2011/3 Yeterlilik Kursuna Gidecek Stajerler

Arkadaşlar; 2009 Mayıs'ta stajı başlatan 3 yıllık stajerler için bu konuyu açtım.
2012 Mart Dönemi SMMM Yeterlilik sınavına girebilmek için;

1- Odanın açtığı yeterlilik kursuna katılarak stajı 3 ay kısaltmak gerekiyor.
2- 2011/3. dönemi Yeterlilik kursu kayıtlarını Ağustos'ta yaptırmak gerekiyor. (stajı kısaltıp ilk defa girecekler için.)
Haftasonu kursu 27 Ağustos'ta - Haftaiçi Kursu 5 Eylül'de başlıyor.

Bildiğiniz gibi odamız kursları yeterli başvuru olursa açıyor.
Beyoğlu Tesmer Haftasonu Yeterlilik Kursu için başvuru yapacak arkadaşlar varmıdır?

2011/2. dönem yeterlilik kursunu beyoğlu tesmerde haftaiçi açmışlar
Zaten iş yoğunlu varken, birde hafta içi kursa gitmeyelim diye düşünüyorum:)
Beyoğlu Tesmer/HAFTA SONU kurusuna gitmek isteyen arkadaşlar lütfen bu konuya yazsınlar.

Feridun ERAVCI
2009/MAYIS Stajeri

Ynt: 2011/3 Yeterlilik Kursuna Gidecek Stajerler

merhaba bende mayıs 2009 stajeriyim.kursa gidip stajımı kısaltmak istiyorum ama haftaiçi ve haftasonu mu konusunda kararsızım.
haftaiçi işten cıkıp kursa gitmek ne kadar verimli olur ama haftasonunu bütün gün kursta gecirmek cok yorucu

katılım yüksek olursa haftaiçi ni açıyorlarmıs zaten

kursa katılmadan önce konuları bir gözden gecirip kursa gidersek kursta anlatılanlar daha faydalı olur gibi geliyor bana arkadaslar sizler calısmaya basladınız mı

göknur2815 ' Alıntı:
merhaba bende mayıs 2009 stajeriyim.kursa gidip stajımı kısaltmak istiyorum ama haftaiçi ve haftasonu mu konusunda kararsızım.
haftaiçi işten cıkıp kursa gitmek ne kadar verimli olur ama haftasonunu bütün gün kursta gecirmek cok yorucu

katılım yüksek olursa haftaiçi ni açıyorlarmıs zaten

kursa katılmadan önce konuları bir gözden gecirip kursa gidersek kursta anlatılanlar daha faydalı olur gibi geliyor bana arkadaslar sizler calısmaya basladınız mı

Çalışmaya başladık tabi, Siz hala başlamadınız mı yoksa? :eek: Ancak kurs ortamı olmayınca verimli olmuyor.
Zaten staj başlatma sınavından çok derslere hakim sayılırız. Biraz daha ilerletip iyi bir hazırlık yaparak aynı zamanda stajımızıda kısaltarak bu yolculuğu atlatırız diye düşünüyorum.

Bu arada hafta içi yorucu olur, ben 3 ay hafta sonuma razıyım valla.
İlk seferde başarırız umarım.

merhaba

çalısmaya basladık ama sitede pek faaliyet yok herhalde yaz oldugu için 2011 temmuz sınavına calısan arkadaslar ders notu paylassalar bizler içinde cok iyi olur.
henüz herhangi bir kitap almadım.cıkan soruları calısıyorum.kitap konusunda herkesin yorumu farklı tabi birde hocaların kitapları cok eski basımlar 2007-2008 yeni baskısını cıkmamıs islam çankayanın yeniside cıkmıcakmıs kendi adıma söyleyeyim stonhand gibi arkadasların kendi yazdıgı maliyette yazdıgı ders notları cok daha yalın ve akıcı daha anlasılabilir derecede kitaplar cok karısık
ders notları olanlar paylasırlarsa cok iyi olur şimdiden tesekkürler

bende maliyet sınavına girecem bende not istiyorum ama vergi notu lazım bana
acaba vergi çalışıp maliyete girsem geçebilirmiyim

medcezir ' Alıntı:

Cevap : Kalırsın.
Tavsiye : Vergi çalışıp maliyete gireceksen kendini hiç yorma :)

Feridun ' Alıntı:
medcezir ' Alıntı:

Yok yok, meslek hukukuna çalışınca maliyetten çok kolay geçiliyormuş :)

sleepingcat ' Alıntı:
Feridun ' Alıntı:
medcezir ' Alıntı:

Yok yok, meslek hukukuna çalışınca maliyetten çok kolay geçiliyormuş :)

Bencede denemek lazım :)
Başarılar dilerim. Hemde çooookk.

Arkadaşlar yeterlilik kursu için açtığımız konuya dönelim.
Kurs için arkadaşlardan talep bekliyoruz.

