Zavalli stajerler

bu işe en az 5 yılınızı ve sınav ili dışında oturanlar en az 5000 tl harcayacaksınız, belgeyi alırsanız 3000 tl daha vereceksiniz ,eeeee sonunda koca bir hiç.çünkü köşe başları tutulmuş.size ihtiyaç yok.köşe başlarını tutanlar ise bu belgeyi yolda yürürken alanlar ve hala daha almaya devam edenler.sizler türmob ve tesmerin yaşam kaynaklarısınız.sizlerden söğüşledikleriyle kurdukları tezgahı ve eş dost akrabaları hatırı sayılır maaşlarla çalıştırıyorlar.sizler ise maliye bakanlığının zihninde bitmiş bir mesleğe para ve hatırı bir zaman ayırıyorsunuz. ben bir smmm olarak sizlere samimiyetle söylüyorum.pazarda limon satın bence geleceğiniz için daha faydalı bir iş yapmış olursunuz.çünkü o köşe başını tutanlar var ya işte onların sizlere boş alan bırakacağını zannediyorsanız aldanırsınız.onların kardeşleri ve oğulları,kızları onlar ölene kadar belgelerini kullanır ölse bile arkadaşlarından tedarik eder en azından aileden birine belge aldırırlar.Yani sizlere hiç birşey kalmaz.bence türmob denen kan emicinin tutsağı olmayın.gidin ekmeğinizi piyasada arayın.hayattan korkayın.smmm ler hayattan korkan mücadeleden korkan tiplerdir ve dikkat edin bir tane mutlu smmm göremezsiniz.çünkü türmob efendi bunlar köledir.mesleğin yıllardır yüzlerce sorunu var ama bir tane bile çözülmemiştir.neden çünkü bu mesleğe kendileri bile inanmazlar.diğer serbest meslek mensublarına bakın insanlar onların karşılarına önlerini ilikleyerek çıkarlar ama bir mükellef smmm nin odasına tekmek vurupta girer, ve emirler yağdırır vergimi çıkartma, işlerimi düzggün yap, vs.vs.vs. ve muhasebe parası vermeye sıra gelince bütün mali işlerini hallerder eğer para kalırsa muhasebecinin önüne kemik gibi atar.Sizlere tavsiyem türmobun oyuncağı olamyaın.bak sizlerin o kadar uğraştığı maliyet ve finansaldan bizleri muaf tutup kılfına uydurdu ve bize smmmm belgesi verdi diğer mesleklerde bunu yapabilir misin.adamı dar ağacına çekerler..sizlere samimi tavsiyem en iş yaparsanız yapın bu meslekten daha dürüst ve onurludur.hele dürüst bir insansanız bu mesleğe hiç girmeyin.çünkü yalan konuşmak yaşam tarzınız olacak.

Ynt: zavalli stajerler

Fayda maliyet analizi yapılsa çoğu kişi stajı başlatmaz.Staja başlama sınavına her dönem 15.000 kişi başvuruyor.Birçoğu da muhasebeyi aslında sevmiyor. Hatta içlerinde muhasebeden nefret bile ediyorum diyenler var. Ruhsatı alınca sanki hayatları değişecek. Ruhsatı alınca o da getmiyor .SPK sınavlarına giriyorlar.ÇOĞU KİŞİ Daha hangi sınava gireceğinin farkında bile değil.Temel düzey mi bağımsız denetim mi ...Amaç sadece günü kurtarmak.

spk bağımsız denetim lisansını çoğu kişi kullanamayacak.Kimsenin bu durum umrunda değil. Arkadaşım giriyor ben neden sınava girmeyeyim tavrı....

Sadece gençler değil yaşını başını almış kelli felli smmm'lerde sınava giriyor. Büronu kapatsan 50 yaşından sonra olmayan denetim tecrübenle hangi bağımsız denetim şirketinde çalışabilirsin desek ;Umursamıyorlar.Olsun o sertifikada bulunsun diyorlar.

Odalarda kurs açarak denetim alanın da hiçbir yeterliliği olmayan eğiticilerle para topluyor .Sertifika sayısını arttırmak da kariyer siteleri tarafından pompalanıyor.Vakıf üniversiteleri mali müşavirlere özel yüksek lisans bölümü açıyor. Yüksek lisansın kalitesimi hiç önemli değil .Maksat bir kağıt parçası almak.Bankalar ,hemen gel yüksek lisans kredisi verelim, diyerek çarka katılıyor.Çark böylece dönüp duruyor.
Hurra smmm'ler de ASLINDA yüksek lisans olmayan , yüksek lisansa başlıyor.....

