4/b Kapsamındaki Kurucu Ortak

batlı

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar. 4/b kapsamında belirtilen anonim şirketlerdeki kurucu ortaklardan ne kastedilmektedir. atıyorum şirket 15 sene önce 5 ortakla kurulmuş. bugün ise hisse devirleri neticesinde bu ortaklardan yanlızca 1 tanesi kalmış. diğer 4 ortak ise sonraki yıllarda gelmiştir. öyleyce kurucu ortak 15 sene evvel şirket kurulurken ortak olanlardan kalan 1 eski ortak mı olmaktadır.

Ynt: 4/b Kapsamındaki Kurucu Ortak

Selamlar,
Kanun 01.10.2008 tarihinde yürürlüğe girdi.Dolayıısyla bu tarihten sonra kurulan şirketler için yeni kanun geçerli.Eskilerde bir değişiklik yok.Saygılar

Ynt: 4/b Kapsamındaki Kurucu Ortak

arkadaşım belirtmiş olduğum hüküm 01.10.2008 tarihinden önce anonim şirketlerde kurucu ortak olarak bulunmuş kimselerin 4/b kapsamında sigortalılığını idame ettirebilmesi için 31.03.2009 tarihine kadar müracaatta bulunmaları gerektiği ile ilgilidir. benim soruma gelince 01.10.2008 tarihinden önce anonim şirketteki ortaların konumu ile ilgilidir. şirket 15 yıl önce kurulduğundaki ortaklar mı kastediliyor yoksa atıyorum 01.05.2008 tarihinde bir hisse devri olup da yeni ortak olan kişiler de bu kapsamdamıdır.