Yönetim Kurulu Karar Defterinin Tasdiki Hk.

Arkadaşlar Merhaba,
A.Ş. olarak Öteden beri kullanmakta olduğumuz Yönetim kurulu karar defterimiz var. Eski Yön.Kur.Karar Defterimizin Noter açılış kaydı var ve senelerdir mevcut yapraklarını kullanıyoruz. Yeni TTK kapsamında yeni bir Yön.Kur.Karar defteri mi tasdik ettirmeliyiz yoksa eski defterimizi kullanmaya devam edebilirmiyiz ?

Mevcut defteri ocak ayı içerisinde kapanış ve açılış tasdiki yaparak kullanabilirsiniz.
Tic.Bakanlığı tebliği Madde 16,17 ve 18 (19.12.12/28502 sayılı resmi gazete)

limited şirketlerinde ortaklar kurulu karar defteri kapanış yapılacak mı? Kapanış tasdiki için mart ayına kadar süre verilmiş ama kapanışdan sonra açılış yapma var galiba
o zamanda kapanış marta kadar açılış yenileme ocak ayı ters değilmi?

ortaklar kurulu karar defteri için kapanış yapılacak, her yıl için ayrı bir karar defteri onaylatılırsa ters bir durum olmuyor.

Limited şirketlerde sadece yevmiye defterinin kapanış onayının yaptırılması gerektiği kanaatindeyim.

Birde yönetim kurulu karar defteri için kapanış onayı istenmektedir ki,bu defter a.ş.ler tarafından tutulmaktadır.

Fikrime göre mart ayında sadece yevmiye defteri kapanacak.İsteyen envanter'i de kapatabilir.Yönetim kurulu karar defteri ise ilk kapanış bana göre 2014 yılında yapılmalı.Çünkü 2012 yılında sadece karar defteri kullanıldı.Yeni defterler 2013 itibariyle kullanılacağından haliyle kapanışlarıda 2014 yılında yapılmalıdır.Bu durumda halen kullanılan karar defterlerinin 2013/mart'ında kapanışları gereksiz oluyor..Böyle düşünüyorum...