Staj yapacak yeri önceden hazır olan ya da bu işin içinde olanlar harici stajı başlatmak ; bedavaya her işi yapmaya hazır olmak demek.

Smmm'nin insiyatifine kalmıs.. 3 yıl hiçbirşey öğretmeden bedavaya köle gibi kullanır. İşin enteresan tarafı buna birçok stajyerde razı. Çoğu stajyerin amacı ise sadece ruhsatı almak.

ALAN MEMNUN SATAN MEMNUN ÇARKIN DİŞLİSİ DÖNÜP DURUYOR....

Ynt: Zavalli stajerler

Abi ne yaptınız siz ya bune isyan :) tamam odanın işini %100 doğru yaptığı söylenemez ama biraz abartıyorsun bence,tamam herşey güllik gülüstanlık değilde mesleğinin kötü olduğunu smmm nin süründüğünü iddia ediyorsan diğer farklı mesleklerede bakmalısın anca ozaman objektif yorum yapabilirsin. Aslında muhasebe dünyası değil hayat zor ;)

piyasanın genel anlamda zor olduğunu düşünmekle beraber bahsettiğin kapıyı tekmeleyerek girme gibi örnekler çok abartılı bazı şeyler kişinin kendi elinde bende serbest çalışıyorum hiç bir mükellefim bana bu şekilde davranamaz arada her zaman bir mesafe olmalıdır.Mesleğmi herşeye rağmen çok seviyorum ileriye dönük olarak karamsar değil umutla bakın yeni ttk nın gelmesi çok şeyi değiştirecek bizim mesleğin değeri artacak buna emin olun bu işi gereğince yapmayanlar piyasadan silinecek

içipte mi burada düşünceleriniz paylaşıyorsunuz anlamadım ;D

e ne oldu şimdi stajı bırakan yada bu işi bırakan smmm varmı ?

herkes nasıl görmek isterse öyle görür

siz böyle görmeye devam edin ...

aynen katılıyorum zavallıyız cunku elını kolunu sallayan kısılerın olsede bırakmadıgı bır meslege gırdık hele kı bıreysel calısmaksa hedef ıyıce zorlşasıyor.. ımkan bulursam ılk fırsatta bırakacagım meslegı planlarım var olmayanlara da bır b planı yapmalarını tavsıye ederım ozel smmm sınavları bunu daha da percınledı artık bıze ıs hatta ıtıbar yok sadece kul kole olursun turmoba ve mukelleflere vergı daıresıne calısanlar soylesın yalan mı???? fosıl bı kac smmm kaymagı yer sen yalnızca bakarsın gece gunduz calısırsın.. stajjda zaten kendı sıgortanı odersın.. buyuk yerde degılsen ısın daha da vahım zaten..
ben daha uzatmayayım yukarıda arkadaslar uzun uzadı yazmıs zaten ben de aynılarını tekrar etmemeyeyım ben de olumsuz olanlardanım yanı anlayacagınız..

her mesleğin olumsuz yönleri var, bu mesleğin şansızlığı herkesin bir iki fiş girmesi sonucu kendini muhasebeci olarak satması yani herkes kolayca muhasebeciyim diyebiliyor, ama bir avukatım doktorum diyemiyor.
bence olumsuzluklar olmakla birlikte o kadar karamsar olmaya gerek yok, işinin uzmanı sorun çözen muhasebeciye her zaman ihtiyaç vardır.

not: üniversitelerden sadece Muhasebe Lisans bölümünden mezun olanların belge almasına izin verilerek belgeli meslek mensubunda bir sınırlamaya gidilebilir.

