Muhasebe Denetiminden Geçemeyenler :(

Herkese Merhaba,

Kasım sınavında bir KGK saçmalığı çıkardılar; birçok insanın canını yaktılar. Geçenler nasıl geçti, kalanlar nasıl kaldı; belli değil.

Mart sınavında dört sorunun üçünü net olarak yaptım ve 65-75 arası not beklerken 40 ile kalmışım. Direkt itiraz ettim. Bu akşam soru ve cevapları yayınladılar, artık daha da eminim yaptıklarımdan.

Bir arkadaşım Tesmer'e müracaat edilerek soru kağıdının suretinin alınabileceğini söyledi. Yarın bu işlemi de yapacağım.

Klasik sınav böyle bir şey; 2014 Türkiye'sinde yap çoktan seçmeli bir sınav, ortada şaibe falan kalmasın. Çoluk çoğumdan ayırdığım zamanın karşılığı bu olmamalı.

TESMER ana sayfası / Sol altta iletişim bilgileri / 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanun - Bilgi Edinme Başvurusu/ Başvuru Formu - Gerçek Kişiler /

Form faks yada mektup ile gönderilebilir.

Kaderimize razı olmayalım; tepkimizi koyalım...

KGK SAÇMALIĞI SINAVINDA BEN 50 ALDIM GEÇTİM
geçen nasıl geçti demişsiniz ben 30 puanlık soruyu tam yaptım diğer 70 puanlık kgk sorusunu açıkcası salladım ve cevaplarına baktığımda da çoğunu tutturmuşum
sonuçta geçtim inşallah herkes geçer

Arkadaşlar denetim sınavlarında dikkat ettiğim kadarıyla genelde doğrulama mektubu gibi mektup yazılması veya denetim raporunda yanlışlıklar falan gibi şekli bilgi istenmiş. Bu sınavda da gelebilir bence.
Rapor veya doğrulama mektubunun dışında başka bu şekilde soru tarzı ne olabilir sizce ?

Denetimde nasıl puan veriyorlar anlamıyorum kitaptaki gibi yazdım işte yine kaldım içimden gelmiyor oturup çalışmak ya

Bende anlamadım. Sitelerinde eğitim slaytı vermişler. Birde onu izlemekte fayda var. Belki bir şey yakalarız

Arkadaşlar denetim sınavlarında dikkat ettiğim kadarıyla genelde doğrulama mektubu gibi mektup yazılması veya denetim raporunda yanlışlıklar falan gibi şekli bilgi istenmiş. Bu sınavda da gelebilir bence.
Rapor veya doğrulama mektubunun dışında başka bu şekilde soru tarzı ne olabilir sizce ?
sılaynur acaba denetçi görüşlerimi gelcek.

Yani benim aklıma gelen o. Çünkü doğrulama mektubu geçen sınavdı. Birde aklıma kanıt toplama teknikleri ve denetimin planlama aşamaları geliyor. Sadece aklımdan geçiyor yani.

Kolay gelsin
Yeterlililk Sınavlarına 2013-3.dönemde başladım
2013-3 ve 2014-1 sınavlarında muhasebe denetimi dersinin sınavına girdim geçemedim ve şuan tek dersim muhasebe denetimi
hak olarak 2015-3 e kadar hakkım gözüküyor
Bu durumda;
Muhasebe denetimi olan tek dersimden kaç defa daha sınava girme hakkım var 5 hakkım daha varmı?
Yoksa ders başına 5 sınav hakkım mı var yani 3 sınava daha mı girme hakkım vardır
Teşekürler

Kolay gelsin
Yeterlililk Sınavlarına 2013-3.dönemde başladım
2013-3 ve 2014-1 sınavlarında muhasebe denetimi dersinin sınavına girdim geçemedim ve şuan tek dersim muhasebe denetimi
hak olarak 2015-3 e kadar hakkım gözüküyor
Bu durumda;
Muhasebe denetimi olan tek dersimden kaç defa daha sınava girme hakkım var 5 hakkım daha varmı?
Yoksa ders başına 5 sınav hakkım mı var yani 3 sınava daha mı girme hakkım vardır
Teşekürler

Toplam 5 sınav 2 pas hakkımız var her ders için umarım siz ve bütün arkadaşlar bu sınavda girdiğimiz dersleri verir ve ruhsatımızı alırız

Merhabalar,
Ben de denetimden 2 soruyu net olarak dogru cevapladim 50 ile sinirdan gecerim derken 40 almisim. Itiraz ettim ama.sonuc degismedi.
Sorulari sirasi ile cevaplamadin acaba onunla ilgisi olabilirmi bilemedim.
Soru kagidinin suretini temin edebildiniz mi?
Faydasi oldu mu?
Bilgi verebilir misiniz?
Tesekkurler.

Merhabalar,
Ben de denetimden 2 soruyu net olarak dogru cevapladim 50 ile sinirdan gecerim derken 40 almisim. Itiraz ettim ama.sonuc degismedi.
Sorulari sirasi ile cevaplamadin acaba onunla ilgisi olabilirmi bilemedim.
Soru kagidinin suretini temin edebildiniz mi?
Faydasi oldu mu?
Bilgi verebilir misiniz?
Tesekkurler.

bir arkadasın kâğıdını gördüm çocuk 35 almış isterse 50 verip geçirebilirmiş.nokta ve virgüle kadar adam dikkat ediyor.ilk soruyu çocuk 10 madde yazmış 25 puanlık soruda 5 puan vermiş .versene 15 puan.cocuk denetimin esaslarını açıklamış 10 puan vermiş.versene 20 puan isine gelmiyor.dogrulama tekniklerini çocuk doğru tam yapmış vermiş 20 puan versene 25 puanı etti gördünüz mü bak toplasanız 50 ile geçiyor.ne yazıkki geçem sınavda bedava geçen cok kasımda burda dedi acısını çıkarıyım dedi.bende 40 la kaldım.anladım ki sorularıma 10 puan vermş

Denetimden kgk ile ilgili soru gelecekmi acaba arkadaşlar? Ben 2. kez giricem geçen sınavda 80 beklerken 38 alanlardanım.Zaten ne hikmetse 35-38 puana bağlamışlar herkesi.
Ayrıca soru tahmini olan varmı ?
Benim tahminim geçen sefer kasa denetiminin amacını sormuştu bu sefer kasa denetimin (veya benzeri) programı diye bir soru gelebilir.

Denetimden kgk ile ilgili soru gelecekmi acaba arkadaşlar? Ben 2. kez giricem geçen sınavda 80 beklerken 38 alanlardanım.Zaten ne hikmetse 35-38 puana bağlamışlar herkesi.
Ayrıca soru tahmini olan varmı ?
Benim tahminim geçen sefer kasa denetiminin amacını sormuştu bu sefer kasa denetimin (veya benzeri) programı diye bir soru gelebilir.

umarım gelmez tek korkum o geçen geldiğinde hep beraber itiraz etmiştik işede yaramıştı ondan sonra sormadılar ama