A n k e t ; Muhasebecilere Silah Ruhsatı....

Sizce Müteahhitlere ve Kuyumculara Tanınan Silah Taşıma Hakkı Muhasebecilere de Verilmelimi

• Kullanılan toplam oy
    12
Ynt: A n k e t ; Muhasebecilere Silah Ruhsatı....

Muhasebeci denince saygı duyulan bir kariyer istiyorum, eğer saygı silahla kazanılacaksa ben bu kariyeride istemiyorum

Silah ile kariyer ne alaka onu anlamadım. Ayrıca daha önceki mesajımdada söyledim ben bireysel silahlanmayı destekliyorum. Ruhsatsız Silahlanmaya karşı olursanız daha çok sevinirim. Sizin bireysel silahlanma ne pek bilginiz yok galiba bir bakın bakalım kaç kişi ruhsatlı silah sahibi. Kaç kişi ruhsatlı silah ile suç işlemiş. Eğer siz ruhsatlı silahınız ile suç işlerseniz evinize gittiğinizde polis gelmiş çay içiyor olur. Tabi ruhsatsız silahlanmada bazı büyük iş adamlarının ticari kazancı bu olay çok basit birşey değil. Ayrıca biz hayır diye kendimizi paraladıkça çevremiz habire silahlanıyor. Polis diye feryat edip yardım beklemek için silahlanmaya hayır diyelim o zaman.

Bilecikli bayan muhasebeciye ne olmuş?

aykut111 ' Alıntı:
Bence verilsin;
Silahı, adam gibi taşıyıp, sorumluluklarını yerine getirebilecek kapasitede insanlar olduğumuzu düşünüyorum. Her Avukatta silah var.Bi olaya karışıtıkları da görülmemiş. Bürolarda, köhne iş hanlarında; sabahlara kadar çalışmak zorundayız.Güvenlik ciddi bir sorun olmaya başladı.Kapıyı bile çalmadan işyerimize dalış yapıp, avucunu açan tinerciler yüzünden sıkıntı yaşadığımız bir gerçek...Silah alındıktan sonrada poligonlarda eğitim almalıyız diye düşünüyorum.
Yaşadığımız güvenlik sıkıntılarının arttığıda malum.(Bilecikteydi sanıyorum) Bayan meslektaşımızın başına gelenleri unutamıyorum bir türlü.Bütün bu gerekçelerimin yanında; dünyanın daha da yaşanmaz olması cabası.Geleceğimiz ile ciddi kuşkularım var.Ülkemiz her an kaosa sürüklenebilir diye düşünüyorum.İşte o zaman silahı arasakda bulamayız.
AYSE ' Alıntı:
Bilecikli bayan muhasebeciye ne olmuş?
?

Birkaç yıl evvel mali müşavir olan ağabeyim ruhsata müracaat etmiş fakat alamamıştır.
Avukatların mesleki tehlikesi olduğu varsayılarak bulundurma hatta taşıma ruhsatı verilebilmekteyken, mali müşavirler mesleki tehlikesi olan meslekten sayılmadığından taşıma ruhsatı verilmemektedir. Talebimizin red sebebi buydu.Şimdi uygulama değişti mi bilmiyorum.Sanki bizim meslek az riskli. Herşeyden önce avukatlara nazaran bizler daha çok para taşıyoruz.
Tabiki Allah,kullandırtmasın,silah meraklısı değiliz ama, bu çifte standardı anlamakta mümkün değil..

twolf ' Alıntı:
... Herşeyden önce avukatlara nazaran bizler daha çok para taşıyoruz.
...
Siz niye para taşıyorsunuz?

Avukatlar neden para taşıyor ;D

şaka bi yana bu doğrudan para taşıma ile ilgili değildir belirtiğiniz gibi mesleki tehlikeden bahsetmişler avukatlar icraya gidiyor riskli davalara bakıyorlar vs..

Benim iki tane silahım var.Hemde öyle böyle değil.Öyle belde taşımaya,özel kılıf almaya vs.şuna,bunada gerek yok.Aslan gibi gömlek cebimde taşıyorum.