bakın arkadaşlar bana burda karşı çıkanlar kim? bu işi şu an yapanlar yani sistemin içinde olanlar.Neden beni eleştiriyorlar? çünkü sistem devam etsin istiyorlar.bu kişiler muhtemelen tesmer veya türmob çalışanı veya odalara yakın kişilerdir.Bu forumları takip edip gerçekleri çürütmek için ellerinden geleni yapıyorlar.neden? işte sistem, sistemin devamını sağlamak ,yani sizleri sağmak.Hiç düşündünüz mü? belgesi olan birisi neden burda ki negatif yorumlara her seferinde cevap vermeyi vazife edinmiş acaba?evet arkadaşlar Türkiye'de heryerde olan yeme düzeni burdada fazlasıyla var.Sizler birlik olun sadece 2 dönem sınavları boykot edin ben görürüm o zaman bunların ense traşını.TTK kanunu diyor arkadaş ne çabuk unuttunuz denetim yönetmeliğinin iptal edildiğini.Hemde tarihte ilk kez bir yönetmelik bakanlık tarafında çıktıktan sonra iptal ediliyor.yeminliler size o ekmeği yedirmez. eeee etme bulma dünyası.yakında çipli fatura çıkacak , herşey anında maliyeye ulaşacak. yani bu mesleğin sonu demektir.Piyasa eskisi gibi değil fazlasıyla ymm var.smmm denetçiliği sadece bir aldatmaca. Bizler en fazla 10 yıl daha ekmek yeriz bu işten diye düşünüyorum, eh buda bize yeter.Kapıya tekmek vurma işi kabul ediyorum abartıydı, ama bir onu yapmıyorlar.

kusura bakmayın konuyla belki pek alakalı değil ama bir şeyi hep merak etmişimdir.
(Allah rahmet eylesin) Vefat eden Mali Müşavirlerin ruhsatları işlemeye devam ediyormu.. bu durumda bürolarının akıbetleri ne oluyor. ???

Mesleğin vakar ve onuruna dil uzatan arkadaşlar , öncelikle birazda sorunu kendinizde arayın derim. Meslekte gelecek göremiyosanız bu sizin sorununuz ve okumayıp mevzuatı takip etmediğinizin kanıtıdır. Herkes mesleği sevmek zorunda değil tabikide ama sevenlerin değerlerine de kimse dil uzatmasın. Zavallı stajerler değil şanslı stajerler diye değiştirilmesi gerekir bence konu başlığının.( dipnot tesmer ve türmob hakkında söylediklerin doğru ama bu meslek hakkında ileri geri konuşma hakkı vermez kimselere)

ali0322 ' Alıntı:
bakın arkadaşlar bana burda karşı çıkanlar kim? bu işi şu an yapanlar yani sistemin içinde olanlar.Neden beni eleştiriyorlar? çünkü sistem devam etsin istiyorlar.bu kişiler muhtemelen tesmer veya türmob çalışanı veya odalara yakın kişilerdir.Bu forumları takip edip gerçekleri çürütmek için ellerinden geleni yapıyorlar.neden? işte sistem, sistemin devamını sağlamak ,yani sizleri sağmak.Hiç düşündünüz mü? belgesi olan birisi neden burda ki negatif yorumlara her seferinde cevap vermeyi vazife edinmiş acaba?evet arkadaşlar Türkiye'de heryerde olan yeme düzeni burdada fazlasıyla var.Sizler birlik olun sadece 2 dönem sınavları boykot edin ben görürüm o zaman bunların ense traşını.TTK kanunu diyor arkadaş ne çabuk unuttunuz denetim yönetmeliğinin iptal edildiğini.Hemde tarihte ilk kez bir yönetmelik bakanlık tarafında çıktıktan sonra iptal ediliyor.yeminliler size o ekmeği yedirmez. eeee etme bulma dünyası.yakında çipli fatura çıkacak , herşey anında maliyeye ulaşacak. yani bu mesleğin sonu demektir.Piyasa eskisi gibi değil fazlasıyla ymm var.smmm denetçiliği sadece bir aldatmaca. Bizler en fazla 10 yıl daha ekmek yeriz bu işten diye düşünüyorum, eh buda bize yeter.Kapıya tekmek vurma işi kabul ediyorum abartıydı, ama bir onu yapmıyorlar.

Arkadaşım bilip bilmeden konuşma ben belgemi yeni aldım 2 aydır kendi adıma serbest çalışıyorum 15 yıldırda bu mesleğin içindeyim dediğin tarz birisi(parsayı toplayanlardan)olsaydım forumda ne işim olurdu şuan internette bmw yada mercedesin sitelerini geziyor olurdum :D benim karşı çıkmam mesleği küçültmen, yoksa türmob yada tesmer gibi kurumlar için söylediklerine lafım yok

acı gerçekleri böyle ulu orta yazmayın arkadaşlar sayenizde ucuz işgücünden(stajyer) mahrum kalacak piyasa ;D uyandırmanın ne gereği var ne güzel alan razı veren razı ;D

