15 Aralık Muhasebe Standartları Soru ve Cevapları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan _KAYA_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Arkadaşlar herkes ortak belirli sorularda haklı gerekçeleri olarak sorulara itiraz etmektedir. Tüm itiraz edilecek soruları ilk önce bir toplayalım sonra itiraz açıklamamızı ortak bir şekilde ne yazmamız gerekiyorsa onu yazalım diyorum ben . Benim için 60 almam yetiyor ancak 2 soru ile kaçırıyorum . Hakkımızda hayırlısı A kitapçığında 7 - 10 - 19 - 21-25 sorular

Özellikle A kitapçığı 25.soruya herkes bakabilir mi ben A ve C arasında kaldım ikisi de yanlış çünkü %100 eminim . A şıkkında araştırma harcamaları gider olarak muhasebeleştirilir yazıyor yanlış sadece Geliştirme harcamaları gider olarak muhasebeleştirilmeli . Ben sınavda 2 şık arasında kaldım yanlış olduğunu düşünerekten A şıkkını işaretlemiştim .
25. soruya bende bakacağım.siz benim yukarıda yazdığım itiraz gerekçelerine ekleme veya çıkarma yapmak için öneri yazabilirmisiniz.

anlaşıldı galiba iptalden pek umut yok. inşallah olur ama hiç umudum yok.
geri kazanılabilir tutar sorusunu yanlış yap sonrada iptal sorudan medet um. yok yok olacak gibi değil
:) aynı durumdayım ya bende. geri kazanılabilir tutarı yanlış yaptım ayrıca işletmenin sürekliliği yerine tutarlılık diye işaretlemişim iyi mi kağıda ve tabi sonrada yanlış olarak cevap anahtarına geçirmiş oldum bildiğim soruydu ya ikisi de.

[sıze=3]25. Soruya bende bakacağım.siz benim yukarıda yazdığım itiraz gerekçelerine ekleme veya çıkarma yapmak için öneri yazabilirmisiniz.[/sıze]

değerli üstadım;
araştırma harcamaları hiç bir zaman maddi duran varlıkların maliyetine eklenemez.her halukarda gider olarak kaydedilir.diğer sorulara yoğunlaşmak daha mantıklı.

:) aynı durumdayım ya bende. Geri kazanılabilir tutarı yanlış yaptım ayrıca işletmenin sürekliliği yerine tutarlılık diye işaretlemişim iyi mi kağıda ve tabi sonrada yanlış olarak cevap anahtarına geçirmiş oldum bildiğim soruydu ya ikisi de.

ikinci tekarara süre kalmadığı için sıkıntı oldu.ben 10,19,7 nolu soruların kesin iptal edileceğine inanıyorum. 21 ve 12.sorularda ihtimal dahilinde.

12 soruda doğru verilen ana hesap ismi nazım hesaplar değil.menkul kıymetler nazım hesapları olması lazım.bence bir itiraz sebebi sayılır.

Son düzenleme:
kaya arkadaşım 4 soruya itirazı tek tek mi yaptın yoksa tek dekontla 40 tl yapıp mı yaptın yarın bir arkadaşım beşevlerden benim için yatıracak ta tam bilgi vereyim istiyorum cvplarsan sevinirim.

Nuraydd arkadaşım 4 soru için toplam 40 TL yatırdım toplu olarak.

Arkadaşlar selam;

bende bugün itiraz dilekçelerimi elden teslim edeceğim.

itiraz edeceğim sorular :

1-şerefiye sorusu
2-aracı kurum hesap planı sorusu
3-nakit benzerleri sorusu
4-emeklilik yatırım fonları sorusu

herkese iyi çalışmalar;

merhaba arkadalar
dehay la görüştüm 3 soru tespit etik diyorlar a grubu
7-13-19 sorular 10 soru içinde olabilir lıklı konuşuyorlar
itiraz için gerekçe istedim mevzuat an hazırlamışlar ama standart
an daha hazır değilmiş bu akşama bana dönuş yapacaklar

iyi çalşımalar

1-şerefiye sorusu

herkese iyi çalışmalar;[/QUOTE]

arkadaşlar başka kurslara gidenler mutlaka arayıp gittiği kurslara baskı yapsınlar
en iyi şekılde kurslardan yaralanmalıyız

merhaba arkadalar
dehay la görüştüm 3 soru tespit etik diyorlar a grubu
7-13-19 sorular 10 soru içinde olabilir lıklı konuşuyorlar
itiraz için gerekçe istedim mevzuat an hazırlamışlar ama standart
an daha hazır değilmiş bu akşama bana dönuş yapacaklar

iyi çalşımalar

1-şerefiye sorusu

herkese iyi çalışmalar;
[/QUOTE]

ben aradım az önce hocayı hala bakıyor varsa itiraz edilecek soruları cumartesi verceğini söylemiş siz hangi deha ile görüştünüz ? ben kadıköyu aradım.

ben aradım az önce hocayı hala bakıyor varsa itiraz edilecek soruları cumartesi verceğini söylemiş siz hangi deha ile görüştünüz ? ben kadıköyu aradım.[/QUOTE]

merhem arkadaş
itiraz dilekçesini elle doldurmak zorunlu mudur.?

teşekkürler

ben aradım az önce hocayı hala bakıyor varsa itiraz edilecek soruları cumartesi verceğini söylemiş siz hangi deha ile görüştünüz ? ben kadıköyu aradım.

merhem arkadaş

teşekkürler[/QUOTE]

şimdi aradım spk yı sığmayan kısım için devamı ektedir yazıp başka bir kağıda yazabilirsiniz dediler.

merhem arkadaş

üstat ben mecidiyeköy deki dehayı aradım hocalarının orada olmadıgını ama hocanın bu notu bıraktığını söylemişlerdi
ben zaten bu akşam gidip hocayla da konuşa çam

benim anlamadıgım 13 soruda ne hatası buldular birde aktif niye standartlar için bir açıklama getirmedi

teşekkürler[/QUOTE]

arkadaşlar,
ben A grubu 2-7-10-12-19 sorulara itiraz edeceğim.pazartesi elden teslim edeceğim.21 soru için net karar veremiyorum.ülkelerin finansal otoritelerinin geçerli para biriminin tesbitinde etkisinin olmadığı söylenemez diye düşünüyorum.

A grubu 10 ve 25. sorular iptal olmazsa hiç bir soru iptal olmaz. yani inşallah çok iptal olur ama çokta bişey beklemeyin derim. benim demem o ki, bankom 10. soru. plasem 25. soru gerisi zil eşek :)

Aktifonline de batırdı işi. Mevzuatta bir soruya itiraz gerekçesi için "anlam bozukluğu var sorunun iptali gerekir" diye yazmış. Pöfff
heralde dersanenin türkçe hocası soruları kontrol ediyor. Ve bu hoca standartlara bakmadı. Baksaydı en az 25 soruyu iptal ederdi. Efenim

A kitapçığı 7 - 10 - 15 - 19 - 21 5 soruya itiraz ettim posta ile de gönderdim . 84,5 TL ye mal oldu hepsi .Hayırlısı olur inşallah .