A.Ş.'te Adres Değişikliği Hk.

Herkese iyi çalışmalar,

A.Ş.'imizin 2005 yılına ait olağan genel kurulunu 2 hafta içinde yapıcaz.
Şirketin adresini değiştiriyoruz. İzlemem gereken prosedür nedir? Adres değişikliğini gündemin bir maddesi sayıp, genel kuruldamı yapmalıyım? Ana sözleşmede yönetim kuruluna bu konu hakkında bir kısıtlama veya yetki verilmemiş. Ayrıca bir de ana sözleşme değişikliği olduğu için ticaret sicilden bir ön izin gerekiyor mu? Gerekiyorsa ön izin nasıl alınır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bu ön izinden laf açılmışken bu ön izin nedir? Sadece anasözleşme değişikliklerinde mi aranır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Adres değişikliğini yönetim kurulu kararı ile yapabilirsiniz.
Ana sözleşme değişikliği ile ilgili ön izin gerekmez.Gerekli değişiklik için tadil metni ve diğer evrakları hazırlarsınız.(Yaptığınız değişikliğe göre evraklar değişecektir bilgi alınız veya açıklayıcı bilgi veriniz.)

Ynt: A.Ş.'te Adres Değişikliği Hk.

arkadaşlar belediye tarafından değiştirlen adresimiz için ( cd.sok. aynı semtin ilçe yapılması) tescil ilana gerek var mı ? şirket A.Ş.dir.
yeni sirkü çıkaracağız noter değişiklikle ilgili tescil ilan olmadığı için yapmıyor 2009 genel kurulunun ilan gazetesinde herhnagi bir genel kurul kararı olamdığı halde adres değişmiş olarak yazıyor,

Dilekçe ile tescilsiz ve masrafsız olarak ticaret odasının kayıtları düzeltilerek yaptırabilirsiniz bunu.Belediyeden aldığınız yazıya istinaden.Sicilden alacağınız yetki belgesine yada adresi gösteren başka bir evrağa istinaden imza sirküsü çıkarabilirsiniz.
Ancak imza sirküsüne eklenen dayanağın adres ile ne ilgisi var onu anlayamadım.İmza sirküleri yaparken noterler imza yetkisi olan kişilere ait sicil gazetesi vs. gibi dayanaklara bakmaları lazım.Adres onları ilgilendirmemeli.
Bence başka noterlerde yapmaya deneyin imza sirkülerini.

sayın Zindan çok teşekkür ederim,

Şirket adresini bildiriken belediye tarafından yeni verilen ismi yazıp yanına parantez için (eski....) şeklinde
vermeniz halinde bir sorun çıkarmayacaklarını düşünüyorum.

arkadaşlar yaptığım işlemi söyliyeyim,
yönetim kurulu kararı alıp,kararı noterden onaylatıp ticaret sicile tescil ve ilan ettirdim,
saygılarımla