A.ş İmza Yetkisi Hk

Merhabalar yeni açılan A.Ş için ana sözleşmede ortaklar müştereken imza yetkililer olarak sirket tescil edildi.Fakat ortağın biri imza yetkisinin tek olmasını istiyor bu durumda nasıl bir islem yapılmalı aşamalar nelerdir (ayrıca tadil metni örneği nereden indirebilirim )cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar yeni açılan A.Ş için ana sözleşmede ortaklar müştereken imza yetkililer olarak sirket tescil edildi.Fakat ortağın biri imza yetkisinin tek olmasını istiyor bu durumda nasıl bir islem yapılmalı aşamalar nelerdir (ayrıca tadil metni örneği nereden indirebilirim )cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
SayinVerd0741

Bir karar alin Musterekler mustere kalsin diderine munferiden yetki verin. Herkes imzalasin o karari tescil ettirin. Tescil'den sonrada imza sirkuleri cikarin

İmza yetkileri farklı ise yönetim kurulu iç yõnergesi hazırlanması gerekir. İç yõnergede örneğin yõnetim kurulu başkanına tek başına sınırsız yetki, yönetim kurulu üyelerine múşteren imza yetkisi verilebilir. İmza sirküleride buna göre çıkarılır.

Bülent üstat iç yönerge hazırlanmasına gerek yoktur. Kısıtlı yetkili olduğu vakit iç yönerge hazırlanır.

Tadil metni değil sadece yönetim kurulu defterine vazife taksim kararı alınıp kim münferit olacaksa onu yazıp diğerlerini müşterek belirleyebilirsiniz veya herkes münferit olabilir. Karar örnekleri bağlı olduğunuz oda sayfasında mevcuttur.

Bulent kardesim
Oncelike nasil ? Iyimisin ? Hayirli haftalar dilerim. Burada sadece imza kullanma yetki sorunu var. Onun icin burada ic yonergeye gerek yok. Sadece yeni bir karar alinacak