Merhaba Arkadaşlar,
Ben 2009 ocak stajyeriyim. stajımı 3 ay kısaltmak için Odanın kursuna gidiyorum. Şirinevler şubesine.
daha önce odanın kursuna giden arkadaşlarım pek tavsiye etmiyordu. sınava yönelik değil diye. ancak ben gayet memnunum. hocalarımız da güzel ders anlatıyor. ayrıca diğer kurs fiyatlarına göre daha ucuz. kurs başlayalı 2 hafta oldu. haftasonu kursuna gidiyorum. bundan sonraki dönemler de odanın kursuna gitmek isteyen olursa tavsiye ederim.

adige tuğba ' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
Ben 2009 ocak stajyeriyim. stajımı 3 ay kısaltmak için Odanın kursuna gidiyorum. Şirinevler şubesine.
daha önce odanın kursuna giden arkadaşlarım pek tavsiye etmiyordu. sınava yönelik değil diye. ancak ben gayet memnunum. hocalarımız da güzel ders anlatıyor. ayrıca diğer kurs fiyatlarına göre daha ucuz. kurs başlayalı 2 hafta oldu. haftasonu kursuna gidiyorum. bundan sonraki dönemler de odanın kursuna gitmek isteyen olursa tavsiye ederim.

Teşekkür ederim arkadaşım.
Genelde odanın kursunu tavsiye etmezler.
Bende olumlu olacağını düşünüyorum. Diğer kurslar çok pahalı.
Odanın kursu hem diğerlerine göre ucuz, üstelik 3 ay da stajımızı kısaltıyoruz.

arkadaşlar , odanın kursu her ne kadar stajı kısaltıyorsa da giden arkadaşlardan edindiğim izlenime göre yetersiz bulmuşlar . ben aralık 2010 yeterlilik sınavı için deha nın kursuna gittim . sistemli bir çalışma ile 7 de 7 yaptım . bu arada hafta içi kursunu tavsiye ederim . hafta içi her ne kadar yorgunluk olsa da . en azından hafta sonu dinlenmek ve imkan olursa ders tekrarı yapma imkanı oluyor . zaten sınava yaklaşıldığında hafta içine gidenler hafta sonu da gelmek zorunda kalıyor etüdler oluyor .

Batista ' Alıntı:
arkadaşlar , odanın kursu her ne kadar stajı kısaltıyorsa da giden arkadaşlardan edindiğim izlenime göre yetersiz bulmuşlar . ben aralık 2010 yeterlilik sınavı için deha nın kursuna gittim . sistemli bir çalışma ile 7 de 7 yaptım . bu arada hafta içi kursunu tavsiye ederim . hafta içi her ne kadar yorgunluk olsa da . en azından hafta sonu dinlenmek ve imkan olursa ders tekrarı yapma imkanı oluyor . zaten sınava yaklaşıldığında hafta içine gidenler hafta sonu da gelmek zorunda kalıyor etüdler oluyor .

Tavsiyeniz için teşekkür ederim arkadaşım. Bahsettiğin kursu bende düşünüyorum.
Fiyat olarakta baya bir uçuk rakam geldi. 2.950 den bahsettiler. Staj başlatmaya gitmiştim zaten.
Odanın avantajı sadece staj süresini kısaltmak, bunun yanında birazda kendimiz emek verirsek yeterli olur kanısındayım. Sınava ilk gireceğim için sınavdan 3 ay önce odanın kursu bitiyor, baktık olmadı özel kurslardan destek alırız. Herkese başarılar diliyorum.

Sevgili arkadaşlar, İlgili stajerlere hatırlatmak isterim.
Mart 2012 Yeterlilik sınavına stajını kısaltarak girmek isteyen 2009/mayıs stajerleri yeterlilik kurs kayıtları başlamıştır. Haftaiçi 27 Ağustos'ta - Haftasonu 5 Eylül' de eğitim başlayacaktır.
Aşağıdaki bölgelerde başvuruya göre sınıf açılacaktır.

Şişli ( Gayrettepe-Dedeman İş Merkezi )
Kadıköy ( Hasanpaşa )
Beyoğlu ( İstiklal Caddesi )
Şirinevler ( Mahmutbey Caddesi )

Ücret:1.155 TL ( K.Kartına 3 Taksit )

Bilginize..

arkadaşlar bir bilgi alıcaktım...
1 ocak 2010 tarihi itibariyle stajım başlamış, 31 aralık 2012 de de bitecektir. Stajımın son 3 ayında istanbul s.m.m.m odasını düzenleyeceği "yeterlilik sınavı" kursuna katılmam halinde aralık 2012 başında yapılacak olan stajer yeterlilik sınavına girebilir miyim?
saygılar...

sametozkurt ' Alıntı:
arkadaşlar bir bilgi alıcaktım...
1 ocak 2010 tarihi itibariyle stajım başlamış, 31 aralık 2012 de de bitecektir. Stajımın son 3 ayında istanbul s.m.m.m odasını düzenleyeceği "yeterlilik sınavı" kursuna katılmam halinde aralık 2012 başında yapılacak olan stajer yeterlilik sınavına girebilir miyim?
saygılar...

Sevgili arkadaşım.
Normalde 1 ocak 2013 de bitecek. Odanın kursuna katılırsan 3 ay kıslacağı için Satjın Eylül 2012 de bitecektir.
2012 Aralık sınavına girebilirsin. Sınav başvurusu yaptığın zaman kursun bitmiş olması gerekiyor.
Başvuru süresini iyi takip etmelisin.