki mi subeye asacagız ?

Merkez ve şubelerde aynı levha geçerli olacak. Şube işyerleri için ayrı bir levha yok. Levha asılması da şart değil.
Asmakta fayda var bence. Yanıt icin tesekkürler

başağrısına falan iyi geliyormuş ;D

Asmanın faydası; Mük. bir süre sonra koyduğu yeri unutacak, kaybedecek sonrada kontrolde "muh. bana vermedi ki!" diyerek cezadan yırtmaya çalışacak. Kısaca kabak yine bizim başımıza, Muh. tu kaka.

Merhaba ;

Levhaların çıktılarını aldım ve gerekli açıklamalarında yer aldığı bir yazı karşılığında ve imza karşılığı teslim ediyorum.

Tu-kaka olmamak için bir önlem olabilir diye düşünüyorum.

Selamlar, müsteri 5.5.2011 de işyerini kapattı. 2010 yılına ait vergi levhasına onay vermeye gerek varmı, sonra ceza yemeyelim bosuna ?

05.05.2011 de yeni işe başlayan bir kurumlar vergisi mükellefinin vergi levhasını internetten aldım.
Ama takvim yılı 2010 yazıyor. Takvim yılı 2011 olmayacak mıydı?

İrem35 ' Alıntı:
05.05.2011 de yeni işe başlayan bir kurumlar vergisi mükellefinin vergi levhasını internetten aldım.

evet 2011 yazması gerekirdi irem hn.

Takvim yılını standart ayarlamışlar. ;D ;D ;D
1. satırda bilgi varsa "2010"
2. satırda bilgi varsa "2009"
3. satırda bilgi varsa "2008"
yazıyor!

FATİH PESEN ' Alıntı:
Selamlar, müsteri 5.5.2011 de işyerini kapattı. 2010 yılına ait vergi levhasına onay vermeye gerek varmı, sonra ceza yemeyelim bosuna ?
işi terk olduğu için sistem zaten Levha almanıza izin vermiyor.

a.yeşim ' Alıntı:
FATİH PESEN ' Alıntı:
işi terk olduğu için sistem zaten Levha almanıza izin vermiyor.
Tesekkürler, tc sini yazdım isim cıktı, sonra tereddüd edip bıraktım o asamada.,

İrem35 ' Alıntı:
İrem hanım bendede aynı şekilde cıktı.

408 no.lu Vergi Levhası ile ilgili tebliğin sonunda 272 no.lu tebliğin yürürlükten kaldırıldığı yazıyor. Bu durumda 25.Haziran'a kadar verilmesi gereken bildirimler bu 272 no.lu tebliğ hükümlerine tabi olduğuna göre bundan sonra bildirim yapılmayacak diye düşünüyorum.Doğru mu? Net yorumu olan var mı arkadaşlar...

nihayet vergi levhasının çıktısını alıp
dosyaladım.

Şube ve Şube ler için faaliyet konusu değişik olduğunda Vergi Levhası üzerinde bir değişiklik yapabilcek kısma rastlayamadım.. Belediye yada Odalar da kayıt esnasında faaliyet konusu nun vergi levhası üzerinde yazılı olmasını istemektedirler.. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

merhaba

kayıtlarını kendi tutan basit usüle tabi mükelleflerin vergi levhasını kendi mali müşavir(ivd) şifremizle alırsak bir sıkıntı olurmu yani vergi dairesi şunu diyebilirmi vergi levhasını mali müşavir olarak sen almışsın bunun kayıtlarını senmi tutuyorsun ücret aldınmı, makbuz kestinmi gibisinden sorunlarla karşılaşabilirmiyiz.

görüşlerinizi bekliyorum

Selamlar,

Başlığa baktım ama bulamadım. Daha önce konusu geçti ve ben göremediysem kusura bakmayın.

Mükellefin vergi levhasını aldım sistemden, daha sonra adresin yanlış yazıldığını fark ettik. Vergi dairesi bunu düzelttikten sonra sistemden tekrar alamıyorum vergi levhasını (düzeltilmiş haliyle). Bir kere onaylandığı için tekrar onaylanmıyor yani.

Ne yapılması gerekiyor? Bilginiz var mı?

tebliğe net yazıyormuş zaten anlaşılan tam okumamışız. sayın irem35 cevabı yazmış.

Serkan Özdemir ' Alıntı:
Selamlar,

Başlığa baktım ama bulamadım. Daha önce konusu geçti ve ben göremediysem kusura bakmayın.

Mükellefin vergi levhasını aldım sistemden, daha sonra adresin yanlış yazıldığını fark ettik. Vergi dairesi bunu düzelttikten sonra sistemden tekrar alamıyorum vergi levhasını (düzeltilmiş haliyle). Bir kere onaylandığı için tekrar onaylanmıyor yani.

Ne yapılması gerekiyor? Bilginiz var mı?

tebliğde şöye diyor;

2.6. Vergi Levhasında Yer Alan Bilgilerin Değişmesi

Bu Tebliğin 2.1. bölümünde sayılan mükelleflerin, ticaret unvanı, iş yeri adresi, bağlı oldukları vergi dairesi, ana faaliyet kodu veya faaliyet türünün değişmesi hâlinde yeni vergi levhalarını internet vergi dairesinde bu işlem için hazırlanan menüyü kullanmak suretiyle kendileri oluşturarak yazdıracaklar ve bu Tebliğin 2.5. bölümünde sayılan yerlerde bulunduracaklardır.

denilmekte.. ben şuanda böyle bir menüyü göremediğimden, siz öncelikle adresin yanlış olduğunu ileri sürerek sicil servisine başvuru yapmalısınız.