A.Ş.yönetim kurulu ve genel kurul hk.

kaan070608

Katkı Sunan Üye
a.ş. sermayesinin yüzde 99 u tüzel kişiliğe ait. şirket yönetimi 9 kişiden oluşmakta ve bunlardan 5 i tüzel kişilik adına yönetimde görev almakta ve hatta biri yönetim kur.bşk. biri yönetim kur.bşk.yardımcısı diğer üçü de yönetim kurulu üyesi olarak.fakat bu 5 yöneticinin şirkette hissesi bulunmamaktadır.şimdi buraya kadar herşey normalmidir yada olması gereken nedir.ayrıca genel kurul yapılırken hissedarlara posta ile bildirim yapıldığı gibi hissesi olmayan bu yöneticileride posta ile genel kurul ilanı yapılmalıdır.bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşlara veya bu konuda geniş bilgi edinebileceğimiz mevzuat varsa ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.seçimli genel kurulda en azından mevzuata uygun yapılması için.

Ynt: A.Ş.yönetim kurulu ve genel kurul hk.

Tüzel kişiler, A.Ş.lerde yetkilendirdikleri kişiler aracılığıyla temsil edilirler. A.Ş. yönetim kurulu toplantı için karar alıp, toplantı tarihini ve gündemini belirler. Toplantı en az 15 gün önce ticaret sicil gazetesinde ve bir gazetede ilan edilir. (anasözleşmeye bakınız). Ayrıca toplantı posta ile ortaklara bildirilir. Ancak bildirim imza karşılığı elden de yapılabilir.

Ynt: A.Ş.yönetim kurulu ve genel kurul hk.

sayın bülent249 ilginize teşekkür ederim.lakin asıl öğrenmek istediğim tüzel kişilik adına 5 temsilcinin bulunması durumunun doğru olup olmadığı ve ayrıca hissedar olmayan ve temsilen yönetimde görev alan bu yöneticilere ilanlı genel kurul yapılırken posta ile genel kurula davet yazısı gönderilmesi gerekirmi.hissedarlara gönderildiği gibi yani.