Yeni TTK ya uygun ltd anasözleşmesinde "ilan" maddesi nasıl olmalı?

Ertann

Tanınmış Üye
YTTK uyumlu ltd anasözlşmesi yayınlandı neredeyse hepsi aynı fakat sadece bir maddesinde nasıl yapacağım konusunda aklım karıştı
Sözleşmenin "İLAN" başlıklı maddesi nasıl olmalıdır? Aşağıda ikisinide veriyorum yeni madde nasıl olmalıdır?
Saygılar

YTTK daki anasözleşme örneği
İLAN:
Madde 7- Şirkete ait ilanlar??????????????????????. yapılır.
(Şirkete ait ilanların ne surette ve hangi sürede yapılacağı açıkça belirtilir. Genel kurul toplantılarına ilişkin ilanların toplantı gününden en az on gün önce yapılması zorunludur. Genel kurulun toplantıya çağrılmasına ilişkin ilanların Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ve internet sitesi açma yükümlülüğü varsa internet sitesinde yapılması zorunludur. (Madde 576/1-e, 617/2, 617/3)

ETTK daki anasözleşme örneği

İLAN
MADDE : 7 - Şirkete ait ilanlar, T.T.K. 37. Mad. Hükümleri saklı kalmak şartıyla, şirket merkezinin bulunduğu yerde en az bir gazete ile asgari yedi gün evvel yapılır.

Ynt: Yeni TTK ya uygun ltd anasözleşmesinde "ilan" maddesi nasıl olmalı?

Bende aynı maddede takıldım. Ayrıca aklıma takılan diğer bir soru da şu; 6102 sayılı TTK'ya göre limited şirket ortaklarını toplantıya çağırırken en az 10 gün önceden ticaret sicil gazetesinde ilan ettirip, toplantıdan sonra toplantıda alınan kararı da mı ticaret sicil gazetesinde ilan ettirmeliyiz? Yani artık her sene genel kurul için iki kere mi ticaret siciline tescil ve ilan yaptırmalıyız?

Arkadaşlar bu ilan maddesinde bende takıldım.Bununla ilgi tam bir metin hazırlayan varmı acaba

İLAN:
Madde 7- Şirkete ait ilanlar şirketin merkezinin bulunduğu yerde en az bir gazete ile asgari 15 gün evvel yapılır.
(Şirkete ait ilanların ne surette ve hangi sürede yapılacağı açıkça belirtilir. Genel kurul toplantılarına ilişkin ilanların toplantı gününden en az on gün önce yapılması zorunludur. Genel kurulun toplantıya çağrılmasına ilişkin ilanların Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ve internet sitesi açma yükümlülüğü varsa internet sitesinde yapılması zorunludur. (Madde 576/1-e, 617/2, 617/3)

bu şekilde olabilirmi acaba

Arkdaşlar bende aynı yerde takıldım bütün sözleşmeyi bitirdim ancak madde 7 napıcam bilemiyorum yapan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olurmu sunuz?

İLAN:
Madde 7- Şirkete ait ilanlar Türk Ticaret Kanununun 35. maddesinin hükümleri saklı kalmak şartıyla şirketin merkezinin bulunduğu yerde çıkan en az bir gazete ile asgari 10(on)gün evvel yapılır.

Sayın Ertann bu şekilde yaptınız mı şirket kuruluşunu problem çıktımı?
Ertann ' Alıntı:
İLAN:
Madde 7- Şirkete ait ilanlar Türk Ticaret Kanununun 35. maddesinin hükümleri saklı kalmak şartıyla şirketin merkezinin bulunduğu yerde çıkan en az bir gazete ile asgari 10(on)gün evvel yapılır.

Şirket kurdum onaylandı
Saygılar

Teşekkürler.

şu anda benim ltd sicilden geri dönüş yaptı ilan maddesi ttk 37. maddde diye yazmıştım şimdi düzeltme beyanı vericem

unique ' Alıntı:
şu anda benim ltd sicilden geri dönüş yaptı ilan maddesi ttk 37. maddde diye yazmıştım şimdi düzeltme beyanı vericem
üstadım sordunuz bende gönderdim neden farklı yaptınız anlamadım

anonim şirketlerde nasıl olmalı