ali0322 ' Alıntı:
saçmaladığının farkındamısın bende stajı bitirmeye çalışmaktayım sigortamıda kendim ödüyorum durum bu ama senin dediği kişilerden değilim tesmeri savunan v.b nasıl olacak burdan atıp tutmak kolay insanların neden morallerini bozayım ki iyi taraflarlarınıda düşünseniz daha iyi olmaz mı hem bu kadar kötü ise siz neden hala devam ediyorsunuz bir çok kişi eminim bu mesleği ileride ymmm olmak için tercih etmiştir geleceği olan bir meslek grubunda değilmiyiz

kubil senin geleceğin yok ki ben sana umut vereyim.Bak fenerbahçeye hep umut verdiler sonu ne oldu.Bende sana burda gerçekleri söylemesem, her şey güllük gülistanlık desem sen yarın smmm olunca sana umut verenlere küfür edeceksin.unutma gerçekler acıdır ama gerçektir.bu meslek sm den smmm liğe geçişi çözmeden bunun altında yatan pislikleri temizlemeden düzlüğe ulaşamaz.bak şimdi birde ymm likten bahsederek beni dahada güldürdün.sana kötü haber oralarda tutuldu.Bazı Yüksek yargı kurumlarından emekli olanlara bu belgeleri alma hakkı verilerek ortalık ymm cenneti oldu.yani anlayacağın sen ymm olana kadar öyle bir meslek olmayacak.hem türmob denen .............. smmm den ymm ye geçiş sınavı yapmayacağını kim garanti edebilir, hemde uydurma kurslar ve sınavlarla.

ali0322 ' Alıntı:
bu işe en az 5 yılınızı ve sınav ili dışında oturanlar en az 5000 tl harcayacaksınız, belgeyi alırsanız 3000 tl daha vereceksiniz ,eeeee sonunda koca bir hiç.çünkü köşe başları tutulmuş.size ihtiyaç yok.köşe başlarını tutanlar ise bu belgeyi yolda yürürken alanlar ve hala daha almaya devam edenler.sizler türmob ve tesmerin yaşam kaynaklarısınız.sizlerden söğüşledikleriyle kurdukları tezgahı ve eş dost akrabaları hatırı sayılır maaşlarla çalıştırıyorlar.sizler ise maliye bakanlığının zihninde bitmiş bir mesleğe para ve hatırı bir zaman ayırıyorsunuz. ben bir smmm olarak sizlere samimiyetle söylüyorum.pazarda limon satın bence geleceğiniz için daha faydalı bir iş yapmış olursunuz.çünkü o köşe başını tutanlar var ya işte onların sizlere boş alan bırakacağını zannediyorsanız aldanırsınız.onların kardeşleri ve oğulları,kızları onlar ölene kadar belgelerini kullanır ölse bile arkadaşlarından tedarik eder en azından aileden birine belge aldırırlar.Yani sizlere hiç birşey kalmaz.bence türmob denen ........ tutsağı olmayın.gidin ekmeğinizi piyasada arayın.hayattan korkayın.smmm ler hayattan korkan mücadeleden korkan tiplerdir ve dikkat edin bir tane mutlu smmm göremezsiniz.çünkü türmob efendi bunlar köledir.mesleğin yıllardır yüzlerce sorunu var ama bir tane bile çözülmemiştir.neden çünkü bu mesleğe kendileri bile inanmazlar.diğer serbest meslek mensublarına bakın insanlar onların karşılarına önlerini ilikleyerek çıkarlar ama bir mükellef smmm nin odasına tekmek vurupta girer, ve emirler yağdırır vergimi çıkartma, işlerimi düzggün yap, vs.vs.vs. ve muhasebe parası vermeye sıra gelince bütün mali işlerini hallerder eğer para kalırsa muhasebecinin önüne kemik gibi atar.Sizlere tavsiyem türmobun oyuncağı olamayın.bak sizlerin o kadar uğraştığı maliyet ve finansaldan bizleri muaf tutup kılfına uydurdu ve bize smmmm belgesi verdi diğer mesleklerde bunu yapabilir misin.adamı dar ağacına çekerler..sizlere samimi tavsiyem en iş yaparsanız yapın bu meslekten daha dürüst ve onurludur.hele dürüst bir insansanız bu mesleğe hiç girmeyin.çünkü yalan konuşmak yaşam tarzınız olacak.
bu arkadaşın ciddi sorunları olduğunu düşünüyorum :) artı bence bu kuyruk acısı belgeyi alamayanlar dosya yakan arkadaşlar malesef böle saçmaluyor...

