Yeni Stajyer Yönetmeliği ve Getirdikleri

Ynt: Yeni Stajyer Yönetmeliği ve Getirdikleri

hıghpower ' Alıntı:
Burada en büyük sorun başarısızlık ödüllendiriliyor.
AF kanunları ile dürüst mükellefe ,borcuna sadik olanlara haksızlık yapılıyor. Öğrencilere af getiriliyor 10 yılda üniversiteyi bitiremeyen tekrar üniversiteye dönüyor.Üniversite hocaları bundan çok rahatsız .Okulun huzurunu bozduklarını söylüyorlar. Okula geri dönenlerin %90 ı yine başarısız oluyor.
Yeni,Staj yönetmeliği başarılı olanları ilk seferde staj sınavını kazanan ,yeterliliği yüksek puanla alanlara haksızlık yapıyor.2 yıl gibi uzun bir süre verilmesine rağmen geçemeyen dersleri başaramayan kişilere şimdi mükafat verir gibi 3 yıl daha sınavlara gir olmadı ölene kadar sınavlara girebilirsin deniyor.Kaliteli meslek mensubu seçmek amacı olmadığı kesin.Bazı kişiler yeterlilikleri olmadığı halde ,bilgi düzeyleri yetersiz olduğu halde sadece ruhsatım olsun diye sınavlara girmekte ısrar ediyorlar. En çok da onların sesi çıkıyor. Diğer başarılı insanları sindirmeye çalışıyorlar.Hakaret ediyorlar. Komisyon üyeleri üstadlara saygısızca lakaplar takip ,hatta tehdit bile ediyorlar. Bu yüzden bu yeni staj yönetmeliğinin bu şekilde çıkmaması için mesleğini seven herkesin dilekçe vermesi gerekir.
Mesleğin saygınlığını korumak gerekir.

Çok mu yalnızsın?

hıghpower ' Alıntı:
Burada en büyük sorun başarısızlık ödüllendiriliyor.
AF kanunları ile dürüst mükellefe ,borcuna sadik olanlara haksızlık yapılıyor. Öğrencilere af getiriliyor 10 yılda üniversiteyi bitiremeyen tekrar üniversiteye dönüyor.Üniversite hocaları bundan çok rahatsız .Okulun huzurunu bozduklarını söylüyorlar. Okula geri dönenlerin %90 ı yine başarısız oluyor.
Yeni,Staj yönetmeliği başarılı olanları ilk seferde staj sınavını kazanan ,yeterliliği yüksek puanla alanlara haksızlık yapıyor.2 yıl gibi uzun bir süre verilmesine rağmen geçemeyen dersleri başaramayan kişilere şimdi mükafat verir gibi 3 yıl daha sınavlara gir olmadı ölene kadar sınavlara girebilirsin deniyor.Kaliteli meslek mensubu seçmek amacı olmadığı kesin.Bazı kişiler yeterlilikleri olmadığı halde ,bilgi düzeyleri yetersiz olduğu halde sadece ruhsatım olsun diye sınavlara girmekte ısrar ediyorlar. En çok da onların sesi çıkıyor. Diğer başarılı insanları sindirmeye çalışıyorlar.Hakaret ediyorlar. Komisyon üyeleri üstadlara saygısızca lakaplar takip ,hatta tehdit bile ediyorlar. Bu yüzden bu yeni staj yönetmeliğinin bu şekilde çıkmaması için mesleğini seven herkesin dilekçe vermesi gerekir.
Mesleğin saygınlığını korumak gerekir.

Bu arkadaşı çerçeveletip Türk milletinin gurur abidesi olarak bir yere dikelim. Kendisinin insan üstü yeteneklerine biz kıytırık insanlar olarak yeterli değeri veremiyoruz. (hem göz önünde de durmamış olur.)

arkadaşlar dün yazdım yine yazıyorum, .... ürür kervan yürür, biz işimize bakalım, boşverin provakatörleri, bütün amacı ortalığı karıştırmak, farkettiyseniz ortaya bi laf atıyo sonra kaçıp gidiyo, bundan bir kaç gün önce özelden kendisine mesaj attım neden cevap vermedi / veremedi ???

söyleyin özet geçsin ...

bizi yormasın

.

.

hıghpower ' Alıntı:
Forumdakilerin %99'u bu ilana başvuramaz.

hıghpower ' Alıntı:
Sınavı SPK yapsın istiyorum
Belli bir kalite korunmalı ve Türmobun yaptığı
gibi önüne gelene lisans dağıtılmasını istemiyorum
Sınava Herkesin girmesini istemiyorum
Sadece Örgün üniversite mezunları girmeli.
Eğtimin Spk tarafından verilmesini istiyorum.
Sınavın,Belli bir ücreti olabilir.

Sorunları var abi. Üstüne gitmeyelim. Yardımcı olmaya çalışalım :)

çocukluğuna inmek lazım bence... ben de istediklerimi burada yazsam varya forum kapanır :D

.

daha güzel bir sayı ver ..altılı dokuzlu

battibalikyangider ' Alıntı:
hangi ilana başvuramazmış forumdakilerin %99'u:)

vay be onca smmm, ymm demek böyleymiş ona göre..

Yabancı denetim firmasının biri eleman arıyormuş, 2 dilen bilen vs özellikler istiyordu onun için yazmıştı.

Mali müşavir olmadan Yeminli mali müşavir olmak istiyorum.
Hatta yemini de başkası etsin istiyorum.
Sınava gireyim ama kağıda resim çizeyim istiyorum
;D ;D ;D ;D ;D

arkadaşlar çözüm yolunu sanırım buldum, hepimiz toplanıp türmoba dilekçe vericez, bu arkadaşı YMM yapın diye, arkadaş YMM olunca da gidip YMM lerle uğraşıcak, ne biçim kdv iadesi alıyosunuz, bu iş böyle mi yapılır, meslekte kalite istiyorum diye, nasıl ?

.

pinkkkkk ' Alıntı:
ben tesmer ile görüştüm, çok kısa ve net bir cevap verdiler, yeni staj yönetmeliği var ve 2011 yılı içinde resmi gazetede yayınlanacak dediler. Tesmerden daha iyi bilen bir yer var mıdır bilemiyorum :)

Bu tesmer değilmidir ki Temmuzda kendi yaptığı sınavın sonuçlarının dahi ne zaman açıklanacağını bilmeyen...

.

.

Yahu bende çok şey istiyorum mesela maaşıma 1 melyon doler zam, altıma son model bir araba, süper lüks bir villa, üstüne havuz başında angelina jolie olsun, candice swanpanoe olsun hadi en olmadı adriana lima olsun beaaa.
Yahu birlik ilköğretim mezunlarına belge verir bunlar ....... seslerini çıkarmazlar sonra gider neymiş komisyon üyesi üstatlarmış yahu birlik bitti sınav komisyonunuda......

..........

........Piyasada gider iş bulamazlar gelir orda burda sınav zor olsun diye yazarlar çok zor bu basiretsizlik çokkk. Bunlara havadan YMM belgesi versen gene iş bulamazlar gider kendi kendini tastiklerler ;D ;D ;D :D :D :D