657'ye Tabi Memurların İşyeri Açması

Merhaba,

ben 657 ye tabi yarım gün çalışan memurum istifa edip işyeri açıcam
yalnız istifa etmeden 5-6 ay deneme süreci geçsin istiyorum

Yani 5-6 ay boyunca hem memur hem işyeri sahibi olucam

Aklıma takılan ben şimdi ssk lıyım işyeri açmam için bağkurlu olmam lazım uygulamada nasıl mümkün olucak bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Şiimdiden teşekkürler

Ynt: 657'ye Tabi Memurların İşyeri Açması

657 ye tabi SSK lı var mı bilmiyorum. Ancak zaten 657 ye tabi olduğunuz için işyeri açamazsınız, (kendi mesleğinizin bakanlığının özel bir kanunu yoksa tabi)

Tüm bu engellerin olmadığını varsayrsak, hem SSK lı hem bağkurlu olamazsınız. Deneme sürecinde SSK lılığınız devam eder, SSKlılığınız bittiğindebağkurluluğunuz başlar.

Ancak zaten vergi açılışı yaptığınızda muhtemelen soruşturma açılır hakkınızda diye düşünüyorum.

Merhaba,

657'ye tabi bir memurum.Dayımın adına bir işyeri açtım.Anvak dayım bulunduğum yerde olmadığı için bütün imza yetkileri bende.Şu ana kadar şirketin merkezi ile yapılan bütün görüşmeler, ödemeler, irsaliye ve faturalardaki imzalar ve yazışmalar benim adıma.
Hakkımda bir şikayet olursa memurluğum sıkıntıya girer mi?
Teşekkürler.

Yasak olduğunu bile bile yapıyorsunuz. Sonra da tehlike olurmu diyorsunuz.? Tespit edilirse memuriyetten uzaklaştırılırısınız.

Tekrar Merhaba,

Aslında ben sizden bilgi alabilmek için buraya yazmıştım.Memur olan ben değilim.Ben Elazığ'da bir firmada çalışıyordum ancak aylardır maaşımı alamadığım için işyerinden ayrıldım.Ancak işten ayrılma isteğimi dile getirdiğim gün paralarımı alamadığım gibi bir de üzerinde darp edildim.Durum mahkemelik.Ancak ben o adama fazlasını yapmak istediğim için size sormak istedim.Nereye şikayet edebilirim ben bu adamı?

Teşekkürler...

ufuksgun ' Alıntı:
Tekrar Merhaba,

Aslında ben sizden bilgi alabilmek için buraya yazmıştım.Memur olan ben değilim.Ben Elazığ'da bir firmada çalışıyordum ancak aylardır maaşımı alamadığım için işyerinden ayrıldım.Ancak işten ayrılma isteğimi dile getirdiğim gün paralarımı alamadığım gibi bir de üzerinde darp edildim.Durum mahkemelik.Ancak ben o adama fazlasını yapmak istediğim için size sormak istedim.Nereye şikayet edebilirim ben bu adamı?

Teşekkürler...

:D :D :D Buna Ters Köşeye Yatırmakmı Deniyor...

Yok tabii ki değil.Çok mağdur oldum açıkçası.Adamlar kendilerine göre mafyacılık oynuyor.Personellerinin maaşlarını vermediği gibi geldi hakkımı savundum diye bir de beni darp etti.Şimdi konu mahkemelik.Ama daha fazla zarar vermek istediğim ve paramı almak istediğim için bu kadar uğraşıyorum.Sizler gibi bilgili arkadaşların da bana yardımcı olmasını diliyorum.
Şimdiden Teşekkürler...