Vergi Levhasının Şekil İtibariyle Nasıl Olması Gerektiği Hk.

http://www.alomaliye.com/vuk_tebligleri/vuk_142.htm

yukarıdaki linkte görüleceği üzere, 143 Sıra nolu V.U.K. genel tebliğinin B - IV. bendinde aynen;

IV ? Vergi Levhalarının Şekli ve Ebadı :

Bu tebliğin A Bölümünde yazılı mükelleflerin sabit işyerlerinde asacakları levhaların 17,5 x 25 cm. ebadında, taşıt işletenlerin taşıtlarına asacakları levhaların ise, 8 x 12 cm. ebadında ve her iki levhanın da kartondan mükelleflerce yaptırılması Bakanlığımızca uygun görülmüş olup, ayrıca şekli ve muhtevası Ek : 1 de gösterilmiştir.

yazılmaktadır.

Günümüzde, tonerli, mürekkep kartuşlu yazıcıları sıklıkla kullanan biz muhasebeciler, acaba vergi levhalarını internette ücretsiz olarak bulabileceğimiz Vergi Levhası programları ile A4 ebatta kağıda döktürmek suretiyle tasdik yaptırmamız mümkün mü? Karton levhalar yazıcının ağzından geçmeyebiliyor, yada geçsede yazıcıda dönüşü mümkün olmayan kusurlara yol açabiliyor. Bu konuda fikirlerinizi ve yöntemlerinizi beyan etmenizi diliyorum. Saygılarımla.

Ynt: Vergi Levhasının Şekil İtibariyle Nasıl Olması Gerektiği Hk.

foto kağıdı diye satılanları kullanabilirsiniz.

foto kağıdı dedikleriniz fotoğraf yazıcılarına özel pakette satılanlardan mı?
Yoksa şu ilköğretimde kullanılan resim kağıdı dediklerimizden mi?

Resim kağıdı karton denecek kadar kalın. Sizce bu uyar mı? Renkli çıktı alabilirim üzerine..

normal fotoğraf basılanlar (hp 3650 gibi yazıcılar yazabiliyor.). 160 veya 200 gr/m2 olan kağıtlarıda kullabilirsiniz.(sadece vergi mükellefi olanlara satış yapan büyük mağazanın kataloğunda görmüştüm. 160 gr 250 ad = 15,22 YTL, 200 gr 250 ad = 17,10 YTL idi.)

Arkadaşlar bizim işyerlerimiz vergi levhası imalat yeri değil, kanunun verdiği yetkilere dayanarak tasdikini yapın, yeter.!

amaç imalat değil elle bir bir doldurmak yerine program aracılığı ile daha kısa sürede yapmak.

ya arkadaşım evet imalat değil diyorsun ama, elimizde çok kolay vergi levhası düzenleme programları var, ama kanun illede karton diyor, bu konuyu açıklığa kavuşturmaya çalışıyorum. Etrafımda bazı muhasebeciler A4 kağıda basıyor, yarın başımıza bir iş gelmesin diye uğraşıyorum.

nane, verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum. İlgileneceğim...

Bende kartondan olması ve görüntü açısından da yazıcı çıktısı olması gerektiğini düşünüyorum. Hp 1018 laser veya fotoğraf yazıcıları çok kalın olmayan kartonları basabiliyor. Elinde levha yazdırma programı olanlar paylaşırsa sevinirim....

Bu sene itibari ile bizde vergi levhalarının biraz olsun itibarını artırmak için harekete geçtik.Ve bir adet renkli printir aldık.Photo Paper denilen fotoğraf kağıtlarından aldık ( karton kadar kalın ve ayrıca parlak, kaliteli ).
İnternetten e-vergi levhasındanda mükelleflerin bilgilerini çıkardık ve direkt renkli yazıcıdan yazdırdık.Gören mükelleflerimizde çok memnun kaldılar.Renkli olmasına e-vergi levhası olmasına şaşırdılar birazda, değişik olduğu konusunda yorumlar yaptılar.

Maliyetine gelince bu işin.Her zaman kullanabileceğiniz. Kartuşlu bir yazıcı ve herzaman kullanıp fotoğraf bile bastırabileceğiniz bir fotoğraf kağıtları o kadar.Tavsiye ederim.Maliyetleri 100+25=125 ytl o kadar.

Ayrıca bu konuda benim fikrim.Vergi levhalarınıda şifreelerimiz ile bilgilerini gönderip onaylı resmi renkli güzel bir şekilde internetten çıkarmak çok daha güzel olur.Hem bir standarda oturur.Hemde herkes kafasına göre vergi levhası yapmaz.Standart oluşmuş olur.

Kolay gelsin.

Sevgili ZİNDAN,

Gerçekten E-vergi levhasını hiç düşünmemiştim. Vermiş olduğun bilgiler için seni kutluyorum. Gerçekten çok teşekkürler. Galiba olayı çözüme kavuşturduk. Bundan sonra bu konu hakkında üstüne birşey yazacak arkadaşlar varsa da en güzeli buydu bence.. Harikasın! ;)

2007 itibariyle Şahıs işyerlerinde vergi numarası yerine TC Kimlik Numarası uygulaması başladı. Vergi Levhalarında Vergi Numarası yerinde TC Kimlik Numarası mı yazılacak acaba ? bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

TC. kimlik numarası resmen, Vergi Kimlik Numarası olarak kullanılmaya başlandığından, artık vergi kimlik no yerine TC. Kimlik numarası yazılacaktır. Tabiki vergi numarası, aynen tahakkuk makbuzlarınının altında olduğu gibi not düşülebilir.