Yeni Forum

Ynt: Yeni Forum

Arkadaşlar.Kaç gündür giremiyordum foruma, yeni forum güvenlik açısından güzel olabilir, ama herkesin dediği gibi göz yoruyor, anlaşılır değil gibi geldi bana.Ayrıca evet biraz diğerine göre daha ağır çalışıyor.Bunlara alışabiliriz zamanla hatta düzeltilebilirler ancak, tek ben rahatsız oldum herhalde bundan, kimse dile getirmemiş.Belki de öyle bir yer vardırda ben göremedim.

Eski forumda sağ üst köşede Kendi mesajlarım diye bir kısım vardı.Ve orayı açınca bütün mesaj gönderdiğim konular gözüküyordu ve cevap verilmişler en üste çıkıyor görmem, takip etmem, cevap yazmam daha seri daha mükemmel oluyordu.Eğer o özellik yoksa korkarımki forumun kullanım zorluğundan dolayı katılım azalacaktır diye düşünüyorum.

Bu forumda var öyle bi yer ancak cevapladığım zaman yada gördüğüm zaman kayboluyorlar..hepsinin orada durması lazım diye düşünüyorum.
Burdan da dile getiriyorum forum yöneticilerine lütfen buna bir çare bulun ve eski sistemdeki gibi bir giriş yada sayfa yapın.

Kolay Gelsin.

ZİNDAN ' Alıntı:
...Kendi mesajlarım diye bir kısım vardı....

"Yeni Gönderilen Mesajları Göster. "
"Mesajlarıma Yazılan Yeni Cevapları Göster." varya.

Merhaba,

Nane adlı üyemizinde belirttigi gibi eski forumdan daha üstün özellikler bu forumda mevcut. Ancak bazı özellikller isim olarak değişik yazılmış olabilir. Ayrıca yeni foruma zamanla alışacagınızı düşünüyoruz.

ZİNDAN' Alıntı:
...korkarımki forumun kullanım zorluğundan dolayı katılım azalacaktır diye düşünüyorum.

Sanirim korkmaniza gerek yok. Forum'a şuan eski forumdan daha çok ziyaretçi giriyor . Farketmiş olmanız gerekiyor.

İlginiz için teşekkür ederiz.

bu yeni gönderilen mesajları göster kısmı çalışmıyormu, yoksa bendemi bir sorun var.
kaç gündür tıklıyorum hepsinde yeni mesaj yok diyor.

nane ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:
...Kendi mesajlarım diye bir kısım vardı....

"Yeni Gönderilen Mesajları Göster. "
"Mesajlarıma Yazılan Yeni Cevapları Göster." varya.

sayın nane; inan heryerini kurcaladım ;D ama eski sistemde olan o güzel özellik yok.Belki demek istediğimi anlatamadım yada anlamadınız."mesajlarıma yazılan yeni cevapları göster" seçeneğinde konularımıza cevap verildiği zaman haberdar ediyor ama ben o mesajı okuduğumda ordan gidiyor boş kalıyor.hepsinin orda kalması lazımdı.Bunun tek yolu ana sayfa açıldığı zaman profile gireceksin ordan " soldan "mesajları göster" kısmına tıklıyacaksın ve açılan sayfadada liste konu başlığı listesi halinde değil sadece benim yazdığım mesajlar gözüküyor.Bi mesajımı aradığım onca sayfanın içinde tek tek gezeceksin ... pratik değil.zahmetli..ama yapacak bişey yok sanırım ...alışıcaz zamanla herhalde...

Ayrıca;

admin_fast ' Alıntı:
Merhaba,

Nane adlı üyemizinde belirttigi gibi eski forumdan daha üstün özellikler bu forumda mevcut. Ancak bazı özellikller isim olarak değişik yazılmış olabilir. Ayrıca yeni foruma zamanla alışacagınızı düşünüyoruz.

ZİNDAN' Alıntı:
...korkarımki forumun kullanım zorluğundan dolayı katılım azalacaktır diye düşünüyorum.

Sanirim korkmaniza gerek yok. Forum'a şuan eski forumdan daha çok ziyaretçi giriyor . Farketmiş olmanız gerekiyor.

İlginiz için teşekkür ederiz.

yeni forumun daha üstün özellikleri olduğunu kesin ama bazı özellikler aynı isimle yazılı değil.Aynı şeyler değilller yani...Ben olaya daha çözümcü bir bakış açısıyla yaklaşmasını beklerdim bir mederatörün...Ama admin_fast arkadaşımız ayağını masaya uzatıp pürosu ağzında "müşteriler çoğalıyor kazımcıımmm" diye bağıran bir patron tasvir etti hayalimde. ;D ???

Kolay Gelsin.