Bunlarda 2 tane 20 yıllık Kurşun Kalem!! Valla silah gibiler.Kurşun Kalem dediysem çakma değil.Mekanizmaları metal
piyasada bulunmuyorlar.Bi ara Eminönü'nden bi kalemciden almıştım.Hala cebimdeler gözüm gibi bakıyorum. :) :)

Silah taşımayı gerektirecek bir mesleki tehlikemizin olmadığı doğrudur ancak, bu hakka haiz olan meslek gruplarına bakıldığında arıcı, müteahit, muhtar, avukat ya da noterlerin bizden çok daha tehlikeli bir iş yaptığını sanmıyorum. (Kuyumcuları istisna tutabiliriz) Muhtemelen zamanında oluşturulan lobi ile bu hakkı elde etmişler.

Karınca kararınca da olsa ben bir adım atayım destek verip dikkat çekebilmesi için bir elde siz vermek isterseniz kampanya linkine tıklayıp imzalayabilirsiniz.

…..Link vermek yasaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hiç bir zaman olmasını istemem ama ihtiyaç halinde herkes silah alsın tabancaya itirazım yok ama pompalı silah var roketatar var taşıyan var yasaklansın tabanca alsınlar taşısınlarlar çekmecelerinde bulundursunlar silahlanmya evet diyenler hangi silaha evet diyeceklerini ruhsat vereceklerinide yazssınlar; silah taşımak toplum sorunudur muhasebecileri tek ilgilendirmez

kolluk kuvvetleri hariç silah taşımak basiretsizliktir işgüzarlıktır şahsiyetsizliktir kişiliksizliktir karektersizliktir ahlaksızlıktır cıvıklıktır ukalalıktır kibirdir egoistliktir bencilliktir erdemsizliktir faziletsizliktir içindeki şeytanı dışarıya çıkartmadır don kişot gibi yel değirmenlerine savaş açmak sanço panço gibi eşeğin kuyruğuyla oynamak kendince bahane bulmak kendini yüceltmek düşman kazanmak sözde savunma yapmaktır adam olan silah değil beyin taşır vesselam

vergi de hata hile yapıldığında vergi dairesi savcılık polis harekete geçiyor ceza kesiyor işlem uyguluyor oysa pompalı silahla karısını öldüren komşusunu yaralayan kişiyi alıyor polis cezaevine koyuyor dosya kapanıyor birisi ceza evine birisi toprağa ;böyle olaylarda polis kendi kusurunu görmiyor bu adam pompalı silahı nerden buldu nasıl aldı diye kendini hiç sorgulamıyor ceza kesen yok polise savcılığa öldüren adam tek ceza alıyor :muhasebeci kusurunda vergi zaiyi özel usulsüzlük kapıda böyle olaylarda da sorumlu memurlarda ceza alsın sorumlu kim polis ve savcılık görevini yapamadığı veya eksik yaptığı için ölüme sebep olmaktan taksirli suçlar kapsamından onlarda davaya müdahil olsunlar belki bir nebze olsun bu olaylar ve silah kullanımı azalır .

yaklaşık 1 ay önce pompalı silahın ne kadar çok kullanıldığını yazdık yukarıda da forum da da paylaştık keşke önlem alsaydı yetkililer bu gün aydında pompalı silahla 5 kişi öldü bir aile yok oldu şimdi öldüren tek mi ceza alacak ?5 kişiyi öldüren tek mi suçludur ?öldüren mahkemede ağırlaştırılmış müebbet alacak olay kapanacak başka suçlu yok mu bu olayda ;bu pompalı silah satışı yapan işyerleri esnaflar bir an önce kapansın ;ne satıyorlar kime satıyorlar belli değil bakın bir aile yok oldu ..

Efendim bizim silahla ne işimiz olur.Taşıyıpta ne yapacaksınız.Tahsilatı silah zoruylamı yapacaksınız.Bulundurma neyinize yetmiyor.
Özetle; hayır verilmemeli...