Annenin SGK'dan yararlanması

Merhaba,
Annem şu an benim sigortamdan yararlanıyor,ben evlenmeden önce yararlanmaya başlamıştı.3 sene önce evlendim,evlendikten sonra bu durum benim aleyhime bir sonuç doğurur mu?
SGK'dan bununla ilgili bir bilgi de gelmedi bana.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ynt: Annenin SGK'dan yararlanması

Bu konuyla ilgili en ufak bilgisi olan yok mu? :-\

Siz halen çalışmaya devam ediyorsanız evlenme sigortadan yararlanma durumunu değiştirmez diye biliyorum.

Soyisim değişince değişmesi gerekir.
Ailenizde kardeşiniz veya babanızın sigortası varmı belki onlardan yararlanıyor olabilir.

Bu arada Bayan mısınız?

Bay iseniz evlensenizde sorun olmaz.

lrtysh ' Alıntı:
Soyisim değişince değişmesi gerekir.
Ailenizde kardeşiniz veya babanızın sigortası varmı belki onlardan yararlanıyor olabilir.

Abimin sigortası var ama annem benim sigortamdan yararlanıyor.

Merhaba
Bende 7 yıllık evliyim. Evlenmeden önce ve sonra annem benim üzerimden sağlık yardımı alıyor. Bir ara isteğe bağlı ödendiği için kendi yararlanmıştı sonra tekrar kendi üzerime kayıt yaptırdım. Babamın sağlık güvencesi yok abim üzerinden babam benim üzerimden de annem gözüküyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım zaten kayıt yaptırıkende memurla konuşmuştum. bir sorun çıkmaz.

SENAYSS ' Alıntı:
Merhaba
Bende 7 yıllık evliyim. Evlenmeden önce ve sonra annem benim üzerimden sağlık yardımı alıyor. Bir ara isteğe bağlı ödendiği için kendi yararlanmıştı sonra tekrar kendi üzerime kayıt yaptırdım. Babamın sağlık güvencesi yok abim üzerinden babam benim üzerimden de annem gözüküyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım zaten kayıt yaptırıkende memurla konuşmuştum. bir sorun çıkmaz.

Merhaba,
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için.Aynı şekilde benimde babamın sağlık güvencesi yok ve abim üzerinden yararlanıyor,annemde benim üzerimden.Zaten sorun çıksa şimdiye kadar devlet yakamıza yapşırdı diye düşünüyorum :D