Maliyet Muhasebesinden Kalanlar Hk.

esrasu

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar ne yapacağız bu maliyeti? Nerden nasıl çalışacağım? 3. girişim olacak haziran 2014 sınavı deha dışında konu anlatımına ihtiyacım var cd vs öneren varmı?

Merhabalar,

Maliyet muhasebesi zor ve stresli bir ders.Sınavda verilen süre çok az olduğu için,zamana karşı yarışırken yapılmaması gereken çok basit hatalar yapabiliyoruz.Ben ilk girişte çok şükür bu dersten geçtim.

Benim nacizhane tavsiyem,satışların maliyeti tablosu ve gelir tablosunun çok iyi bilinmesi hatta ezberlenmesi.

Kasım ve Mart sınavlarında kademeli dağıtımı sordular.Herkes sonraki sınavda kademeli dağıtım beklerken ters köşe yapıp, matematiksel dağıtıma geçebiliyorlar.

Dilerim gelecek sınavda hepiniz başarılı olursunuz.Allah yardımcınız olsun.

mailde maliyetle ilgili sorular vardı onları 2 kez çözseniz geçersiniz.maliyeti gözünüzde çok büyütmeyin.maliyeti zor yapan korkularınız

[email protected] şifre:smmm+12345.ben sadece maildeki deha maliyet notlarından çalışarak geçtim.soruları görünce gözüm korkmuştu.sonra sakinleşip tekrar bakınca aslında çok da zor olmadığını düşünmüştüm ve çok şükür geçtim.vergiden kursa gitmek dışında şuan birşey yapmıyorum.ama bu haftadan itibaren sıkı bir çalışmaya girmeyi düşünüyorum

[email protected] şifre:smmm+12345.ben sadece maildeki deha maliyet notlarından çalışarak geçtim.soruları görünce gözüm korkmuştu.sonra sakinleşip tekrar bakınca aslında çok da zor olmadığını düşünmüştüm ve çok şükür geçtim.vergiden kursa gitmek dışında şuan birşey yapmıyorum.ama bu haftadan itibaren sıkı bir çalışmaya girmeyi düşünüyorum

vergiden kursa gitmek nasıl işe yarıyor mu? ben evde çalışıyrum ama o kadar fazla konu var ki.. sanki okudukçada çoğalıyor mübarek! hem hukuk hem vergi.. ikiside sözel napıcam bilmyorum :( eğer hocaların verddiği sınava yönelik tavsiyeler varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

vergiden kursa gitmek nasıl işe yarıyor mu? ben evde çalışıyrum ama o kadar fazla konu var ki.. sanki okudukçada çoğalıyor mübarek! hem hukuk hem vergi.. ikiside sözel napıcam bilmyorum :( eğer hocaların verddiği sınava yönelik tavsiyeler varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

vergi de müfredat fazla olduğu için kurs benim gibi biri için şart.kursa gitmeseydim o vakti evde ders çalışarak geçirmeyeceğim kesin.not paylaşımı yapacağım yakında.oldukça yazarım sınavla ilgili tavsiyelerimi

ben ilk defa gireceğim baya çalıştım birtek safha maliyette fire hesaplaması işin içine girince biraz karıştırıyorum safha konusunu tekrar yapmam lazım diğer konularda sıkıntım yok

ben ilk defa gireceğim baya çalıştım birtek safha maliyette fire hesaplaması işin içine girince biraz karıştırıyorum safha konusunu tekrar yapmam lazım diğer konularda sıkıntım yok

arkadaşlar meslekte nasıl çalışıyorsunuz nelere dikkat etmeli.? Dershanelere giden arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyoruz :confused:

siz nereden çalıştınız? Benimde 3. girişim olacak ilk girişimde değilde 2. girişme 20 gün çalışmıştım ama 30 aldım. bir kaç gün önce başladım tekrar çalışmaya. işçiliklere takılı kaldım halbuki biliyordum ama sınavda yapamadım ya gıcık oldum işçilik konusuna. safha da biraz zor konu ondada eksiklerim kalmıştı geçen sınavdan. 1 ay maliyet çalışacağım umarım geçerim

arkadaşlar meslekte nasıl çalışıyorsunuz nelere dikkat etmeli.? Dershanelere giden arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyoruz :confused:

meslek hukukundan ben ilk girişimde geçmiştim dehadan birebir ezberledim kelime kelime yazdım sınavda da 50 ile geçtim çok şükür. notu çok kıt bence işin sırrı iyi ezber yapmak. ezberde çok zorlandım malum yaş ilerleyince mi nedir zorlaşıyor herşey

siz nereden çalıştınız? Benimde 3. girişim olacak ilk girişimde değilde 2. girişme 20 gün çalışmıştım ama 30 aldım. bir kaç gün önce başladım tekrar çalışmaya. işçiliklere takılı kaldım halbuki biliyordum ama sınavda yapamadım ya gıcık oldum işçilik konusuna. safha da biraz zor konu ondada eksiklerim kalmıştı geçen sınavdan. 1 ay maliyet çalışacağım umarım geçerim

dehanın konu anlatımından çalıştım maliyette temelim iyi olduğu için akıcı geldi ama yüzeysel geçilmişbazı örneklerde işlem hataları falan var genel olarak çıkmış soruları tam ve takılmadan çözmek lazım diye düşünüyorum ben konu konu çalıştım mesela işçiliklere çalıştım dehadan ilgili tüm soruları çözdüm 707 kitapdaki sorularıda çözdüm sonra dağıtımlara geçtim gene aynı arkasından soruları çözdüm şimdide 2009 yılı ve sonrasından günde bir tane çıkmış sorulardan çözüyorum bence soruları çözmek için konuları tam kavramak gerekiyor çünkü son zamanlarda konular birleştirilerek soruluyor

maliyet muhasebesinde birleşik maliyet konusunda yan ürünün ve ortak ürünün hesaplamasında çeşitli yöntemler var bu yöntemlerin hepsine çalışan var mı? çok iyi şekilde çalışmalı mıyız? genelde net satış hasılatı yöntemi ve fiziksel miktar yöntemi sorulmuş sizce bu ikisi yeterli olur mu? diğerleriyle maddelerle ilgili zaten elimde yeterli kaynak da yok.