Muhasebe Denetiminden Geçemeyenler :(

Yurdakul hocanın kitabına çalıştım ben dehanın sorularını çözdüm geçmiş yıl sorularını çözdüm

arkadaşlar denetimden 80 lik kağıt verdim derken 40 ile kaldım. şoku daha hala atlatamadım. itiraz ettim fakat birşey çıkacağını sanmıyorum. hakkımı helal etmiyorum.

arkadaşlar denetimden 80 lik kağıt verdim derken 40 ile kaldım. şoku daha hala atlatamadım. itiraz ettim fakat birşey çıkacağını sanmıyorum. hakkımı helal etmiyorum.

Herkese Merhaba,

Kasım sınavında bir KGK saçmalığı çıkardılar; birçok insanın canını yaktılar. Geçenler nasıl geçti, kalanlar nasıl kaldı; belli değil.

Mart sınavında dört sorunun üçünü net olarak yaptım ve 65-75 arası not beklerken 40 ile kalmışım. Direkt itiraz ettim. Bu akşam soru ve cevapları yayınladılar, artık daha da eminim yaptıklarımdan.

Bir arkadaşım Tesmer'e müracaat edilerek soru kağıdının suretinin alınabileceğini söyledi. Yarın bu işlemi de yapacağım.

Klasik sınav böyle bir şey; 2014 Türkiye'sinde yap çoktan seçmeli bir sınav, ortada şaibe falan kalmasın. Çoluk çoğumdan ayırdığım zamanın karşılığı bu olmamalı.

TESMER ana sayfası / Sol altta iletişim bilgileri / 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanun - Bilgi Edinme Başvurusu/ Başvuru Formu - Gerçek Kişiler /

Form faks yada mektup ile gönderilebilir.

Kaderimize razı olmayalım; tepkimizi koyalım...

Herkese Merhaba,

Kasım sınavında bir KGK saçmalığı çıkardılar; birçok insanın canını yaktılar. Geçenler nasıl geçti, kalanlar nasıl kaldı; belli değil.

Mart sınavında dört sorunun üçünü net olarak yaptım ve 65-75 arası not beklerken 40 ile kalmışım. Direkt itiraz ettim. Bu akşam soru ve cevapları yayınladılar, artık daha da eminim yaptıklarımdan.

Bir arkadaşım Tesmer'e müracaat edilerek soru kağıdının suretinin alınabileceğini söyledi. Yarın bu işlemi de yapacağım.

Klasik sınav böyle bir şey; 2014 Türkiye'sinde yap çoktan seçmeli bir sınav, ortada şaibe falan kalmasın. Çoluk çoğumdan ayırdığım zamanın karşılığı bu olmamalı.

TESMER ana sayfası / Sol altta iletişim bilgileri / 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanun - Bilgi Edinme Başvurusu/ Başvuru Formu - Gerçek Kişiler /

Teşekkürler ben bunu bilmiyordum şimdi hemen faxlıycam.Bende vergi ve maliyete girdim maliyet 15 vermiş istinaden vergi 40 kaldım.Daha önce başka derslerden itiraz etmiştim aynı puanı yapıştırdılar hep.İtiraz etmeyi düşünmüyorum ve son hakkım kaldı iki derstende.Bakalım neye göre puan vermiş hoca

Herkese Merhaba,

Bence itiraz etmek yerine hocanın neye puan verdiğini görmek daha iyi.Ben günlerdir dosya yakma stresindeyin bunalım içerisindeyim.Kgk olayında her yere fax mail attım ama yine kaldım.Resmen korkulu rüyam oldu 3 ders.Saçımdaki akların sayısı çogaldı hadi dosya yaktın ne diye 2 yıl bekletirsin.Zaten giden paranın haddi hesabı yok.

Analize kolay derler, ben dahil bir çok kişi beklediği sonucu alamamış. Önemli olan soruyu çözmek değil bir kez daha anlamış oldum.

Arkadaşlar ben yüzlük kağıt verdım 54 aldım çok şükür geçtim ve 3. De geçtim kurtuldum ilk sınavda 7/6 yaptım geçensene haziranda başladım anca bitti ama bu denetim artık kabus oldu herkezin birde ben hem denetim firmasındayım hem spkdan belgem var yine de ıkı sınavda kaldım bundada 100 kağıt verdım 54 aldım çok şükür 50.00 alsaydım bile onemli değildi zaten gerizekalı bunlar zevk alıyorlar

Merhba tebrik ederim 7/6 yaptım demıştınız pekı kaynak ve onerılerınız nedir. kursa gıttınızmı?
Arkadaşlar ben yüzlük kağıt verdım 54 aldım çok şükür geçtim ve 3. De geçtim kurtuldum ilk sınavda 7/6 yaptım geçensene haziranda başladım anca bitti ama bu denetim artık kabus oldu herkezin birde ben hem denetim firmasındayım hem spkdan belgem var yine de ıkı sınavda kaldım bundada 100 kağıt verdım 54 aldım çok şükür 50.00 alsaydım bile onemli değildi zaten gerizekalı bunlar zevk alıyorlar

Merhba tebrik ederim 7/6 yaptım demıştınız pekı kaynak ve onerılerınız nedir. kursa gıttınızmı?

öncelikle teşekkür ederim. Kaynak olarak karışık diyebilirm ancak vergi dersinden kesinlıkle ozan Bingöl diyorum ve onun sıtesınıde takıp edin biliyorsunun muhasebe sayısal onu soru çözmekten başka fayda gormuyorum oncelıkle sunu belırtıyım ben malıyet ve muhasebe sınavlarına 1 sene oncesınden soru çözmeye başladım fınansal analız dersinden ne yalan soylıyım unıversıtede hocamız cok ıyıdı çalışmadım desem yerdır. Hukuk meslek hukuku da dehanın 707 soru lu kıtabı var ondan yaralanabılrısnız bence denetım Allah a kalmış oncelıkle konuları ıyı bılmenız gerekiyor ne eksık ne de fazla yazmanınızı ıstemıyolar ancak vergı oyle degıl vergı bıldıgın herseyı yaz muhasebecı dılı ıle anlat kanunla degıl vergı daıresınde yaptıklaırn nelerle karsılatıgın günlük calısma hayatında karşılatırarak yorum yapmanızda fayda var dırek teknık sormadıklşarı surece

bu arada kursa gıtmedım ne başlatma da ne bıtırmede unıversıteden mezun oldum askerlıgı bıtırdım bu sınava gırdım oyl kazandım daha once hıc tecrübem olmadı ama sunu dıyebılırm unıversıte ne kadar hocalara sovsemde bu sınavlarda cok yardımcı olduklarını sımdı daha ıyı anlıyorum

Çevremde denetimden kalan çok kişi var hem sizde bilerek bırakmışlar demişsiniz. İtiraz edilmeli yüksek not bekleyenler itiraz etmeli dedim

Ben sınav nasıl olucak neler çıkacak diye birşey demedim
İyi okuyun itiraz etmeyi düşünenler etsin dedim sadece. Sınavda ne çıkacağını bilemeyiz ne yapmamız lazım derken bunun araştırılacak bir tarafı yok konular belli oturup ders çalışılacak. Ben böyle yapıcam.