405 sayılı tebliğ hk.

merhaba arkadaşlar;

1-2010 yılında işi terk eden mükellefler için ne yapmamız gerekiyor?
2-2011 yılında (ocak ayından itibaren) mükellefin beyannamelerini vermedim. bu mükellef içinde sisteme giriş yapmam gerekecek mi?

teşekkürler.

Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: 405 sayıl tebliğ acil

Bu konu netliğe kavuşmadı, duyumlar var ancak resmi açıklamanın beklenmesi yerinde olur.

Ynt: 405 sayılı tebliğ hk.

1-Giriş yapılmayacak.
2-Bundan sonrasında vermek istiyorsanız yapmak zorundasınız.

2010 yılında işini terk eden mükellefler için sadece ek-4 sözleşmesi yaparak gelir vergisi beyanı verilebilir...

osmanaga ' Alıntı:
2010 yılında işini terk eden mükellefler için sadece ek-4 sözleşmesi yaparak gelir vergisi beyanı verilebilir...
Ek4 mantıklı bir çözüm değil, çok aciliyetiniz yok ise bekleyin açıklama gelir.

ben sözleşmeleri yapmaya başlayacağım fakat sözleşme tarihinde acaba ocakta yaptığım sözleşmelerin tarihinimi yazmam gerek yoksa yeniden mi başlamalıyız burda takıldım .tşk.ederim .

Eğer sözleşmelerinizi ocak/2011 de yaptı iseniz doğal olarak ocak/2011 deki tarihleri yazın, eğer öteden beri süre gelen sözleşmeleriniz var ise ilk yapıldıkları tarihi yazın. Burası önemli, elinizde sözleşmelerin tarih ve numaraları ile oynamayın, fiili durum ne ise onu yapın, eğer fiili durum sizi zor durumda bırakacak ise fiili durumu düzeltin.