Sayın ZİNDAN,

Yanlış cümle kurduğum için özür dilerim. Ancak günün çoğunu forumla ilgilenmekle geçiriyorum hayal ettiğiniz gibi değil aslında (forumun bana hiçbir kazancı, getirisi vs olamaz). Forum'da zaman içinde değişiklikler yapacağız. İlginize tekrar teşekkür ederim. :D

Kolay Gelsin

Sayın zindan, son gönderilen mesajlar kısmı son online oluş anınızdan itibaren okunmadığınız mesajları gösterir ana mantık bu eğer son gönderilen mesajlar kısmını girip okunmamış mesajlardan birisini okuduğunuzda yukarıda anlattığım mantık çerçevesinde geriye kalan okunmamış mesajları gösterir, programcılıkta bu şekilde şartlar, eğerler vb.. mantıkları önemlidir programlar abu kurulmuş mantıklar çerçevesinde ilerler, benim şahsi fikrim bu mantığı programcılar bu forumda güzel oturtmuşlar yani esas mantık bu önceki forum olan phpbb nin bir eksikliği idi bu mantığın tam oturtulmaması yani esasen olması gereken bu diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ben yeni foruma alıştım.Görüntü ayarlarında değişiklik yaptım.Sanırım birazda alışamayanlar için zaman gerekli.eminim sizlerde alışırsınız.

1.eski özel mesajlar bölümü "gönderilen","ulaşan" gibi daha işlevseldi. yeni forumda bu özellikler eklenebilir mi?
2. cevap yazıp gönderildikten sonra cevabında görüntülendiği ekran yenilndiğinde cevabımızın üst kısmındaki "değiştir" , "sil" kısmı gelmiyor. konudan çıkıp tekrar giriş yapmak gerekiyor. buda anında müdahaleyi olanaksız kılıyor.

Merhaba ;

Eski forumda " yanıtlanmayan mesajlar " ( ya da başka bir ad ) vardı.

Yeni forumda var mı ya da var da ben mi bulamadım ?

İşyerindeki bilgisayarımdan foruma giremiyorum, ancak başka yerlerden girebiliyorum.Nedeni acaba işyerimdeki bilgisayarın IP numarama göre forum tarafından engelleme olmuş olabilirmi.? Böyle bir engelleme olduysa nedeni nedir.? yada ne giibi sebeplerden giremiyorum foruma? Bilgisi olan medaratörler yada yöneticiler varmı acaba.?

Teşekkürler.

hayır öyle olsaydı kullanıcı hesabın kapatılır başka yerdende girmen mümkün olmazdı.

zindan işyerindeki bilgisayarına foruma girememen için kıstlama konmuş olabilir mi?

2 Haftaya yakındır giremiyordum şuan açıldı bu msjı işyerimden yazıyorum.Bir daha sorun olmaz umarım.Gerçekten forumun üyelerinden acil olarak bilgi ihtiyacına gereksinim duyuyorum çoğu zaman.Teşekkürler.

turk_bey ' Alıntı:
hayır öyle olsaydı kullanıcı hesabın kapatılır başka yerdende girmen mümkün olmazdı.
Bilgisayarın ip numarasına göre kapatıldığını duymuştum sadece.Bazı online strateji oyunlarındada o şekilde iki kişi oynadığında aynı bilgisayardan bunu görebiliyorlar.Ve o bilgisayarı engellediklerini biliyorum.Neyse..şuan giriyorum problem çözüldü...

Kolay Gelsin.

Merhaba ZİNDAN,

İp engelleme sebepleri Forum Kuralları'nda yazıyor. Kurallara aykırı davranışlar olmadığı sürece hiçbir üyemiz engellenmez. Sanırım internet bağlantınızla ilgili bir sorun vardı. Ayrıca ip banlamadan önce üyeye uyarı gönderilir. İlginize teşekkür ederiz.

---
Alomaliye.com Forum Yönetimi

"Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu" bölümündeki mesajlarda çıkan "Moderatöre Bildir" diğer bölümlerde niye yok
helptopics.gif

nane ' Alıntı:
"Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu" bölümündeki mesajlarda çıkan "Moderatöre Bildir" diğer bölümlerde niye yok
helptopics.gif

Merhaba ,

Tüm bölümlere "moderatöre bildir" seçeneği eklenmiştir. İlginize teşekkür ederiz.

---
Alomaliye.com Forum Yönetimi

Merhaba ;

Herhangi bir konuya yazmış olduğum mesajı göndermeden önce önizleme yaparak yazdıklarımı kontrol etmek istiyorum ama " önizleme oluşturuluyor " da takılı kalıyor.

Yani önizleme yapamıyorum. Acaba bu sorun sadece ben de mi ?

Merhaba,
Bende oyle bir sorun yok. Ustelik degisik bolgisayarlardan baglandigim halde hic birinde bahsettigin sorunla karsilasmadim. Sanirim kullandigin bilgisayarla ilgili bir problem.

bunlari yazdim ama, gondermeden once on izlemeye bastigim zaman ayni sorun bende de olustu. Sanirim forum ile ilgili bir problem. Ilgili arkadasimiz sorunu duzeltecektir.