Vergi Uzlaşma Komisyonu Hk.

Merhaba arkadaşlar,işletmemi 2014 yılında bütün vergi borçlarımla beraber kapattım.07/06/2017 tarihinde vergi dairesinden bir tebliğ aldım,2011 döneminden pos satışlarından kaynaklanan bir hata yüzünden taktir komisyonuna sevk edilip karara bağlanan 7 adet tebliğ aldım.Gelir vergisi,gelir geçici vergisi ve 2011(mart,nisan,ekim,kasım,aralık) ayları için kdv tarh farkları ve bir katı tutarında vergi ziyai cezası.Geç gönderdikleri için 6736 ve 7020 sayılı kanundan yararlanamadım bana uzlaşmaya girsen daha iyi olur dediler durumun için.Şimdi bu uzlaşma komisyonu nası bir şey,ne yapmalıyım vergi ziyai hariç ana parada da biraz indirim talep edebilir miyim biraz akıl verebilir misiniz? teşekkürler

Sayın Mahmut

Uzlaşma komisyonu 3 bilemedin 4 kişiden oluşur. Sana anaparada indirim yapamayacaklarını, Vergi ziya cezasını sileceklerini usulsuzluk cezalarınıda belli oranda sileceklerini söylerler. Genelde bu da bu rakamların %75 olur. Yani cezaların %75 silinir kalan anapara ve %25 kısmın ödenmesini isterleri

Burada önemli olan ve atlanılan bir şey var oda o tarihten bu tarafa işleyen gecikme zammı ve faizleri sen onlarında kaldırılmasını beceremezsen indirilmesini talep et.

Eğer uzlaşman istanbulda ise telefonum var ara beni beraber gidelim bak gör kim terliyor. Onlar mı ? Biz mi?
:)

Ferhat Bey, gecikme faizinde indirim yapabiliyorlar mı ? Vergi ziyaı cezası silindiğinde gecikme zammı alınmıyor diye biliyorum doğru mudur ?