Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

Ynt: Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

Adres düzeltilmesi yapıldıktan sonra, Listedeki daha önceden onaylanmış vergi levhasına tıkladığınız zaman adresi düzeltilmiş haliyle vermiyormu?

Adres düzeltilmesi için sicile başvurduk ama onlar da işi biraz uzattılar. Daha adresi güncellemediler sanıyorum.

Ayrıca güncel vergi levhası olduğu için yeni vergi levhası oluşturulamamıştır diyor.

İren Hanım'ın dediği gibi ben de ilgili menüyü göremiyorum, yeni vergi levhası oluşturma ile ilgili.

Biraz erken yazmışım sanırım.

Tekrar "vergi levhası oluştur" butonuna tıklayınca yeni bir vergi levhası oluşmuş. Sistemde mevcut 2 adet vergi levhası gözüküyor yani.

Sicil servisi değişikliği yapınca sistemden yeni"vergi levhası" alınabiliyormuş.

Cevaplar için teşekkürler.

Bizde öğrenmiş olduk.Teşekkürler.

Arkadaşlar, ben yanlışlıkla başkasına ait vergi levhasını onayladım, problem olur mu acaba? O kişinin mali müşaviri sistemden vergi levhasını alamayacak mı?

SMMM Okyanus ' Alıntı:
Arkadaşlar, ben yanlışlıkla başkasına ait vergi levhasını onayladım, problem olur mu acaba? O kişinin mali müşaviri sistemden vergi levhasını alamayacak mı?

Alır ama aldığını zannedip almayabilir. Tek problem bu.

Evren Arslan ' Alıntı:
SMMM Okyanus ' Alıntı:

Alır ama aldığını zannedip almayabilir. Tek problem bu.

başkası tarafından daha önce onaylandığını anlar mı acaba?

Denemedim ama siz şimdi kendi mükelleflerinizden birinin onayladığınız levhasına bir de mükellefin kendi şifresinden bakın bakalım sistemde kayıtlı onaylanmış levha bulunuyor olabilir. O da karşı tarafı yanılgıya düşürebilir.

Mükellefin kendi şifresinden benim onayladığım levhalar gözüküyor.Sanırım bir kere onaylanması yeterli, kimin tarafından yapıldığı çok önemli değil.

Sözleşme yaptıklarınızı başkası yanlış onaylamış diye onaylamamazlık yapmamız garantili bir işlem sayılmaz. Başkası benim mükellefimin levhasını yanlışlıkla onaylamışsa ben yine de onaylarım. Sonuçta benim mükellefim sözleşmeyi ben yaptım, başkası yanlış onaylamışsa beni ve mükellefimi ilgilendirmeyeceği düşüncesindeyim. Sistem sadece buna izin veriyor.

Ayrıca belki de meslek mensubu onaylamayacaktı levhayı, belki geriye dönük kapanışı yapılacaktı, belki sorunları vardı, kimbilir. İşlem geçersiz olmalı, hata yani. Sadece yanılgıya düşürebilir tek sorun o.

basit usul mükellefler için de bu yıl alacakmıyız vergi levhası, bu yıl için vergi dairesinin düzenlediği levhalar var onların durumu ne olacak

Evren Arslan ' Alıntı:
Sözleşme yaptıklarınızı başkası yanlış onaylamış diye onaylamamazlık yapmamız garantili bir işlem sayılmaz. Başkası benim mükellefimin levhasını yanlışlıkla onaylamışsa ben yine de onaylarım. Sonuçta benim mükellefim sözleşmeyi ben yaptım, başkası yanlış onaylamışsa beni ve mükellefimi ilgilendirmeyeceği düşüncesindeyim. Sistem sadece buna izin veriyor.

Ayrıca belki de meslek mensubu onaylamayacaktı levhayı, belki geriye dönük kapanışı yapılacaktı, belki sorunları vardı, kimbilir. İşlem geçersiz olmalı, hata yani. Sadece yanılgıya düşürebilir tek sorun o.

1 takvim yılına ait levha sadece 1 kere onaylanabilir(değişiklikler hariç)

ahahah değişiklikler hariç gerçekten de öyleymiş =) hepimiz için dua ediyorum artık ben.. kimse benden izinsiz levhalarımı onaylamasın lütfen içlerinde kayıp olanlar ve ödememi alamadıklarım var! =)

Dusmanlariniz disarda degil en yakininizda olabilir yani sizden izinsiz sizin mukellefleriniz kendi vergi levhalarini onaylamasinlar

Evren Arslan ' Alıntı:
ahahah değişiklikler hariç gerçekten de öyleymiş =) hepimiz için dua ediyorum artık ben.. kimse benden izinsiz levhalarımı onaylamasın lütfen içlerinde kayıp olanlar ve ödememi alamadıklarım var! =)
NİSANLI ' Alıntı:
Dusmanlariniz disarda degil en yakininizda olabilir yani sizden izinsiz sizin mukellefleriniz kendi vergi levhalarini onaylamasinlar

yanlışlıkla onaylayan düşünsün, çünkü o meslek mensubuna vergi dairesi ileride neden sen mükellefin olmayan birisinin levhasını onayladın diyebilir. Sözleşme yaptınmı diyebilir, makbuz düzenledinmi diyebilir, yani onaylarken dikkatli onaylamak gerekiyor. Sistem anında onaylamıyorki vergi numarasını giriyorsun ondan sonra mükellefin adı soyadı ünvanı çıkıyor ve en son işlem vergi levhası oluştur butonu. Bu butona gelmeden kendi müekellefini farketmeyen meslek mensubuna ne diyebilirizki.

e-vergi levhasında "beyan olunan matrah" ve "tahakkuk eden vergi" kısımları hep matrahsız çıktıysa bu ne anlama gelior şimdi, sadece zarar olduğu zaman mı "matrahsız" yazısı çıkar yoksa başka bi nedeni var mı? ???

zarar beyan etmiştir diye de yazılır ama sistem, matrahsız yazısına sahip olduğu için, şuanda Matrahsız yazısı; faaliyetin, ya zararla sonuçlandığını yada faaliyet göstermediği için hiç matrahının olmadığı anlamına gelmekte.

26.05.2011 tarihinde şube işe başlama verildi. Sistemden giriş yaptım. onaylanan vergi levhası merkez adresinin aynısı. Yani 26.05.2011 işe başlama yazmıyor. 2010-2009-2008 matrahları yazılı. aynın durumla karşılaşan başka arkadaş var mı?

bu konuda net bir açıklama yapılmamış ama benim anladığım vergi levhası bir adet oluşturulup istenilen adette alınabilecek ben adres kısmını merak ettim şube adresi mi yazıyor merkez adresi mi ayrıca şube vergi levhasında yeni işe başlama yazmıyordu eski uygulamada da işletmenin bütününü yansıtması bakımından geçmiş yıllar matrahları yer alıyordu orada hata olduğunu düşünmüyorum

Basit usulde vergilendirilen bir mükellefime internet hizmetleri kullanım başvuru formunu doldurarak vergi dairesine gönderdim. Vergi Levhasını şifresinden alabilmem için şifre almaya gönderdim. vergi dairesindekiler vergi levhasını onaylayıp eline tutuşturup şifre almana gerek yok demişler. Sormak istediğim şu her vergi mükellefinin internet hizmetleri kullanım şifresini isteme hakkı yok mu?