5000 tl yi aşan faturaların ödenmesi?

Ynt: 5000 tl yi aşan faturaların ödenmesi?

Basit bir konuyu ancak biz bu kadar karmaşık hale getirebiliriz.helal bize :)

aferin bizeeeee :)) çokta zor bir soru olmadığını düşünüyorum.

twolf arkadaşım hala net cevap alamadım nereye kayboldun yokmu cevap verecekkkkkk :)

Sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge araştırmasında vergi dairelerinin ilk istedikleri belge ödemenin nasıl yapıldığıdır. Ödemenin nakten yapılması halinde vergi dairesi bu faturanın kayıtlardan çıkarılmasını istiyor, özellikle de kdv beyannamesinden...
Bu yıl içerisinde, Türkiye genelinde faaliyet gösteren büyük bir kargo firmasının 3 TL + kdv faturası için tenkit edildik.

S
Ankaralı ' Alıntı:
farkli gunlerde almis oldugumuz dusuk miktardaki mallarin bir aylik toplam tutari yaklasik 15 bin tl ama aldigimiz mallarin tutarini pesin olarak odedik zamaninda iade talebinde ise bu sefer vergi dairesi tutarin yoksek oldugundan dolayi bizden makbuz istiyor bunun uzerine bende soyle bisey uygulamak istiyorum aldigimiz mallarlarin fatura tarihinden bir ay sonraki tarihte bankaya para yatirip vergi dairesine o makbuzu taktim ettigimde kabul edermi peki
n Ankaralı;

Evet aynen yapabilirsiniz.

tamam arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler.

NİSANLI ' Alıntı:
Arkadas galiba Ba Bs limitleriyle karistirdi. 8.000,00.-TL ve uzerindeki faturalar icin banka veya finans kurumlarindan odeme yapilmali.
Aslinda sahsen benim dusuncem tum odemelerin banka araciligiyla yapilmasi

Uzun lafın kısası, 8.000,00 limiti aşmasa dahil 1 TL'yi bile finans kurumlarından yapılmasını söylüyor ;D

ben başka bir şey soracağım
personele verilen iş avanslarıda bu kapsama girermi
yurt dışına giden personele nakden verilen avanslar
bu limiti geçiyor.

Girer. Hesabına havale yapın.
Mevzuat olarak netlikle açıklanmasa bile nakit ödemeler yüksek olursa her zaman dikkat ve şüphe çeker.
İyisimi siz ufak tefek ödemeler dışında herşeyi bankadan yapın derim.