Yurtdışı Bilet Satışı Muhasebesi

yeni kurulan şirketimizde uçak bileti satışımız mevcut biletlerde bulunan muhtelif vergilere tax adını veriyoruz. satılan biletlerdeki vergileri hangi muhasebe kod'unda takip edeceğiz. bilet ve tax' ları ıata ya ödiyeceğiz. bilgi verirseniz sevinirim

Bilet muhasebesi kendine özgü farklı kuralları olan bir muhasebe dalıdır. Bu konuda forumda birçok yazışmalar yapıldı. Ben de birçok açıklamalar yaptım. Forumda kısa bir arama yaparsanız yeterli bilgiye ulaşırsınız.
Yine de terddüd ettiğiniz konular olursa bizle paylaşın. yardımcı olmaya çalışırız.

yeni kurulan şirketimizde uçak bileti satışımız mevcut biletlerde bulunan muhtelif vergilere tax adını veriyoruz. satılan biletlerdeki vergileri hangi muhasebe kod'unda takip edeceğiz. bilet ve tax' ları ıata ya ödiyeceğiz. bilgi verirseniz sevinirim

Yurtdışı bilet satışında alan vergilerini ayrı bir hesapta takip etmenize gerek yok.SATIŞLARI, 601.Yurtdışı Satışlar hesabı altında açacağınız Yurtdışı Bilet Satış Geliri hesabında, alışları da 740.Hizmet Üretim Maliyeti hesabı altında açacağınız Yurtdışı Bilet Alış Giderleri altında tutabilirsiniz.