kaya: işte bir sistemin adamı daha stajer arkadaşlar bakın nasıl oltaya zıplıyorlar görüyorsunuz, fakaaaat sorulan sorulara bir tane cevap var mı? yok.neden çünkü mesleğin doğruları bunlar ,versinler bir tanesine cevap burda ağızlarının payını hemen vereyim.ayrıca benim kuyruk fazlam var nereye isterseniz uzatabilirim.Sistemin adamları size söylüyorum mesleğin yıllardır onlarca sorunu var bir tanesini çözdüğünüzü buraya yazın ben sizlerden özür dileyeceğim.Hatta bu sorunlar şuan türmobun ana sayfasında maliye bakanlığına sunulmuştur. isteyen ordan okuyabilir.ben yazarsam internet yetmez.yazdı da ne oldu emin olun maliye bakanlığı bir tanesini bile çözmeye tenezzül etmeyecek.çünkü bu mesleğin sonu yakında ondan.kaya34 benim belge sorunum olamaz çünkü ben ilkokul mezunuyum.Biliyorsun bu meslekte eğitim düzeyin ne kadar düşükse itibarın o kadar yüksektedir.

ali0322 ' Alıntı:
kaya: işte bir sistemin adamı daha stajer arkadaşlar bakın nasıl oltaya zıplıyorlar görüyorsunuz, fakaaaat sorulan sorulara bir tane cevap var mı? yok.neden çünkü mesleğin doğruları bunlar ,versinler bir tanesine cevap burda ağızlarının payını hemen vereyim.ayrıca benim kuyruk fazlam var nereye isterseniz uzatabilirim.Sistemin adamları size söylüyorum mesleğin yıllardır onlarca sorunu var bir tanesini çözdüğünüzü buraya yazın ben sizlerden özür dileyeceğim.Hatta bu sorunlar şuan türmobun ana sayfasında maliye bakanlığına sunulmuştur. isteyen ordan okuyabilir.ben yazarsam internet yetmez.yazdı da ne oldu emin olun maliye bakanlığı bir tanesini bile çözmeye tenezzül etmeyecek.çünkü bu mesleğin sonu yakında ondan.kaya34 benim belge sorunum olamaz çünkü ben ilkokul mezunuyum.Biliyorsun bu meslekte eğitim düzeyin ne kadar düşükse itibarın o kadar yüksektedir.
kural bir önce alıntı yapmasını öğrenmelisin,bu sitenin görevlilerinin bu arkadaşın yazdığı hakarete varan metnini incelemesini istiyorum...

ali0322 ' Alıntı:
kubil senin geleceğin yok ki ben sana umut vereyim.Bak fenerbahçeye hep umut verdiler sonu ne oldu.Bende sana burda gerçekleri söylemesem, her şey güllük gülistanlık desem sen yarın smmm olunca sana umut verenlere küfür edeceksin.unutma gerçekler acıdır ama gerçektir.bu meslek sm den smmm liğe geçişi çözmeden bunun altında yatan pislikleri temizlemeden düzlüğe ulaşamaz.bak şimdi birde ymm likten bahsederek beni dahada güldürdün.sana kötü haber oralarda tutuldu.Bazı Yüksek yargı kurumlarından emekli olanlara bu belgeleri alma hakkı verilerek ortalık ymm cenneti oldu.yani anlayacağın sen ymm olana kadar öyle bir meslek olmayacak.hem türmob denen .............. smmm den ymm ye geçiş sınavı yapmayacağını kim garanti edebilir, hemde uydurma kurslar ve sınavlarla.
arkadaşım sen iyimisin? fazla eleştirmekten kafan karıştı heralde smmm den ymm ye geçiş sınavı

zaten varolan ve olması gereken birşey

Bizim millette iş güç yok ya kafa pert olmuş ne desek boş. Anladık belgenin içi boş , anladık bu meslek yapılmaz , anladık türmob ve tesmer iyi yönetilmiyor hepsini anladıkda birader ben mesleği bıraktığımda benim evdeki 3 nüfusa senmi bakacaksın. Boş boş konuşmanın ne alemi var anlamakda zor aslında ben çözdüm arkadaş insanlarda zaman çok zaman bol olunca başlıyo kafada senaryoları kurmaya :p :p