İşyeri Kapanışında Karar Gerekiyor mu ?

yken

Katkı Sunan Üye
Açılışta yönetim kurulu kararı veriyoruz. Kapanışta da istiyorlar mı?

Kastettiğim SGK'ya dilekçe ile kapanış için başvurunca karar suretini/aslını istiyorlar mı diye sordum. Açılışlarda karar suretini veriyoruz ve istiyorlar
acaba kapanışlarda istiyorlar mı? Böyle bir zorunluluk var mı SGK açısından?

Kastettiğim SGK'ya dilekçe ile kapanış için başvurunca karar suretini/aslını istiyorlar mı diye sordum. Açılışlarda karar suretini veriyoruz ve istiyorlar
acaba kapanışlarda istiyorlar mı? Böyle bir zorunluluk var mı SGK açısından?

Sayın yken,konuyu sgk açısından sorduğunuzu belirtseydiniz keşke..Malumunuz ssk mevzuatına konu açmanız,bu kurumlar için soru sorduğunuzu tahmin etmemiz için yeterli değildir.Kaldı ki tahmin etmek zorunda da değiliz.Lütfen soruları daha açık soralım...

Gelelim sorunuza,
Sorunuz maalesef eksik..Açılışta yönetim kurulu kararı veriyoruz dediğinize göre,siz ek işyerinden bahsediyorsunuz sanırım.(bakınız yine tahmin yürütüyoruz) Çünkü merkez işyeri için kararı değil,kuruluş gazetesini vermeniz yeterlidir.
Eğer ek işyerinden bahsediyorsanız,kapanış için tabiki kararı veya kapanış gazetesini sunmak icab edecektir.Gazete olmadan sadece kararı sunalım derseniz,o zamanda tescil yazısını da eklemeniz gerekecektir.
Saygılar

Son düzenleme: