1 Eylül Bağımsız Denetçilik Sınavı/Muhasebe Standartları hk.

konuştum sonunda bize mebden bilgi geldi sonuçları yüklüyorlarmış birazdan açıklanacak dedi ama o birazdan ne zaman bilmiyorum:(

pazartesi günü söylenen birazdan dan kasıt perşembe öğlenden sonra çıktı bakalım bu birazdan nasıl olacak

Bugün kesin açıklanır. Çünkü açıklanacak tarihi daha önce ilan ettiler. Mecburlar bir bakıma...

ömrüm heyecan içinde sınav sonucu beklemekle geçti şu belgeyide alayım bidaha herhangi birsınava girmeyeceğm yaş 35 oldu yoruldum artık sınav sınav

Bence büyük konuşma. Benim yaşımda 33. Bu sınavlar bizde bağımlılık yaptı.. Yarın bir şey çıkararlar onada gireriz.. Çıkarmasalarda biz girecek bir sınav buluruz... :)

tek muzdarip ben değilmişim demekki ama bi yaştan sonra gerçekten sınav yoruyor ailene ayıracağın vakti ders çalışarak geçirmek zor geliyor

Bence büyük konuşma. Benim yaşımda 33. Bu sınavlar bizde bağımlılık yaptı.. Yarın bir şey çıkararlar onada gireriz.. Çıkarmasalarda biz girecek bir sınav buluruz... :)

Çok aramayın arkadaşlar hemen size bir sınav önereyim "Kurumsal Yönetim Derecelendirme" geçen dönem "SPK Bağımsız Denetim" lisansımı aldım şu anda "Kurumsal Yönetime" hazırlanıyorum. Daha sonra da ileri düzey inşallah... ayrıca yaş 38 elimizde smmm ve spk ruhsatı olmasına rağmen henüz bir mesleğin sahibi olamadık. Meslek sahibi olana kadar sınava devam... :)

Çok aramayın arkadaşlar hemen size bir sınav önereyim "Kurumsal Yönetim Derecelendirme" geçen dönem "SPK Bağımsız Denetim" lisansımı aldım şu anda "Kurumsal Yönetime" hazırlanıyorum. Daha sonra da ileri düzey inşallah... ayrıca yaş 38 elimizde smmm ve spk ruhsatı olmasına rağmen henüz bir mesleğin sahibi olamadık. Meslek sahibi olana kadar sınava devam... :)

aklımıza yeni sınav sokmayınız )))))) her sınav sonrası bende hep '' bu son sınav daha sınava filan girmicem diyorum ama yine bişey bulup giriyorum :) yaşım 28 )))))))))))

Muhasebe mesleği önce çalışarak, sonra ruhsat, lisans belgesi alınarak öğreniliyor. Tersi durumda mesleği icra etmek zor.

16 yaşında başladım bu meslege yaş 33 ruhsatı inşallah aralıktaki sınavda inşallah alacağım. Tek dersim kaldı..

Bugün de şu sınav açıklansada denetçi olmanın yolu açılsa...

bu linsans belgesini alırsak en azından 15 yıl kıdem derdinden kurtuluruz

Muhasebe mesleği önce çalışarak, sonra ruhsat, lisans belgesi alınarak öğreniliyor. Tersi durumda mesleği icra etmek zor.

16 yaşında başladım bu meslege yaş 33 ruhsatı inşallah aralıktaki sınavda inşallah alacağım. Tek dersim kaldı..

Bugün de şu sınav açıklansada denetçi olmanın yolu açılsa...

meslek sahibi olamamaktan kastım bu değildi. çok şükür ortalama bir hayatı yaşayacak kadar gelir elde ettiğim bir işim var.. ama önceki bölümlerde arkadaşların da belirttiği gibi 2 yılda bir yeterliliğimizi ispat etmek zorunda kalıyoruz. başka bir meslek örgütü aynı muameleye maruz kalsa kıyamet kopardı. Kişisel olarak sınava girmekten çok şikayet etmiyorum zira sınavlar beni güncel tutuyor ama şunu da belirtmek gerekir ki bu gidişle mesleğimizi icra edebilmek için sürekli bir sınav trafiği yaşamamız gerekecek.