Yanlış Sgk Dosyasına Girilen Rapor Hk.

SiperAli

Katkı Sunan Üye
Üstadlar Merhaba,

Aynı işverene ait 2 adet sgk dosyası var ve çalışanın birisi x nolu dosyadan 31.08.2016 tarihi itibariyle NAKİL koduyla çıkıp 01.09.2016 tairihinde y nolu dosyaya giriş oldu.
Eylül ayına ait bir rapor sehven x nolu dosyaya manuel olarak girildi. Manuel girildiğinden dolayı iptal olmuyor sadece güncelleme oluyor. Böylesi bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu ? Nasıl bir yol izlemem gerek. Teşekkürler..

Manuel rapor girişinde zaten rapor parası yatırılmıyor. Bir sorun olmaz merak etmeyin. İsterseniz bağlı olduğunuz SGK'yı arayıp bilgi verin. Sanmıyorum ama belki açıklama için bir dilekçe isterler.

Üstad yanlış mı anladım bilmiyorum ama şimdi bu şahıs rapor paralı alamayacak mı, onu mu demek istedin ?

Yok rapor parası alır siz nakil olduğu işyerinden raporu onaylayın. Ancak raporun elektronik sistemde gözükmesi gerekiyor oradan onay vermeniz lazım. Manuel rapor girişi yaparsanız sgk para yatırmıyor.

Sgk da ekstradan bir dilekçe falan istememiş dediğiniz gibi üstad. Çok teşekkür ederim bilgileriniz için, iyi çalışmalar..