10 Günden Fazla Çalışan Gündelik Temzilikçilerinin Brüt Ücreti Hakkında !!!

ysfemr

Katkı Sunan Üye
Merhaba Sayın Üstadlar,

Kurumu aramama rağmen net bilgi veremediler sizlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum bu konu hakkında;

Sorun şu 10 günden fazla çalışacak bi gündelik temizlikçi için kuruma bildireceğimiz Prime Esas Kazanç Tutar üzerinden hangi kesintiler yapılarak NET ÜCRET'e ulaşacağız zira 01.04.2015 resmi gazetede yayımlanan tebliğ'in 3.3 maddesindeki ibare şu Prime esas kazanç beyanı Kanunun 82 nci maddesine göre belirlenen prime esas kazancın alt ve üst sınırı arasında olmak üzere işverenin sigortalıya ödediği brüt ücrete göre belirlenecektir. yani buradaki brüt ücretten kasıt hangi kesintiler yapılacak AGİ ve G.V. Tabimidir bu konuda net bilgi veremiyorlar ve tereddüt içindeyim yardımlarınızı bekliyorum.

Gelir Vergisi Sirküleri /98 bugün yayımladığı tebliğde Gelir Vergisinden istisna olduğunu açıkladı
Hesaplamanın şu şekilde olacağını düşünüyorum günlük 106 tl brüt alan bi işçi 12 gün çalıştığıda 106*12=1.272 TL % 15 kesinti = 190.80 TL 1.272 - 190.90 = 1.081.20 TL Net işçiye ödenecek ücret doğrumudur ?