2013 / 3.Dönem SMMM Yeterlilik Sınav Sonuçları Ne Zaman açıklanır ?

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun. Buradan henüz staja başlama sınavına giren arkadaşlar okuyorlarsa bu sayfaları, onlara iletmek isterim; gerçekten çok zor bir süreç...

arkadaşlar dikkatle takip etmeye çalışıyorum sızlerı herkes heyecanlı yada bu meslekten soğumuş vaziyette bizi asıl ılgledıren sorun ıse maaş durumu cunku bu belgeyı almadan bize hiç birseyi hak görmüyolar ne yazıkkı bız ıse kendını bılmez bır kac ıpe sapa gelmez insanlar yüzünden kendimizi mahvediyoruz halbukı aslında gerekte yok cunku zaman gerçekten kısa akısına bırakmak gerek ben ona ınandım gecemedık dıye hıc bırsey son degıl cunku yapcakta bırsey elımızden geldığı kadar heryere duurmaya çalıştık ancak aldığımız cevaplar hıc tatmın edıcı degıl ve hala bekletıyolar bu kadar kucuk becerksız br kuruma sahıbız ne yazıkkı ve meslegın ıtıbar olmasının nedenı de bu dınazor kısılıklı ınsanlardır artık bısey yapmalı orgut olunmalı tek olunmamalı bırlesmelıyız bız onlardan daha ıyıyız unutmayın bızım gırdıgmız sınavlara hıc bırı gıemez cesaret edemez bunu unutmayın hersey tecrübe degıl...

benim için den denetimi geçeceğim gibi geliyor
3 soruyu dört dörtlük tam yaptım hepsini yazdım örnekler verdim
2 soruyu da yaptım yöneticinin sorumlulukları diyor du soruda
fazlasını yazmışım denetim sözleşmesini imzalar diye fazla yazdım diye korkuyorum notumu kırarlar diye

Galiba bu sınava giripte hepsini dört dörtlük yaptım diyen ilk sizsinizdir.Kgk tebliğlerinden çıkacağını sorunun nerden biliyordunuz merak ettim biliyordunuz madem neden bizlerlede paylaşmadınız.Sınavdan beri bunalımdayız

teşekkür ederim.devamı da var.2014 mart sınavlarında komisyon değişeceği haberi.ve gelen komisyon genelde ilk sınavında üstlere şirin görünmek için sınav sorularını kolay soruyormuş. :))

degerli dostlar,
teos sistemine giris yapmayı denedim fakat 'uygulama listesi' seklinde bir alan karsıma geliyor ve hicbir bilgiye ulasamıyorum. benzer durumda olanınız var mı?
tesekkurler

Teos sisteminde bazen dört seçenekli ekran geliyor bazen de direk bildiğimiz ekrana atıyor. Kafasına göre hareket ediyor bence...

yıl sonu olduğu için foruma pek bakamadım arada bakıp çıkıyorum.yalnız ben bu kadar kasvetli sınav sonucu bekleyen grup görmedim.denetim fena dağıtmış insanların psikolojisini.sonuçlar açıklanmadan kendinizi bu kadar üzmeyin,motivasyonunuzu kırmayın.1 haftadan az kaldı inşallah hayırlı sonuçlar alacağız.bu hayatta mutluluklar sevinçler bitmediği gibi dertler ve kederlerde bitmeyecek.sınav derdi bitecek başka sıkıntılar başlayacak.hepimizin hakkında hayırlısı olsun.Biz elimizden geleni yaptıysak geriye tevekkül etmek kalır.eğer sonuçlar istediğimiz gibi olmazsa da bu ayet kulağımıza küpe olsun
("... Bazen hoşlanmadığınız bir şey, hakkınızda iyi olabilir ve hoşlandığınız bir şey de hakkınızda kötü olabilir. Allah bilir, siz bilmezsiniz" (Bakara ,216)

galiba bu sınava giripte hepsini dört dörtlük yaptım diyen ilk sizsinizdir.kgk tebliğlerinden çıkacağını sorunun nerden biliyordunuz merak ettim biliyordunuz madem neden bizlerlede paylaşmadınız.sınavdan beri bunalımdayız

soruların hepsini yapmadım 3 soruyu kendime göre hepsini yaptım
2 soruda da yöneticinin sorumlulukları vardı yarımsaat kafa patlattım yöneticinin ne sorumluluğu olabilir diye doğru mali tablolar vermek istediği evrakları vermek denetçiye denetim işinde doğru bilgiler vermek gibi saydım da saydım. Yani bi yerlerden çalışıpta yazmadım.

Ama ben kesin geçerim demiyorum geçme şansımı yüzde 30 görüyorum bi ihtimal işte

şu ruhsatı bir alayım.... yokkkk yokkkk.. denetimmiş... sizin olsun.. meslek midemi bulandır dı.. mesleğin hazzı değil.. işkence bitti diye sevineceğim..

maliyettt nolur ... üniversitede sevmezdim seni burada da karşıma çıktın.. birdaha yüzünü görmeyeyim :banghead:

Son düzenleme:
degerli dostlar,
teos sistemine giris yapmayı denedim fakat 'uygulama listesi' seklinde bir alan karsıma geliyor ve hicbir bilgiye ulasamıyorum. benzer durumda olanınız var mı?
tesekkurler

önce uygulama sistemi çıkıyor.sonra uygulamaya basıyorsun tesmere yönlendiriyor.yine tesmerin sitesinden teosa girdiğin zaman eski menü görünümünü alıyor.

Denetim gerçekten kabus gibiydi.Ben denetimden çıkınca diğer sınavların da aynı geçeceğini düşünerekten hiç girmesem daha iyi olur demiştim ama yine dayanamadım girdim.Ama şurası bir gerçek bazı dersler gerçekten kolay sorulmuştu.Finansal muhasebe,hukuk,maliyet muhasebesi,meslek hukuku ve mali analiz gerçekten kolaydı.Vergi bile çok zor değildi.Fakat biraz çalışmaya bakardı.Benim sınavdan 1 ay önce evim yandı.yangında kayınvalidemi kaybettim.Ve üstüne üstlük stajımla ilgili ciddi sıkıntılar ortaya çıktı.Yani sınava girebileceğim bile sınavdan 2 gün önce belli oldu.O yüzden biraz çalışan arkadaşlar varsa geçebileceğini düşünüyorum.Bir de dehanın sınav öncesinde dağıtmış olduğu notlar var.İstanbul'da sınava girenler bilir.% 90 ı o sorulardan çıktı.Motivasyon eksikliğinden onlara bakmıştım sınav öncesinde.Ve çok başarılıydı arkadaşlar.

Denetime girince bende bir an salondan çıkmayı düşündüm. 20 dk'da anca topladım kendimi. Ben bir tek denetimden girmiştim diğer dersleri bilmiyorum ama maliyet hocası da pek acımamış bence...

Aslında tesmerin kursuna gittiğim günlerde bize sınavla ilgili bilgi vermeye gelen hocalarımızın demesine göre denetim sorularını hazırlayan hoca sakarya üniversitesinden ve denetimle uzaktan yakından bağlantısı olmayan bir prof.muş. Odadaki hocalarımız kendisini uyarmış.' AMAN HOCAM HA BAK MÜFREDAT BUDUR.SAKIN OLA Kİ BUNUN DIŞINDAN SORMAYASIN '. İyiki de uyarmışlar.Adam ne anladıysa neresinden anladıysa artık o gün bizi mahvetti.Çok yazık oldu..

Sonuç beklemek sınava girmekten daha stresli :( Ben 31 Ocak'a odaklandım açıklanmazsa stres tavan yapacak!!!

Denetim gerçekten kabus gibiydi.Ben denetimden çıkınca diğer sınavların da aynı geçeceğini düşünerekten hiç girmesem daha iyi olur demiştim ama yine dayanamadım girdim.Ama şurası bir gerçek bazı dersler gerçekten kolay sorulmuştu.Finansal muhasebe,hukuk,maliyet muhasebesi,meslek hukuku ve mali analiz gerçekten kolaydı.Vergi bile çok zor değildi.Fakat biraz çalışmaya bakardı.Benim sınavdan 1 ay önce evim yandı.yangında kayınvalidemi kaybettim.Ve üstüne üstlük stajımla ilgili ciddi sıkıntılar ortaya çıktı.Yani sınava girebileceğim bile sınavdan 2 gün önce belli oldu.O yüzden biraz çalışan arkadaşlar varsa geçebileceğini düşünüyorum.Bir de dehanın sınav öncesinde dağıtmış olduğu notlar var.İstanbul'da sınava girenler bilir.% 90 ı o sorulardan çıktı.Motivasyon eksikliğinden onlara bakmıştım sınav öncesinde.Ve çok başarılıydı arkadaşlar.

Allah yardımcınız olsun ... ama maliyet zor bir sınavdı.. ben tek maliyetten girdim ama 15 dk. 1 soruya yoğunlaştım ne diyor diye.. baktım soru içinde soru 1.2.3 yevmiye bile istedi.

2. soruda kademeliydi ama dangalak bir soruydu.. küsürat falan.. şaşırdık birde tablo oluşturduk.
3. soru kolaydı ama 1 ve 2 ye harcanan zaman dan dolayı süre yetmedi.. ok müfredatta vardı ama süresi o olmamalı ve soru açık sorulmalıydı.

1. soru 3 şık ama başlı başına zor ve 50 puan .. insafsızca

belirtmek istedim.

sizede sabır diliyorum ... başınızdan geçen olay büyük şansızlık.. hımm birde maliyet hocası o da yetmezmiş gibi .. sonuç odaklı :)

Maliyet hocasının sonuç odaklı olması gerçekten kötü. Ben 2013/2. dönemde geçtim ama kıl payı... Ama denetim kabusum oldu... Sanki hiç veremeyecekmişim gibi geliyor... :(

Arkadaşlar ben uzun zamandır TEOS a girmiyordum. Kişisel işlemler modülündeki Durum bilgisinde; Kişi SMMM. Devam ediyor. İZMİR SMMM ODASI yazıyor.

Sizde de yazıyor mu?